Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój wymarzony ogród...kiedyś będę go mieć:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój wymarzony ogród...kiedyś będę go mieć:)

Ana 23:25, 02 cze 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Ale te hosty przed Rh, czy w formie pólkola do płotu?

A zamiast tawułki to może bukszpan?
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
inya 07:26, 03 cze 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 140
Hmmm, ja też mam taki dylemat... u mnie pod orzechami jest punkt, który widać z tarasu latem a z salonu zimą i chciałabym aby był... reprezentacyjny i cieszący oko. I mam dwie wersje, albo iglaki kolorowe w trzech wielkościach, poziomach nasadzeń, albo kwitnące śliczne jaśminowce, azalie japońskie i hortensje...

Pamiętaj Ana, że hosty też Ci znikną na zimę... na tej rabacie, na której chcesz usunąć kuleczki - nie usuwaj ich, tylko połącz je żywopłotem z bukszpanu a w środku kontrastowe kolorowe żurawki, będzie kolor całą zimę...i te rh po dwóch stronach światełka.

Może daj na tej drugiej rabacie właśnie te tawuły żółciutkie półkolem w formie kulkowej bądź żywopłotu...ale ja bym ją chyba zrobiła symetrycznie do tej pierwszej, też bym dała bukszpanowy żywopłot....i jakieś rzeczywiście kolorowe drzewko
____________________
Marta - mój Diamentowy ogród :)
Linka 07:48, 03 cze 2011


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Ana ja też się przychylam do bukszpanu. Jest ładniejszy, bardziej elegancki jak na front i zimozielony. Nad tawułkami musisz stać z nożycami żeby fason zachowały i zgubią liście na zimę podobnie jak hosty.
Inya pisała o kulach na froncie - ja też bym je zostawiła i do nich dokomponowała zawijasek.
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Pwl 08:35, 03 cze 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Ana napisał(a)
nie mogłam ich tam zostawić, najwyżej dokonają żywota u mnie...


haha dobre Na pewno świetnie sobie będą rosły u Ciebie, do tych host raczej bym się sceptycznie
nastawił bo masz tam za duże słońce, nie będą miały takiego koloru jak powinny mieć, będą więdnąć
i mogą mieć poparzone liście, hosta najlepiej rośnie w cieniu. Z tego co widzę tam jest patelnia w
południe W słońcu raczej ich wygląd będzie przeciwny do oczekiwań. Natomiast Tawułki świetnie
sobie poradzą, bukszpan również jak radzi Linka
____________________
paweł
Ana 10:34, 03 cze 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Dziękuję Wam bardzo za zabranie głosu i rady
Dziś wstałam pełna zapału i będę kombinować, póki co idę pryskać skrzypem, bo dziś mniejsze słońce i może uda mi się posadzić lawendę w moim niebieskim zakątku...

Czyli kombinuję z bukszpanem głównie (oj jakie to będą koszty ), i tak muszę nasadzić maleństw, bo na duże to mi zabraknie niestety...

no i kule zostawię


Paweł
- no tam nie ma takiego słońca - zdjęcie tej rabaty z iglakami i kamienną obwódką robione było ok godziny 19, wtedy jest słońce, ale już nie takie palące - obie rabaty są od północnej strony, zdjęcie tej drugiej z kulami jest robione koło południa.
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Ana 20:04, 03 cze 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Ufff, roślinki na tarasie przesadzone (tylko w skrzyniach jeszcze nie, nie mogę znaleźć pasującej donicy do skrzyń ), wczorajsze zakupy też - margerytkę na pniu oskubałam, nawiozlam i podlałam, okazalo się, że za 2 zł kupiłam dwa piękne złocienie różowe, które wcześniej kosztowały po 30 zł/szt Też je poczyściłam z suszków i posadziłam pod margerytką i wyglądają razem calkiem fajnie

Nakarmiłam rododendrony, azalię i część wrzosów szczepionką miokryzową i faktycznie muszę mniej podlewać, bo pod korą ziemia mokra.

Jutro dokupię drugie opakowanie i ziemię i posadzę tego rododendrona z odzysku (po czyszczeniu z przekwitłych kwiatów i podlaniu wygląda super, ma zdrowe błyszczące liście).

ach i posadziłam w koncu ten wał z lawendy pod kulkami z tujek - fajnie wygląda i ten zapach!!! koniecznie muszę posadzić lawendę koło tarasu!!
Może uda mi się rano zrobić parę fotek to się pochwalę

Jestem zadowolona i troszkę zmęczona, jednak plecy dziś nie miały za dobrze, ups....

teraz jeszcze szybka kąpiel siebie i dzieci i zasłuzony odpoczynek na tarasie przy zielonej herbatce
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
hanka_andrus 20:39, 03 cze 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Anuś,miłego wieczora!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Ana 20:51, 03 cze 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
hanka_andrus napisał(a)
Anuś,miłego wieczora!


dziękuję Haniu, Tobie również!
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Sebek 21:16, 03 cze 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No to się napracowałaś, ale efekty na pewno są świetne - o fotki poprosimy
Wielkim plusem kory jest to, że zatrzymuje dużo wilgoci w ziemi no i pewnie był ten rh przelany jak napisali inni. ale będzie z nim OK
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Ana 23:21, 03 cze 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Sebciu, no mam taka nadzieję, że teraz jeszcze po tej szczepionce da sobie radę...czekam jeszcze na mniej palace slonce w dzien, żeby potraktowac roślinki wywarem ze skrzypu
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies