Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nowoczesny ogród z lasem.. oby się udało..

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny ogród z lasem.. oby się udało..

malkul 11:13, 05 lip 2016


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
też myslę że ekran z cisa może być
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
kasja83 22:35, 05 lip 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Witaj.Widzę, że zapowiada się piękny ogród-inspiracje masz zacne-także będzie super.Myślę, że gusta mamy podobne-z chęcią będę podglądać
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Gdanszczanka 23:30, 05 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2016
Posty: 99
Witam Cię Kasiu !
Podglądam Twój ogród i zmagania z szambową, głazową itd i trzymam kciuki żeby się wszystko przyjęło (tfu tfu) bo projekt masz piękny a z ciebie kawał pracowitej kobity, żeby w takim tempie ogarnąć tyle

Ja tymczasem muszę na jakiś czas zarzucić temat projektu rabaty chemicznej bo zaczęliśmy robić podjazd i nie ma sensu, żebym teraz akurat tam modziła. Temat cisów u podnóża zaakceptowany i jak tylko skończą to przystępuję do działania

Ale, żeby nie było nudy to mam inny skrawek do ogarnięcia i liczę na Waszą pomoc

Od strony wschodniej domu mam lasek i jedną z 1000 skarp, które są moją zmorą. Nie patrzcie na lilie bo z synkiem posadziliśmy stare cebule w celach szkoleniowych i nie widzieliśmy, że cokolwiek z nich wyrośnie A tu wszystkie wystrzeliły i to na piachu




Zrobiłam sobie już wstępny plan nasadzeń i mam wszystko ułożone w głowie. Muszę nawieźć dobrej ziemi i wyrównać krawędzie. Tylko martwi mnie sama skarpa wokół sosny. Obok na płaskich odcinkach będą rosły bukszpany (rodzice chcą mi sprezentować swoje nigdy nie formowa kulki ) i rododendrony, które mam teraz posadzone w innej części. Będzie też obwódka (zakochałam się w nich! ) Brakuje mi jedynie wypełnienia, które stanowiło by okrywę i od razu umocniło skarpę. Żeby nie było prosto chciałabym, żeby było zimozielone
Myślałam o : runiance, irgach albo kopytniku. Bardzo podoba mi się tojeść ale niestety zimą to obraz nędzy i rozpaczy.
____________________
pozdrawiam Gosia Nowoczesny ogród z lasem
Rojodziejowa 22:18, 08 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8277
Jak cudnie wyrysowane plany! Dodaję do obserwowanych, bo coś czuję, że niejedno zgapię
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Gdanszczanka 12:00, 09 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2016
Posty: 99
Witaj Asiu
Ja też podglądam z ukrycia Twój wątek bo widzę, że idziemy podobnym tropem
U mnie póki co roboty spowolniły z powodu budowy drugiego budynku..



W międzyczasie robię sobie sztywną listę roślin, żeby nie dostać małpiego rozumu jak tylko wejdę do szkółki
____________________
pozdrawiam Gosia Nowoczesny ogród z lasem
lindsay80 12:04, 09 lip 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
teren masz ciężki, ale w takich miejscach powstają niebanalne ogrody i w Twoim przypadku też tak na pewno będzie.
Kopytnik, runianka - bardzo fajne pomysły.
____________________
Tu ma być ogród :)
Rojodziejowa 14:12, 09 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8277
To ja czekam na listę roślin Ja jeszcze błądzę po omacku, ale tak sobie myślę, że pierwsze to muszę drzewa posadzić i tak, a z nimi będę mieć mniejszy problem niż z resztą (przynajmniej taką mam nadzieję)
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Gdanszczanka 15:15, 09 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2016
Posty: 99
Ja niestety drzew nie dosadzę - mam ich pod dostatkiem
A tak mi się marzy śliwa wiśniowa nigra albo buk purpurea pendula.. no ale cóż - mam za to moc sosen i brzóz

Lista się robi ale póki co na drugą część domu (ta z sosną i skarpą).
Tam potrzebuję
- kopytnika
- rhododendron (póki co studiuję gatunki ale skłaniam się ku shneekrone, polaris i lauretta)
- bukszpany na obwódkę
- tojeść rozesłana
- żurawki havana
- żurawki citronelle
- bukszpany już czekają

____________________
pozdrawiam Gosia Nowoczesny ogród z lasem
Rojodziejowa 15:21, 09 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8277
No widzisz i tak źle i tak niedobrze, albo i tak dobrze i tak nieźle Ty masz dobrze, bo już cienia jest trochę, u mnie lampa. A ja mam nieźle, bo sobie mogę wybrać, co mi będzie rosło
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Gdanszczanka 15:32, 09 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2016
Posty: 99
O to właśnie!
Pokochałam już te sosny choć pylą na wiosnę niemiłosiernie, gałęzie im się często łamią i generalnie pokrój mają nieciekawy ale cieszę się, że tak jak piszesz, mam już cień, mam dorosłe okazy i teraz muszę tylko trochę pod nimi ogarnąć i "umeblować" innymi roślinami. Ty masz ten plus, że cały ogród namalujesz tak jak Ci w duszy zagra

Obsadziłam dzisiaj jedną z 1000 skarp irgą - mam nadzieję, że się szybko rozrośnie i nie będę musiała umacniać siatkami. Może potem uda mi się wstawić jakąś fotkę.
____________________
pozdrawiam Gosia Nowoczesny ogród z lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies