Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

jolanka 22:03, 27 cze 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Ja tez kupilam Cinderellę, podobno jest dużą ale na razie tak jak u Ciebie malutka Ale jest śliczna
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Zana 22:30, 27 cze 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kasiu, u Ciebie też różyczkowo. Cinderella prześliczna, taki porcelanowy delikatny róż. Jeżówkę Secret Affair też mam, tylko dwie mi zimę przeżyły, w tym jedna ledwo, ledwo. Czekam na nie z niecierpliwością, bardzo mi się podobają. Anabelka już całkiem rozwinięta! A co do werbeny trzeba było krzyczeć, pisałam że mam mnóstwo siewek, a Ty przecież z Warszawy jesteś.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Kasia_CS 22:37, 27 cze 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ania, tak, pamiętam ten srylion Ale ja ją dopiero doceniłam jak już w pełni wystrzelila pod niebo
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
anbu 10:03, 28 cze 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Kasiu śliczne masz rośliny, najbardziej lubię czosnki i jeżówki
____________________
Ania Ogród Ani :)
Kasya 10:16, 28 cze 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41552
Kasia_CS napisał(a)
A ja mam teraz dylemat.. pod wpływem impulsu ostatnio kupilam 2 berberysy Aurea, bo bardzo spodobal mi się taki kolor.. i gdzie je wsadzić..

Tu mi sie znakomicie wpisują kolorystycznie, ale czy to dobre miejsce.. tam sa głównie byliny, roze, za tymi berberysami akurat dalia rośnie, która trzeba będzie wykopac (w przyszłym roku już tam dalii nie będę wsadzac)

Co ewentualnie ma taki kolor jak te berberysy, zeby wsadzić w ich miejsce na zdjeciu, a co nie będzie wiedzę niz jakieś 30cm..?
Opcja 2 - wcześniej myślałam, zeby powsadzac tam wrzosy i ogólnie po tej stronie miec kwasoluby.. ale czy te berberysy maja sens?


Jak nie przysiade i nie zaczne tego rysowac wszystkiego, to będzie bieda..


Ja bym wybrała opcje 2, ale bardziej do tylu, ładnie będzie na tle szmaragdow
a jak wysokie one rosną ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasia_CS 22:41, 28 cze 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Kasya, zrobie drugie podejscie z tymi berberysami jak ustaną upały chyba. Szczerze mówiąc nie wiem, jakie wysokie rosną, ale ja myslalam i tak o ich cięciu,zeby nie były wyższe jak do kolana Ale faktycznie rabata bylinowa niekoniecznie będzie dla nich odpowiednia.

A jeszcze sobie wymyślilam, że z berberysów kupię też admiration, ale to akurat nie jest dla mnie roslina pierwszej potrzeby do ogrodka

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 22:57, 01 lip 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
No to w końcu coś nowego, bo co chwilę jakieś zmiany w ogródku się dokonują
"Lelije":

Phantom zaczyna kwitnąć

Anabelka:

Hosty, na razie mam tylko dwie odmiany i najbardziej lubię tą po lewej. Na jesieni dostanę od mamy kilka odmian z jej ogródka

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 22:59, 01 lip 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
A tu odętka wirignijska:

Cinderelka:

Mieczyki



A tak mi gąsienice ogołociły agrest, wrrrr

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
L00zak 23:04, 01 lip 2016


Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 2521
Fotki oddają klimat
____________________
Michał Czy facetowi uda się wyczarować ogród marzeń?
Kasia_CS 22:44, 03 lip 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Dzięki Michał!

A u nowa porcyjka

Liatry niedługo zaczną swój spektakl

A nad tym wczoraj pracowałam jak moje dziecię pospalo w ciagu dnia, a potem skończyłam wieczorem jak się wiatr zaczął zrywać i tylko myslałam, zeby skonczyć zanim lunie deszcz
Przed:


W trakcie:


Po (zza okna robione foto, bo rano lało jak z cebra...)


A co tu będzie?
No przecież, że różanka Teraz będę szukać co tam posadzić za różyczki.. już mnie głowa boli

Na razie pierwszy typ - Queen of sweden
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies