Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Witam, i o radę pytam :-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Witam, i o radę pytam :-)

magda19831 21:35, 10 kwi 2019


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 344
A może nie będzie tragedii z połączenia cisa z hortensją? U Polinki hortensje limelight są podsadzone cisami, a u Danusi w ogrodzie nie tylko bukszpanowym hortensje rosną między cisowymi stożkami.
____________________
Magda Witam i o radę pytam ;-)
magda19831 08:35, 04 maj 2019


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 344
Mój maj:
Podokienne kuchenna, chyba wysadzę te kulki buksowe i zamianie na coś wyższego

Piwonia sadzona w sierpniu będzie kwitła

Szałwia tuż tuż

Pędzelki na formowanym w kule cisie elegentasima


Truskawki też będą


____________________
Magda Witam i o radę pytam ;-)
malinia 08:54, 04 maj 2019


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
w miejsce buksów posadziłabym albo coś na pieńku ( trzmielinki albo coś zimozielonego )
albo wyższe miskanty bo faktycznie te kule bukszpanowe póki co giną w trawach
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
polinka 10:11, 04 maj 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Madziu, jestem bardzo zadowolona z połączenia cisów z hortensjami tylko trzeba pamiętać o odpowiednich dodatkach do ziemi.
Pomysł na rabatę fajny tylko dobrze widzę, że tam masz małą skarpę? Jeśli tak to czy planujesz tam nawadnianie?
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
eVka 10:20, 04 maj 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
I mięta radą się przyda, bo planuję obsadzić magnolię cisami niskimi jako obwódkę. Też widziałam u Danusi cisy i hortki razem.
Pięknie Madziu u Ciebie
Co do rabaty pod domem z buksami ja bym ich nie wysadzała tylko dosadziła właśnie trzmieliny na pniu. Mam podobną rabatę, zaraz wsadzę u siebie fotkę z lata.
____________________
magda19831 18:01, 04 maj 2019


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 344
Byłam dziś w Goczałkowicach w ogrodach Kapiasa. I mam mieszane uczucia co do tego miejsca. Kocham trawy wiec jak wiadomo trawy dadzą popis na jesieni. Wszystkie rabaty wyścielone szmatami i to mi się nie podobało;-( Ich sklep z roślinkami tez mnie rozczarował - nic nie kupiłam .
____________________
Magda Witam i o radę pytam ;-)
magda19831 18:03, 04 maj 2019


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 344
polinka napisał(a)
Madziu, jestem bardzo zadowolona z połączenia cisów z hortensjami tylko trzeba pamiętać o odpowiednich dodatkach do ziemi.
Pomysł na rabatę fajny tylko dobrze widzę, że tam masz małą skarpę? Jeśli tak to czy planujesz tam nawadnianie?


Nie planuje nawodnienia. Planuje trochę wyprostować tą rabatę i zmniejszyć nachylenie tej skarpki. Spróbuje z hortensjami (tylko którymi?) i ice dance.
____________________
Magda Witam i o radę pytam ;-)
magda19831 18:04, 04 maj 2019


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 344
effka napisał(a)
I mięta radą się przyda, bo planuję obsadzić magnolię cisami niskimi jako obwódkę. Też widziałam u Danusi cisy i hortki razem.
Pięknie Madziu u Ciebie
Co do rabaty pod domem z buksami ja bym ich nie wysadzała tylko dosadziła właśnie trzmieliny na pniu. Mam podobną rabatę, zaraz wsadzę u siebie fotkę z lata.


Dziękuję
Napisałam u Ciebie.
____________________
Magda Witam i o radę pytam ;-)
magda19831 18:06, 04 maj 2019


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 344
malinia napisał(a)
w miejsce buksów posadziłabym albo coś na pieńku ( trzmielinki albo coś zimozielonego )
albo wyższe miskanty bo faktycznie te kule bukszpanowe póki co giną w trawach


A może trzcinnik Karl foester ? Ja go uwielbiam. Trzmielinke mam już w doniczce przed dome, mus dokupić drugą do drugiej doniczki
____________________
Magda Witam i o radę pytam ;-)
magda19831 19:00, 04 maj 2019


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 344
Kupiłam dziś w L wiórki rogowe. Jak je stosować? Przy sądzeniu roślin w dołek, a do posadzonych sypnąć pod roślinkę i przemieszać pazurkami ? Czy wszystkim roślinom te wiorka dobrze zrobią ?
____________________
Magda Witam i o radę pytam ;-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies