Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Witam, i o radę pytam :-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Witam, i o radę pytam :-)

Wiolka5_7 22:01, 11 maj 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Już sesleria puszcza kłosy

Migawki z ogrodu świetne,bardzo mi się podoba
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
magda19831 05:54, 12 maj 2018


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 344
Wiolka5_7 napisał(a)
Już sesleria puszcza kłosy

Migawki z ogrodu świetne,bardzo mi się podoba


Też się zdziwiłam że trawy już puszczają kłosy . Bardzo mi miło słyszeć że Ci się podoba
____________________
Magda Witam i o radę pytam ;-)
magda19831 12:14, 13 maj 2018


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 344
Kupiłam dziś 5 naparstnic i hortensje limelught. Czy teraz mogę przesadzić hortensje czy muszę czekać na jakiś konkretny termin?
____________________
Magda Witam i o radę pytam ;-)
Toszka 14:26, 13 maj 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
A tych chcesz posadzić te kupione czy inne przesadzać. Jesli sadzić te kupione, to namocz doniczki w wodzie z ok, 1godz. Niech się opiją w te upały, a potem sadź i obficie podlej. Z przesadzaniem już rosnących to zbyt duże ryzyko teraz.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
magda19831 16:14, 13 maj 2018


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 344
Toszka napisał(a)
A tych chcesz posadzić te kupione czy inne przesadzać. Jesli sadzić te kupione, to namocz doniczki w wodzie z ok, 1godz. Niech się opiją w te upały, a potem sadź i obficie podlej. Z przesadzaniem już rosnących to zbyt duże ryzyko teraz.


Chciałam przesadzić już rosnące w takim razie kiedy mogę je bezpiecznie przesadzić ? Wczesną wiosną ?
____________________
Magda Witam i o radę pytam ;-)
Makusia 09:56, 14 maj 2018


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Magdo, ja przesadzałam w lipcu- to nie jest dobry pomysł, ale jak zrobisz to szybko, nie w upale i ostrożnie, to dadzą radę. Tyle, że są dość kruche i połamiesz je na pewno przy przenoszeniu. Może jesienią? A może faktycznie wiosną dopiero. Nie wiem
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
magda19831 17:24, 14 maj 2018


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 344
Makusia napisał(a)
Magdo, ja przesadzałam w lipcu- to nie jest dobry pomysł, ale jak zrobisz to szybko, nie w upale i ostrożnie, to dadzą radę. Tyle, że są dość kruche i połamiesz je na pewno przy przenoszeniu. Może jesienią? A może faktycznie wiosną dopiero. Nie wiem


Wyczytałam że wczesna wiosna - kwiecień jest odpowiednim terminem na przesadzanie, także wstrzymam się .

____________________
Magda Witam i o radę pytam ;-)
13:02, 11 cze 2018
przyszłam z rewizytą ...widzę ze działaś ostro fajnie ci to idzie ....i jeszcze kilka razy poprzesadzasz i djdziesz do celu ...u mnie trwa to 5 lat tak wieec nie ma sie co przejmować tylko trzeba robic swoje az sie dojdzie do zadawalajacego lub zachwycajacego stanu rabat

PS. obejrzyj zeszłotygodniowa akademie ogrodnika ...była po Maji w ogrodzie ...Danusia tam opowiada o Robinii i jasno definuje to drzewo jako nie polecane do ogrodów ...warto rozwazyć za i przeciw ...póki jeszcze czas
magda19831 20:09, 11 cze 2018


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 344
eee_taam napisał(a)
przyszłam z rewizytą ...widzę ze działaś ostro fajnie ci to idzie ....i jeszcze kilka razy poprzesadzasz i djdziesz do celu ...u mnie trwa to 5 lat tak wieec nie ma sie co przejmować tylko trzeba robic swoje az sie dojdzie do zadawalajacego lub zachwycajacego stanu rabat

PS. obejrzyj zeszłotygodniowa akademie ogrodnika ...była po Maji w ogrodzie ...Danusia tam opowiada o Robinii i jasno definuje to drzewo jako nie polecane do ogrodów ...warto rozwazyć za i przeciw ...póki jeszcze czas


Miło mi Cię gościć . O robinii poczytam , bo szczerze to jakiś za nią nie przepadam z tym przesadzaniem masz 100% racji. Bardzo lubię grzebać w ogródku więc jak coś mi nie wychodzi to wcale się nie zrażam .
____________________
Magda Witam i o radę pytam ;-)
ania_wesola 12:50, 28 cze 2018


Dołączył: 11 sie 2011
Posty: 229
Witaj Madziu. Czy mogłabyś mi napisać w jakiej odległości od szmaragdów masz posadzone graby?
____________________
Od planów do... spełnienia marzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies