Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rabata pod oknem

Pokaż wątki Pokaż posty

Rabata pod oknem

Gardenarium 11:53, 15 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monteverde 12:10, 15 maj 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
jak Szefowa coś namaluje od razu lepiej, Isia lubię ludzi z poczuciem humoru, oczywiście myślałam o bukszpanach)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
an_tre 12:16, 15 maj 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22375
monteverde napisał(a)
jak Szefowa coś namaluje od razu lepiej, Isia lubię ludzi z poczuciem humoru, oczywiście myślałam o bukszpanach)



Ja tak pomyślałam, a Ty napisałaś Szefowa jest super zawsze znajdzie najlepsze rozwiązania
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Sebek 12:29, 15 maj 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Je jeszcze wpadłem na taki pomysł

Chodzi mi o to, żeby rabata łączyła się w bukszpanami po jednej linii, takie wcięcia przeszkadzają w koszeniu
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
ell 14:57, 15 maj 2011


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333


a może kremowe róże z powojnikiem obok trzmielina, lawenda, z przodu może barwinek , a przed kulami bukszpanowymi niebieskie trawki ( może turzyce - niestety nie znam ich nazwy )
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
Martek 19:56, 15 maj 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
gardenarium napisał(a)
Rabata jest generalnie ok, tylko zamiast stożka przy schodach dałabym formę pienną, właśnie tą co jest na lewo. Te kulki 3 pod tym jest ok.

3 stożki na zakręcie jest ok.
Co do pięciornika to że może i kwitnie to i prawda, ale osobiście nigdy w żadnym ogrodzie nie posadziłam żadnego pięciornika, bo uważam, że jest "śmieciowaty" (tych co je lubią przepraszam - to tylko moje zdanie), poza tym dostaje mączniaka czy coś podobnego i w żadnym ogrodzie nie wygląda tak jak na zdjęciach.
Nawet niewielka hortensja ogrodowa sadzona jako roślina sezonowa będzie ładniej, chyba że to skwar to wtedy co innego, małego i rozłożystego. Np. choina kanadyjska Jeddeloh. Jasna zieleń i ładne igiełki, miękki pokrój.

Jako wypełnienie bliżej domu żurawka Citronelle, a brzegami wał z pachysandry.
Wtedy obwódka chyba nawet niekonieczna, bo się nie zmieści.
A jak tylko żurawka to daj obwódkę z bukszpanu.

Kształt tej rabaty może być także "ćwiartką" koła zachodzącą tylko za róg domu, żeby te stożki się zmieściły, a wzdłuż ścieżki nie musi być i schodzi wtedy do krawędzi schodów.

Jeśli dalej no to nawet bym poszerzyła przy ścieżce.

Danusiu taka mała,maluteńka dygresja.Zacznij proszę hodować i sprzedawać polecaną żurawkę Citronelle ,a z pewnością zastosujemy ją na naszych rabatach ))))))) Jest niemal niedostępna ,a niezastąpiona
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Sebek 20:13, 15 maj 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Marta ma rację - trudno ją zdobyć ....
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 18:54, 18 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A u nas jest jej pod dostatkiem, to ile mam przywieźć do Goczałkowic?
Ale zastanowię się, może wykupię materiał in vitro i zacznę "handlować"?? Żebym tylko nie zapeszyła, bo okaże się, że wyprzedali
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:56, 18 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ell napisał(a)


a może kremowe róże z powojnikiem obok trzmielina, lawenda, z przodu może barwinek , a przed kulami bukszpanowymi niebieskie trawki ( może turzyce - niestety nie znam ich nazwy )


Niebieskie trawki turzyca sina odpada, nie sadź
Lepiej Carex morrowii 'Variegata' - turzycę jeśli już coś trawkowego musisz, albo Ophiopogon czarny
No i masz rabatkę już
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:57, 18 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308

Sebek napisał(a)
Marta ma rację - trudno ją zdobyć ....


Tynka podobną kupiła, to nr 2 z żółtych
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies