Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Odcienie zieleni 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Odcienie zieleni 2

Makao_J 08:40, 09 cze 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
To masz działkę wielkości mojej. Minimalizm jest fajny i uporządkowany ale dobrze jest dodać do tego byliny kwitnące które będą wprowadzać trochę różnorodności na zmianę.
Świetnie sprawdzają się właśnie jeżówki, orliki, jarzmianki, zawilce można też dać wrzosów trochę lub wrzośćców.
Mi strasznie spodobały się ostatnio jarzmianki i anafalis trójnerwowy. Anafalis obecnie nie dostępny w necie ale czekam cierpliwie.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
makadamia 10:06, 09 cze 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Effla - dziękuję za wyjaśnienia. Będę czekała na plan, skoro piszesz że zrobisz

Odnośnie koloru ja również doradzam ostrożność. Teraz we wszystkich wątkach kolorowo, trudno nie pozazdrościć ale może to faktycznie chwilowy kaprys? A może odwrotnie: dojrzewasz jako ogrodniczka.

Jeśli mogę trochę się powymądrzać:
podejrzewam, że wahasz się co do tego minimalizmu, bo roślin masz jeszcze niewiele i małe. Nie tworzą mocnego wzoru, struktury, która w ogrodach minimalistycznych zastępuje właśnie kolor i bogactwo nasadzeń.

Znowu zostawię kilka inspiracji, tym razem minimalistycznych:

https://pl.pinterest.com/pin/569775790335189408/
https://pl.pinterest.com/pin/365213851002589872/
https://pl.pinterest.com/pin/280771357994082615/
https://pl.pinterest.com/pin/538532067923860568/
https://pl.pinterest.com/pin/Abb0yKgF7ljD-jgJ_VKSwjuyQ657wrmhS_Wjv4dxgjaTJGiQYtvEw4s/

Czy w takim kierunku zamierzałaś pójść?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
kasja83 10:10, 09 cze 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Efffa napisał(a)


Więc tak:

Chodnik prowadzący od furtki do domu (ogrodzenie ma być w tym roku, ale takie bez "wow", nie rzucające sie w oczy, ponieważ ja jestem straszną minimalistką, podjazdu do garazu nie pokazywałam jeszcze na forum , bo jest be, w tym roku będzie kostka, taką kupiłam:
W tamtym roku zaczęliśmy taras robić, i on jest skończony , ale do niego dorabiamy drugi(moę skończymy go w przyszłym tyg to pokażę,
te zdjecia są z tamtego roku, w trakcie roboty:
Wokoł niego posadziłam graby na nogach, zywopłot grabowy i seslerie jesienną i skalną
to jest kwadrtat w tarasie, w którym jest grab i carex evergold


Efffo bardzo mi się wszystko podoba!!!
I taras i nasadzenia. Mamy z resztą podobne rośliny-będę podglądać jak one się u Ciebie sprawują!
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Izabela1603 14:27, 09 cze 2016

Dołączył: 21 mar 2015
Posty: 33
Effflo zerknij do podstaw Wizytowka - Ogrod nie tylko bukszpanowy (kiedys naucze sie w koncu wklejac linki)
____________________
Moj skrawek ziemi pod norweskim niebem.
jazzy 15:27, 09 cze 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Ewelina, nie łam się Jeśli ktoś Ci wmawia, że ogród minimalistyczny jest nudny, to tylko dlatego, że jego umysł nie otwiera się na inne rozwiązania. Pamiętaj, że minimalizm nie musi oznaczać ascezy Nikt Ci nie zabrania koloru w takim ogrodzie. Kolorowe akcenty kwitnących bylin czy cebulowych na pewno dodadzą smaku i podkreślą odcienie zieleni ale kluczem jest umiar i powściągliwość Myślę, że tworzysz teraz bardzo dobrą bazę pod wyjątkowy ogród. Rośliny są jeszcze małe, ale szybko się rozrosną, trawy bujną, buksy nabiorą masy
Wtedy będziesz wiedziała gdzie dodać plamy koloru. Wierzę w Ciebie
A teraz czekam na aktualne foty okolic tarasu
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Filemon24 15:39, 09 cze 2016


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
jazzy zapewniam cię że umysł mam otwarty i zdrowo myślący
ogród to zabawa więc też nie ma się co ograniczać i pędzić za trendami, ogród powinien sprawiać radość a nie przynosić wieczne dylematy
____________________
jazzy 15:44, 09 cze 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Uważam, że tworząc ogród w odcieniach zieleni też można się dobrze bawić
Ewelina, cokolwiek tu piszemy, pamiętaj , że to Ty i Twoja rodzina macie byc zadowoleni Nic na siłę
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Makao_J 18:46, 09 cze 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
A Wy dziewczyny zawsze się ścinacie. Poruszacie się po tych samych wątkach więc czy nie mogłybyście się troszkę ignorować. Byłoby mniej kłopotliwie dla właścicieli wątków.

Obie jesteście super i pomagacie bardzo ale osobiste urazy zostawcie dla siebie - poza wątkami, pleasssse
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Filemon24 19:54, 09 cze 2016


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
Aniu ja nie wiem co za problem ma jazzy w stosunku co do mojej osoby ale wolałabym żeby to zostawiła dla siebie! na prawdę bardzo nie lubię uszczypliwości i dogryzania i to raczej nie stosowne miejsce do takich zaczepek
____________________
Efffa 20:15, 09 cze 2016


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Iza:Ten ogród to bajka

Jazzy i Filemon: obie Was baaardzo cenię

Jazzy: jeszcze chwilka cierpliwości i pokażę taras, narazie widać dolomit

Makao:
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies