Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Witam, i o radę pytam :-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Witam, i o radę pytam :-)

malinia 13:13, 28 cze 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
magda19831 napisał(a)
Cisy:



Robinia:



Szałwia caradonna tuż tuż:




piękna ta rubinia ja mam białą w odmianie baby i bardzo fajnie się rozrosła muszę ją przyciąć trochę bo się rozszalała a była fajna a la bonsai
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
magda19831 13:22, 02 lip 2018


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 344
ania_wesola napisał(a)
Witaj Madziu. Czy mogłabyś mi napisać w jakiej odległości od szmaragdów masz posadzone graby?


Witaj ! Dziś zmierzę i Ci podam, ale od razu zastrzegam że ja to sie nie znam Najlepiej jakbyś zapytała bardziej doświadczonych dziewczyn, np. Polinka ma u siebie w ogrodzie graby i może ona Ci doradzi.

Wyznaczając odległość musisz wiedzieć jak je będzie prowadzić, czy będziesz je cięła, czy pieniek bedzie podkrzesany od dołu, czy kupisz okazy jednopniowe czy wielopienne.
____________________
Magda Witam i o radę pytam ;-)
magda19831 13:25, 02 lip 2018


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 344
malinia napisał(a)



piękna ta rubinia ja mam białą w odmianie baby i bardzo fajnie się rozrosła muszę ją przyciąć trochę bo się rozszalała a była fajna a la bonsai


Cześć !

Robinia kupiona jeszcze przed czasami czytania ogrodowiska - teraz bym jej do sibie do ogrodu nie posadziła. Po pierwsze rośnie w złym dla niej miejscu - za blisko siatki, po drugi urosła jak diabli i cieniuje mi rabatę, a po trzecie poczytałam o kłopotach jakie pojawiają się po jej wycięciu - liczne odłogi ciągle odrastające. Z tymże ja mam egzemplarz szczepiony i nie wiem czy w moim przypadku po wycieciu też pojawią się odłogi.
____________________
Magda Witam i o radę pytam ;-)
malinia 21:50, 02 lip 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
magda19831 napisał(a)


Cześć !

Robinia kupiona jeszcze przed czasami czytania ogrodowiska - teraz bym jej do sibie do ogrodu nie posadziła. Po pierwsze rośnie w złym dla niej miejscu - za blisko siatki, po drugi urosła jak diabli i cieniuje mi rabatę, a po trzecie poczytałam o kłopotach jakie pojawiają się po jej wycięciu - liczne odłogi ciągle odrastające. Z tymże ja mam egzemplarz szczepiony i nie wiem czy w moim przypadku po wycieciu też pojawią się odłogi.

Moja ma sporo miejsca i nawet jak da cien to w przypadku mojego ogrodu dobrze bo mam za duzo slonca . Zależy też jaka odmiana moja to jakaś mniejsza baby wiec chyba problemow z nia nie będzie jak z taka zwykla.
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
magda19831 13:45, 05 lip 2018


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 344
malinia napisał(a)

Moja ma sporo miejsca i nawet jak da cien to w przypadku mojego ogrodu dobrze bo mam za duzo slonca . Zależy też jaka odmiana moja to jakaś mniejsza baby wiec chyba problemow z nia nie będzie jak z taka zwykla.


Mojej robinii odmiany nie znam więc nie wiem czego się po niej mogę spodziewać
____________________
Magda Witam i o radę pytam ;-)
magda19831 21:41, 15 lip 2018


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 344
Taki tam busz...






Zemsta ogrodnika - werbena patagońska




Lawenda na podokiennej daje czadu


____________________
Magda Witam i o radę pytam ;-)
Toszka 22:08, 15 lip 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Fajny busz
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Efffa 22:39, 15 lip 2018


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Co to za drzewa masz w buszu?
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
magda19831 05:55, 16 lip 2018


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 344
Toszka napisał(a)
Fajny busz


Dzięki
____________________
Magda Witam i o radę pytam ;-)
magda19831 05:56, 16 lip 2018


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 344
Efffa napisał(a)
Co to za drzewa masz w buszu?


Brzozy doorenbos
____________________
Magda Witam i o radę pytam ;-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies