Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rabata pod oknem

Pokaż wątki Pokaż posty

Rabata pod oknem

isia33 23:42, 05 sie 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Rozwijając myśl podaną przez Beatkę i Danusię kombinuję tak. To jest przedłużenie tej rabaty, w okolicach lampy będzie miłorząb i chyba osadzę tam jeszcze wrzosy i kosodrzewinę. Za jaśminowcem chciałam choinę kanadyjską, potem 3 tuje zielone, 1 żółty , 2 zielone i dalej 5 świerków, jakieś drzewo liściaste (wiąz Wredei?), 1 świerk, 3 pęcherznice Red baron i tuje. Świerki i tuje muszą być, ponieważ tuż za płotem jest dom i ich okna z kuchni, jadalni i salonu wychodzą na moje podwórko.
Tam gdzie ja planowałam duże drzewo Danusiu piszesz o czymś na pniu. Czy takie otoczenie, jakie zaplanowałam nie przytłoczy takiej kulki?





____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Gardenarium 17:35, 07 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Kształt rabaty dobry jest, linia będzie idealnie docięta
Oczywiście.

A zamiast wiąza Wredei śliwa wiśniowa?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Limka 08:43, 10 sie 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Dlaczego lepsza śliwa wisniowa niż wiąz?
____________________
Nasadzenia przed domem
Gardenarium 09:57, 16 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Kolorystycznie lepiej, sama zieleń i żółty zlewa się, można co jakiś czas pokazać bordo.
No i wiąz bardziej choruje, czasem pozwijają i zbrązowieją mu listki a śliwa niezawodna jest. Choć te wiazy także bardzo lubię.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
isia33 22:41, 02 mar 2012


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Odświeżam stary wątek... Oglądałam zdjęcia tej rabaty i czuję, że koniecznie trzeba zrobićte sugeroane poprawki, tylko nadal nie mam jasnej koncepcji. Pokażę najpier co jest. Tak wygląda ten fragment ogrodu. Linie rabat będą proste.




Od domu do ogrodzenia jest około 4 m.



____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
isia33 23:07, 02 mar 2012


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Gardenarium napisał(a)


Tak zaplanowała mi Danusia po mojej pierwszej wizji.

A tak wygląda to teraz.



A to sugerowana zmiana kształtu rabaty.

____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
isia33 23:20, 02 mar 2012


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
I w związku z tym mam kilka pytań:
1. Rabaty będą miały proste kształty, więc łuk tutaj będzie ok czy nie?
2. Rośliny sprzed domu przesunę o kilkadziesiąt centymetrów do przodu, miłorząb zastąpię cisem na pniu, Cis Wojtek zamienię na stożki z bukszpanu. Czy dodawać jakieś większe elementy (kule) czy nie?
3. Łuki z pachysandry i żurawki Obsidian będą mniej więcej takie, jak na szkicu Danusi (o ile pachysandra będzie rosła bo tu jest cały czas potwornie gorąco).
4. Wzdłuż domu będzie sama lawenda. Jak ją łądnie zakotwiczyć w całej rabacie.

Będą wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki. To jest najbardziej widoczna rabata od strony bramki, a nie mogę za nic jej dopracować.
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Sebek 00:19, 03 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Lawenda niech przechodzi takim łukiem - rozszerzającym się na zewnątrz - coś mniej więcej tak



Niech okala trochę tego rh między stożkami czy coś innego co jest między nimi, a potem niech zwęża ku ścianie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
isia33 06:46, 03 mar 2012


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Dzięki Sebek za projekcik. Piszesz łukiem, czyli pomimo pozostałych rabat w lini prostej tutaj moze być łuk? Rh nie będzie, same stożki, przed nimi łuk lawendy - taki szeroki a przed nim łuki z żurawek. Kolorystyka chyba gra - zielony, bordowy i fioletowy, nie?
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Sebek 17:36, 04 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Gra ...gitara
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies