Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój wymarzony ogród...kiedyś będę go mieć:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój wymarzony ogród...kiedyś będę go mieć:)

Ana 13:20, 02 cze 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
No dobrze, probuję dalej, mam nadzieję, że mnie wspomożecie

Tak wygląda obecnie rabata z przodu - mąż dorobił łuk z kostki przy furtce, zostaje świerk srebrny, kule z żywotnika i z bukszpanu chcę przesadzić na ogród, a tu zrobić bukszpanową obwódkę z zawijasami - tylko nie wiem co wsadzić w środek? A od strony domu będa pasowac dwa białe rododendrony? a może hortensje ogrodowe tam dać?







Na drugiej rabacie chcę posadzić hosty - Danusia radziła Fire & Ice, a może takie cieplejsze dać kolory? Np. Gold?



A drzewo zamiast śliwy może byc catalpa na pniu? albo coś takiego (nie wiem co to, zdjęcie jest z mojego osiedla)



Czy trzymać się śliwy?
I nie wiem czy zostawiać tę wewnętrzną obwódkę z kostki czy likwidować - i po całości dać kamyk?
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Ana 14:07, 02 cze 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
A tu szkic całej działki:

____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Pwl 16:36, 02 cze 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
to "coś takiego" to akacja. raczej jest ciężka w okiełznaniu, lepszym wyborem będzie Catalpa
____________________
paweł
Ana 17:32, 02 cze 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Dzięki Paweł - no widzisz jaki ja laik ogrodowy jestem

W takim razie poszukam catalpy albo tej śliwy

podpowiedzcie mi coś z tymi rabatami, proszę proszę proszę!!
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Ana 22:53, 02 cze 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
zaczęłam malować te moje rabaty i jest fatalnie, bo zupelnie się pogubiłam Ja chba nie dam rady tego zrobić

W ramach ratowania biedaczków kupiłam dziś podupadłą margerytkę na pniu i rododendrona z przeceny. No nie mogłam ich tam zostawić, najwyżej dokonają żywota u mnie...
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
jotka 22:56, 02 cze 2011


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Ana napisał(a)
zaczęłam malować te moje rabaty i jest fatalnie, bo zupelnie się pogubiłam Ja chba nie dam rady tego zrobić

W ramach ratowania biedaczków kupiłam dziś podupadłą margerytkę na pniu i rododendrona z przeceny. No nie mogłam ich tam zostawić, najwyżej dokonają żywota u mnie...


Nie poddawaj się - prześpij si z tematem i ... pomysły same przyjdą

A pro pos roślinek z przeceny - one potrafią się odwdzięczyć
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Ana 23:00, 02 cze 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Tak Jolu, dlatego przygarniam takie biedaczki rododendron miniaturka kupiony wiosną wczesną razem z przysychającą azalią teraz pięknie się przyjęły i puszczają listki nowe...

Ja z tymi moimi rabatami to spię już od paru tygodni i nic Za dużo bym chciała mieć na tak małej powierzchni...
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
monteverde 23:13, 02 cze 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
ja bym nie zabierała tych kul a 2 różaneczniki dała między lampą , i od rh poprowadziłabym obwódkę np. z host np. biało zielonych nie koniecznie z Patriot, bo może za wysokie, a na rabatce z z prawej strony samochodu w tej kamiennej obwódce wsadziłabym tawułki japońskie Golden Princess i je np, prowadziła na kule jak u Richiego albo niziutki żywoplocik)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Ana 23:19, 02 cze 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Myślałam o tawułkach, ale jak one wyglądają zimą? to taka rabata przy wejściu i chcialabym, żeby cały rok wyglądała ładnie...

Kurczę, nie łapię jak ta obwódka z host ma wyglądać - takie półkole od kuli bukszpanu do żywotnika?
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
monteverde 23:22, 02 cze 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
białe rh i biało zielone hosty, tawulki traca listki na zimę, ale i tak śnieg leży)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies