Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nowoczesny ogród z lasem.. oby się udało..

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny ogród z lasem.. oby się udało..

Gdanszczanka 16:47, 24 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2016
Posty: 99
Jak im sie w tych dołach wypelnionych smakolykami nie bedzie podobać to sie pochlastam


W jakiej odległości sadzić koło siebie cisy, żeby sie ładnie zagęścily?
Planuje kupić takie okolo metrowe (licząc bez bryly)
____________________
pozdrawiam Gosia Nowoczesny ogród z lasem
anna_t 17:21, 24 lip 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
cześć Gosia jak nowocześnie to cos dla mnie, zapisuję i będę zaglądać
jeśli wybrałaś tą odmianę Hicksii to sadzi się co 30-40cm
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Flower1 20:45, 24 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278

Póki co szaleją donice i pomidorki koktailowe


Kurcze ale donice godne pozazdroszczenia obserwuję Twoje zmagania, ogród bedzie jedyny w swoim rodzaju )
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
Gdanszczanka 21:23, 24 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2016
Posty: 99
anna_t napisał(a)
cześć Gosia jak nowocześnie to cos dla mnie, zapisuję i będę zaglądać
jeśli wybrałaś tą odmianę Hicksii to sadzi się co 30-40cm

dzięki!
no to teraz wiem ile kupić ! jutro się wybieram

Flower1 napisał(a)
Kurcze ale donice godne pozazdroszczenia obserwuję Twoje zmagania, ogród bedzie jedyny w swoim rodzaju )


dziękuje - lobelię lubię podwójnie bo to z mojego pierwszego w życiu osobistego siewu
mam nadzieję, że się uda bo co bardziej nietypowe rozwiązania to M się buntuje

wyobraźcie sobie, że dół wykopany, pazury zaorane, wsio zaplanowane a on się mnie teraz pyta co to ten cis iiii... zaczyna czytać o innych roślinach i proponuje pnącze dać zimozielone bo mniej miejsca zajmie..
____________________
pozdrawiam Gosia Nowoczesny ogród z lasem
Rojodziejowa 21:38, 24 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8413
Gocha! Ach te chłopy... wrrr. Twój to chociaż coś czyta i propozycje swoje przedstawia. Mój to tylko kwęka że to nie, tamto nie, itd. Na razie to mu się jedynie skzyp spodobał
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Gdanszczanka 22:08, 24 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2016
Posty: 99
Minęła godzina i widzę, że chyba odpuścił poszukiwania bo przestały płynąć propozycje
Jutro bladym rańcem muszę jechać i kupić krzaczory to nie będzie odwrotu

____________________
pozdrawiam Gosia Nowoczesny ogród z lasem
anna_t 09:09, 25 lip 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
to u mnie jak u Asi - zero inwencji ale chociaz nie krytykuje, nic nie mówi..wogóle wisi mu wszystko oprócz koszenia trawy ale wąsy z nożycami juz ja musze poprawiac :/
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Toszka 12:29, 25 lip 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Gdanszczanka napisał(a)
Dzieki piękne Toszka

Akcja "row pod cisy" rozpoczęta ! Pot się leje, lopata szaleje .
Ten obornik i inne dobrocie chcialam zmieszać z ziemią uniwersalna z worka i tą mieszankę wsypac do dołów. Tak czy lepiej z rodzimymi (piachem)?


Zawsze trzeba przekopać "dobroci" z macierzystą glebą. Jesli tego się nie zrobi to tworzy się "donica" w ziemi, która odcięta jest na dobrych kilka lat od zycia -nie ma mikro i makro fauny, flory, a i właściwości kapilarne (podsiąk wody) gleby są odcięte. Łatwo o martwicę ziemi.

Dołek powinien być szerszy i na bokach lekko przekopany z "dobrociami".

Twój piach jest trudnym przeciwnikiem, ale przy okazji cisów nauczysz się na przyszłość jak w owym piachu sadzić i inne rosliny, tak by zdrowo rosły i nie sprawiały problemów. W ten piach dobrze by było dodać cięzkiej gliniastej ziemi co by wodę trzymała dłużej.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
carolina01 13:16, 25 lip 2016


Dołączył: 09 mar 2016
Posty: 76
Witam. Będę do ciebie zaglądać. Sama też mam działkę ze starymi drzewami ale na razie działam w przedogrodku. Ale wolno mi to idzie, bo trojeczka dzieci nie pozwala na wiele.
____________________
Karolina, Ogród wśród dębów
Gdanszczanka 23:34, 25 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2016
Posty: 99
Toszka doły godzinkę temu skończyłam ogarniać - przemieszane z rodzimą i odpowiednio zasilone Roślinki może uda mi się dostać jutro bo w pobliskich szkółkach nie było takich jak potrzebuję.
Kurcze nie wiem co bym bez ciebie zrobiła

Witaj Karolina



____________________
pozdrawiam Gosia Nowoczesny ogród z lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies