Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nowoczesny ogród z lasem.. oby się udało..

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny ogród z lasem.. oby się udało..

Toszka 10:45, 03 lip 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
To sadź rośliny zimozielone, które można strzyc i inne o określonym gatunkowo lub odmianowo pokroju.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Gdanszczanka 11:05, 03 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2016
Posty: 99
Banalne prawda?
A jednak mam z tym problem jak je dobrać stąd mój wątek tutaj
____________________
pozdrawiam Gosia Nowoczesny ogród z lasem
Toszka 12:13, 03 lip 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Wg gradacji
cisy, bukszpany, graby i wybrane drzewa.

na początek skup się na żywopłocie i drzewach, czyli ramach.
Bez szczelnego żywopłotu ogród jest na wygwizdowie, chwasty szaleją nasionami z okolicy, nie masz cienia, ani też "ścian" ogrodu.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Flower1 13:13, 03 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
Kurcze nieźle się zapowiada, pierwsza rabata świetna! donice też bardzo mi sie podobają. Fajnie że na takim etapie jesteś na Ogrodowisku ,stworzysz ogród idealny )
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
Dominika11 13:22, 03 lip 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
witaj
widzę, że zapowiada się bardzo ciekawy ogród
będę zaglądać z ciekawością
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Gdanszczanka 17:45, 03 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2016
Posty: 99
Dobra Toszka już się nie droczę
Magda, Dominika witajcie

A teraz konkretnie
Chcę zrobić obwódkę wokół terenu od strony podkładów i idącą później wzdłuż kostki. Z czego polecacie ją zrobić? Jeśli będę chciała cisy to pewnie będę musiała w totka wygrać albo uzbroić się w mega cierpliwość, żeby obsadzić je z minisiewek Potrzeba mi jakieś 15 mb. Co jeszcze mogłoby być? Bukszpan pewnie podobnie wyjdzie cenowo. No i druga sprawa - czy mogę cis/bukszpan formować na jednej wysokości jak już ją osiągnie czy będę musiała jednak stale podnosić jego wysokość?
Chcę, żeby dawało równą linię i docelowo nie było większe niż 40-50cm (do formowania rzecz jasna).

No i druga sprawa co mogę puścić od strony skarpy żeby mi się przewieszało na podkłady?
____________________
pozdrawiam Gosia Nowoczesny ogród z lasem
Flower1 18:54, 03 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
Gdanszczanka napisał(a)
Dobra Toszka już się nie droczę
Magda, Dominika witajcie

A teraz konkretnie
Chcę zrobić obwódkę wokół terenu od strony podkładów i idącą później wzdłuż kostki. Z czego polecacie ją zrobić? Jeśli będę chciała cisy to pewnie będę musiała w totka wygrać albo uzbroić się w mega cierpliwość, żeby obsadzić je z minisiewek Potrzeba mi jakieś 15 mb. Co jeszcze mogłoby być? Bukszpan pewnie podobnie wyjdzie cenowo. No i druga sprawa - czy mogę cis/bukszpan formować na jednej wysokości jak już ją osiągnie czy będę musiała jednak stale podnosić jego wysokość?
Chcę, żeby dawało równą linię i docelowo nie było większe niż 40-50cm (do formowania rzecz jasna).

No i druga sprawa co mogę puścić od strony skarpy żeby mi się przewieszało na podkłady?

Ja uwielbiam bukszpany, mam jedną obwódke pod garażem i jestem z niej bardzo zadowolona. Ostatnio chyba na wiosne była promocja w Castoramie ,można było kupić małe bukszpaniki w bardzo dobrej cenie..bukszpany i cisy możesz dowolnie formować.Fakt jest taki ze cis na słońcu dobrze rośnie a bukszpan uwielbia połcien i cień.Mam przy wejściu bukszpany na pełnym słońcu i przez pierwsze lata nie wyglądały za dobrze ,teraz po paru latach sa podsypane kamieniami i juz sobie jakoś radzą bo system jest bardziej rozrosnięty.
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
jazzy 19:45, 03 lip 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Moje buksy rosną w pełnym słońcu i mają się świetnie
Jeśli planujesz wys. do 50cm to może buksy jednak
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Marta 20:55, 03 lip 2016


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 1983
Mój bukszpan też rośnie w pełnym słońcu i ma się dobrze. Nawet małe, z własnych sadzonek dają radę. Może to zależy od gleby, u mnie jest gliniasta.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/774-ogrod-marty "Chcesz być szczęśliwy przez całe życie- zostań ogrodnikiem"
Gdanszczanka 21:19, 03 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2016
Posty: 99

Magda promocje w castoramie widziałam - sadzonki były faktycznie ładne ale było jeszcze za wcześnie, żeby zrobić zapasy


Mam na rabacie bukszpany w pełnym słońcu i tak samo te w donicach (wystawa pd-zach) i radzą sobie bardzo dobrze
Te które mi pochorowały niestety dostałam już chore od sprzedającego. Gdy napisałam do sprzedającego, że dostałam sadzonki z chorobą grzybową otrzymałam odpowiedź z podanymi składnikami do oprysku . Niestety pomimo oprysków sadzonki obumierają

Boję się trochę bukszpanów - tak mi się wydaje, że są delikatniejsze od cisów.

____________________
pozdrawiam Gosia Nowoczesny ogród z lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies