Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rabata pod oknem

Pokaż wątki Pokaż posty

Rabata pod oknem

BEATA_S 11:48, 23 lip 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Isiu, jeśli chodzi moje zdanie to ja zrobiłabym tak:

Miłorzęba i kule bukszpanowe przesadziłabym trochę naprzód (w tej chwili mam wrażenie, że są za blisko budynku ??)- może przed lampę?. Dosadziłabym jeszcze ze dwie kule bukszpanowe w większym rozmiarze - tak trochę z boku , po lewej stronie. Ten łuk pod oknem automatycznie by się poszerzył.Wał z pachysandry OK np wzdłuż tego łuku.
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
isia33 18:09, 25 lip 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Beatko dobry pomysł, tylko jest jeden problem. Nie mogę wysunąć się zbyt do przodu, ponieważ akurat tam spada śnieg z dachu i wszystko będzie połamane. Zastanawiam się nad bokiem domu, tam nie ma zbyt wiele miejsca.Chyba że zostawię tam tylko takie kręte i wąskie przejście.
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Gardenarium 20:58, 25 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Aż się prosi o taki zarys. A nie można założyć na dachu takich drabinek zatrzymujących śnieg?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
isia33 22:06, 25 lip 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Nie wiedziałam, że są takie drabinki Muszę podsunąć pomysł M. Ale teraz to zupełnie nie mam koncepcji co posadzić przy tak powiększonej rabacie. Muszę pogłówkować.
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
isia33 22:06, 25 lip 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Limka 00:18, 26 lip 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Czy nie powinnaś odsunąć nasadzeń od domu? U nas np. wystaje dach, więc żaden deszczyk nie podlewa tych miejsc wzdłuż domu więc jest tam sucho. A wilgoć przy fundamentach chyba nie powinna być. My mamy wysypane kamyczki wzdłuż domu. Choć 2 rabaty do budynku też przylegają:-/
____________________
Nasadzenia przed domem
BEATA_S 09:45, 26 lip 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Iwonko - a jak długi jest ten pas wzdłuż budynku? Może po prostu ogranicz się do posadzenia żywopłociku z bukszpanów ( taka obwódka). Jeśli za długi to np przerywana jakimś stożkiem czy kulką czy kilkoma żurawkami. Całość podsypana żwirkiem. Przy tej szerokości (ile tam masz 50 cm?) wiele nie pokombinujesz
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
isia33 09:53, 26 lip 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Długa na 10 metrów, szeroka na 60, mogę trochę poszerzyć. Wieczorem narysuję coś takiego, z bukszpanem, lawendą, żurawkami. Zastanawiam się nad powojnikiem, tak, żeby zasłonić skrzynki, albo może jakimś miskantem. Miło mi będzie jaki na to spojrzysz.
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
BEATA_S 09:56, 26 lip 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
A może zostawisz ten pas tak jak jest, wysypiesz ładny żwir (jakiś większy format) a rabatę przy ogrodzeniu poszerzysz i tam poszalejesz???
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
Gardenarium 14:25, 27 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
BEATA_S napisał(a)
A może zostawisz ten pas tak jak jest, wysypiesz ładny żwir (jakiś większy format) a rabatę przy ogrodzeniu poszerzysz i tam poszalejesz???


O To lepsze rozwiązanie, a jak perspektywa się zrobiła

A po prawej kulka na pniu w tym narożniczku - oddalona od brzegu. I zygzak z bukszpaniku.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies