Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój wymarzony ogród...kiedyś będę go mieć:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój wymarzony ogród...kiedyś będę go mieć:)

monteverde 00:42, 04 cze 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
to daj te bukszpany 2 rh białe i hosty białozielone, w półkolu na drugiej daj tawulkę Golden Princess) czemu tak szalejesz? chcesz leżeć na wyciągu , czuję
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Ana 10:09, 04 cze 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
monteverde napisał(a)
to daj te bukszpany 2 rh białe i hosty białozielone, w półkolu na drugiej daj tawulkę Golden Princess) czemu tak szalejesz? chcesz leżeć na wyciągu , czuję


"nie chem ale bedem musiała"

A tak serio - to jak na wczorajsze szalenstwo ze schylaniem to dziś nadzwyczaj dobrze się czuję - chyba potrzebuję ruchu No ale schylanie teraz awykonalne - tylko w tej pozycji boli...

No dobra, wstępnie akceptuję plan - tylko jeszcze myslę jednak nad bukszpanem docelowo...na pewno będą te dwa rododendrony
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
kaisog1 20:57, 05 cze 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Ana kupowałam ostatnio maluchy bukszpanowe po 1,49. Miały bardzo silny system korzeniowy i były naprawde w porządku. Z tym, że maleństwa 12-15 cm. I tak dały efekt Jak potrzebujesz niski żywopłocik i nie spieszy Ci się do efektu, to kup małe
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Ana 21:49, 05 cze 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
kaisog1 napisał(a)
Ana kupowałam ostatnio maluchy bukszpanowe po 1,49. Miały bardzo silny system korzeniowy i były naprawde w porządku. Z tym, że maleństwa 12-15 cm. I tak dały efekt Jak potrzebujesz niski żywopłocik i nie spieszy Ci się do efektu, to kup małe


gosiu - a gdzie tak tanio takie maluchy kupiłaś??
Bo ja takie maluchy właśnie mam tu po 8 zł
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
kaisog1 21:53, 05 cze 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Ana na allegro http://allegro.pl/bukszpan-zywoplot-10-15cm-pewne-producent-i1644478069.html Ma jeszcze po 1,00 takie 7-13 cm ja kupowałam te 10-15.
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Jagna 21:53, 05 cze 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
Jeśli mogę podpowiedzieć ładne bukszpany ma jeden sprzedający na allegro

http://allegro.pl/bukszpan-zimozielony-25cm-super-cena-i1651696830.html

obserwuję go od dłuzszego czasu i ma bardzo dobre opinie.
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Ana 22:02, 05 cze 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Dzięki dzieki dobre kobiety!!! Nawet nie pomyślalam o allegro, a to przecież takie oczywiste!!! Inne kwiaty obserwuję i szukam, a bukszpan nie
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Sebek 22:09, 05 cze 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ana napisał(a)

Ana kupowałam ostatnio maluchy bukszpanowe po 1,49. Miały bardzo silny system korzeniowy i były naprawde w porządku. Z tym, że maleństwa 12-15 cm. I tak dały efekt Jak potrzebujesz niski żywopłocik i nie spieszy Ci się do efektu, to kup małe


gosiu - a gdzie tak tanio takie maluchy kupiłaś??
Bo ja takie maluchy właśnie mam tu po 8 zł

Na allegro.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
monteverde 01:54, 06 cze 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
jak od producenta to warto, bardzo fajne te po 2 zł)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Ana 12:43, 06 cze 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Zdecyduję się na bukszpany u tego sprzedawcy

W nocy miałam pomysł na rabaty z przodu i raniutko wstałam i zaczęłam kombinować, to efekty:



pozbywam się wewnętrznej obwódki z kostki na pierwszej rabacie z conicami i tujami i zamiast niej robię obwódkę bukszpanową, w miejscu catalpy robię obwodkę - kółko. Przed bukszpanem sadzę tojeść rozesłaną (zakochałam się w połączeniu bukszpanu i tojeści pokazanym przez Danusię), w środku kamyk mieszany

druga rabata - zostaje kula z bukszpanu, żywotnikowa będzie przesadzona na tył ogrodu, w miejscu tej żywotnikowej sadzę 3 rh białe, a od kuli bukszpanowej idzie półkolem szpaler z kolejnych kul, coraz mniejszych, miejsce gdzie otwiera się brama obsadzę tojeścią, a w środku kilka żurawek citronelle (tylko czy tam moga być?)...W środku kamyk mieszany, a pod bukszpanami biały



Proszę proszę powiedzcie co o tym sadzicie, bo ja po raz pierwszy od kiedy myslę nad tymi rabatami jestem zadowolona z koncepcji
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies