Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Witam, i o radę pytam :-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Witam, i o radę pytam :-)

magda19831 19:05, 11 maj 2018


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 344
No to lecimy ze zdjęciami.

Śmiałek darniowy goldtau?


Sesleria jesienna?



Stipa :



Tą suchą, puszczające kilka włosów wyrwę bo chyba nic z niej nie będzie.

Widzicie ten plankton - to werbena
____________________
Magda Witam i o radę pytam ;-)
magda19831 19:14, 11 maj 2018


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 344
Cisy:



Robinia:



Szałwia caradonna tuż tuż:

____________________
Magda Witam i o radę pytam ;-)
siakowa 19:16, 11 maj 2018


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Tak carafoonna u mnoe podobnie choc ucierpiala nie wiedzieć czemu przez ta zime. Stipy tez mam taloe wyrywam tp suche zeby nie straszylo. Ale. Zw smialek juz? Mialam nadzieje sie nim nacieszyc dluzej w stanie zielpnym
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
magda19831 19:19, 11 maj 2018


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 344
I widoczki ogólne:

____________________
Magda Witam i o radę pytam ;-)
magda19831 19:24, 11 maj 2018


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 344
siakowa napisał(a)
Tak carafoonna u mnoe podobnie choc ucierpiala nie wiedzieć czemu przez ta zime. Stipy tez mam taloe wyrywam tp suche zeby nie straszylo. Ale. Zw smialek juz? Mialam nadzieje sie nim nacieszyc dluzej w stanie zielpnym


Stipa mnie wkurzyła :-/ szałwia w tym roku boska, rozrosła się bardzo i mam sporo jej siwek. Śmiałek w stanie zielonym to dla mnie trawa idealna. Mam go id zeszłego roku i w zeszłym roku nie kwitł. Najbardziej czekam na kwitnienie molini edith dudszus, tez ja na drugi sezon a w zeszłym roku sprzedający przysłał mi ją z obciętymi kwiatostanach
____________________
Magda Witam i o radę pytam ;-)
Toszka 19:26, 11 maj 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Czemu te cisy tak z przodu posadziłaś?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
magda19831 19:34, 11 maj 2018


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 344
Toszka napisał(a)
Czemu te cisy tak z przodu posadziłaś?


Cisy są posadzone tymczasowo to miały być kulki i teraz myślę gdzie je posadzić bo nijak na nie mam pomysłu bo kulek to z nich nie zrobię

Myślę czy nie posadzić ich przy fioletowej ścianie a pomiędzy cisy posadzić albo werbeny albo jakieś wyższe trawy



____________________
Magda Witam i o radę pytam ;-)
Toszka 20:06, 11 maj 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Pod fioletową ściana mogą fajny zielony parawan stworzyć. Dodałabym na tej rabacie coś jeszcze na fioletowo i biało kwitnace... a może i bordo? Ale z dominującą bielą. Ta ściana stanie się atutem
Hicksii nie nadają się na kulki. Tylko baccata, ewentualnie odmiany 'Elegantissima'.

Stipę delikatnie wyskub z suchego, kępęczka za kępeczką, aż dojdziesz do zielonych włosów. Tam już nie skub, bo łatwo to zielone uszkodzić. Zakwitnie i wysieje się. Na 95% już w lipcu-sierpniu dostrzeżesz siewki.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
magda19831 20:59, 11 maj 2018


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 344
Toszka napisał(a)
Pod fioletową ściana mogą fajny zielony parawan stworzyć. Dodałabym na tej rabacie coś jeszcze na fioletowo i biało kwitnace... a może i bordo? Ale z dominującą bielą. Ta ściana stanie się atutem
Hicksii nie nadają się na kulki. Tylko baccata, ewentualnie odmiany 'Elegantissima'.

Stipę delikatnie wyskub z suchego, kępęczka za kępeczką, aż dojdziesz do zielonych włosów. Tam już nie skub, bo łatwo to zielone uszkodzić. Zakwitnie i wysieje się. Na 95% już w lipcu-sierpniu dostrzeżesz siewki.


Jeśli ekspert mówi że cisy mogą iść pod ścianę to jutro ram powędrują. Jaką zachować odległość od ściany? Co białego kwitnącego proponujesz? Bordo odpada .
____________________
Magda Witam i o radę pytam ;-)
Toszka 21:05, 11 maj 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Posadź 50-60cm od ściany. Ich system korzeniowy jest głęboki ale miękki i ścianie nie zagraża. Przekop szerszy i głebszy pas z kompostem, obornikiem, kora dolomitem i mączką. Pilnuj podlewania - raz na tydzień 1-2 konewki na krzak.

Pamiętam, że faktycznie o tym bordo rozmawiałyśmy. Jednak już za kilka lat będziesz widzieć zieloną, a nie fioletową ścianę
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies