Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój wymarzony ogród...kiedyś będę go mieć:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój wymarzony ogród...kiedyś będę go mieć:)

Gardenarium 16:48, 09 cze 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ana napisał(a)
Zdecyduję się na bukszpany u tego sprzedawcy

W nocy miałam pomysł na rabaty z przodu i raniutko wstałam i zaczęłam kombinować, to efekty:



pozbywam się wewnętrznej obwódki z kostki na pierwszej rabacie z conicami i tujami i zamiast niej robię obwódkę bukszpanową, w miejscu catalpy robię obwodkę - kółko. Przed bukszpanem sadzę tojeść rozesłaną (zakochałam się w połączeniu bukszpanu i tojeści pokazanym przez Danusię), w środku kamyk mieszany

druga rabata - zostaje kula z bukszpanu, żywotnikowa będzie przesadzona na tył ogrodu, w miejscu tej żywotnikowej sadzę 3 rh białe, a od kuli bukszpanowej idzie półkolem szpaler z kolejnych kul, coraz mniejszych, miejsce gdzie otwiera się brama obsadzę tojeścią, a w środku kilka żurawek citronelle (tylko czy tam moga być?)...W środku kamyk mieszany, a pod bukszpanami biały



Proszę proszę powiedzcie co o tym sadzicie, bo ja po raz pierwszy od kiedy myslę nad tymi rabatami jestem zadowolona z koncepcji


Lewa rabata super z Rh 3 szt. Plusik duży. Zamiast tojeści zielonej dobrze gdyby była żółta.
Lewa bardzo mi się podoba.
Prawa rabata powinna miec coś łączącego je obie. Pod katalpą daj 3 kulki z bukszpanu różnej wielkości. Nie pasuje mi płożący jałowiec i tuje kolumnowe po obu stronach katalpy. Po prostu do bukszpanu nie bardzo pasują tuje i jałowce. Zamiast tui kolumnowych można by wsadzić kolumnowe cisy.
Obwódka bukszpanowa może dochodzić do 3 kulek pod catalpą i potem przerwa i dalej
Koncepcja jest dobra wizualnie tylko dobór roślin można dopracować
Ale namąciłam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ana 22:40, 09 cze 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Danusiu dziękuję za rady, ale połechtalaś mile Tak więc lewa rabatka postanowiona, jutro zamawiam rośliny i zaczynam nasadzenia, co do prawej to mój małżonek straszna konserwa nie chce przesadzać żadnych dużych już krzaków No nie umiem go namówić, ale te tuje chcę ładnie wystrzyc - myslę o stożkach (podobnie jak Ty formujesz bukszpany)...co Ty na to?
O tych kulkach pod catalpą też myślałam, więc tak będzie

Jak gęsto powinnam sadzić bukszpany (sadzonki ok 20 cm) na ten szpaler w prawej rabacie? Czy kule mogę zacząć tworzyć np z trzech sadzonek posadzonych razem?
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Ana 23:10, 10 cze 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Wena wraca, próbuję malowac rabaty od strony tarasu i placu zabaw - tam mają być rośliny w stylu japońskim, iglaki i bukszpany, kamienie, żwirek



Pod piaskownicą będzie kamyk, ten pomaranczowy prostokąt pod huśtawką to nawierzchnia z tartanu.

Co mogę posadzić ZA HUŚTAWKĄ w tym rogu???



ogolny zarys rabat w całym ogrodzie



Przód (mąż się upiera, żeby lewa rabata była bez tojeści, ale powalczę o nią )



I taki mam pomysł na bok ogrodu, strona południowo-wschodnia ma być w stylu romantycznym, z kwiatami, chcę tam umieścić okragłe patio z kostki granitowej (2 tony już czekają na podjeździe), za nim pergola, po której puszczę białe i fioletowe powojniki i może białe róże, za pergolą drzewo - myślimy nad jabłonką...



Rabatę z patio chciałabym w kolorach biel-fiolet (róże, lawenda), a tę pod domem biel-róż i tam piwonie, róże...da radę to pogodzić??

Ach i jeszcze przy tarasie na rabacie będzie bezpieczne dla dzieciaków ciurkadełko z kamienia przewierconego...

____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Ana 23:14, 13 cze 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Nie zrażam się ciszą w eterze i prace ogrodowe zaczęte, w czwartek przyjadą bukszpany, dziś prawie skończyłam zdzierać darń pod rabatę z kosodzrzewiną, mąż układa nowe solidne krawężniki z kostki i robi nowe kanciki przy okazji

Miłego wieczoru! idę na zasłuzony odpoczynek w pieleszach...
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
monteverde 01:40, 14 cze 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
dobranoc)) mnie się też podoba
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Ana 21:53, 14 cze 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
prac ogrodowych ciąg dalszy, rabata z kosodrzewiną zwarta i gotowa do nasadzenia, darń pod piaskownicą wycięta, jutro kupię agrowlókninę i podsypię piaskownicę kamykiem i będzie cud miód i malina
Dziś mąż zaczął zadaszanie tarasu, stoją już słupy w cudownym kolorze orzecha włoskiego, drewno wypiękniało! Jestem zakochana! Do soboty mają skończyć i w niedzielę usiądę sobie na moim pięknym tarasie (póki co nadal w kaflach, ale to też się zmieni i będzie drewno...Ach, żyć się chce...

Jutro może uda mi się wkleić fotki postępów ogrodowych...
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Sebek 21:56, 14 cze 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No to praca wre. U mnie zaczynają robić płot sąsiadowi no i mam stres czy coś zostanie z roślin. Ale za to bardzo mi się spodobało jak powiedział, że u niego niech składują towar, żeby mi trawy nie zdeptali
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Ana 22:06, 14 cze 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
No łaskawca z sąsiada Oj na roślinki to musisz teraz patrzeć mocno!

A ja dziś w Biedronce kupiłam 2 ładne clematisy, nie mogę u mnie dostać Błękitnego Anioła, zezłościłam się i wzięłam the President, bardzo podoba mi się kolor - będzie pasowal do mojego lawendowego zakątka
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Sebek 22:40, 14 cze 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Dziś swoje klematisy przesadziłem i mam nadzieję, że przeżyją ten szok

____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Ana 11:00, 15 cze 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Juz mam zdjęcia
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies