Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nowoczesny ogród z lasem.. oby się udało..

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny ogród z lasem.. oby się udało..

Marzenaka 09:47, 10 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Skarpa niezła. No ale ważne, żeby umieć to jakoś fajnie zagospodarować, na pewno co się to uda.
____________________
Ogród Marzeny
Gdanszczanka 00:39, 11 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2016
Posty: 99
anbu
U mnie miałby rosnąć praktycznie w lesie, pod sosnami.
Szukam jeszcze innych możliwości, żeby potem nie modlić się czy się przyjmie czy nie
Marzena liczę na to, że jakoś się uda to wszystko ogarnąć na tyle, żeby tworzyło spójną całość
____________________
pozdrawiam Gosia Nowoczesny ogród z lasem
Rojodziejowa 10:57, 22 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8413
Puk puk, jak tam postępy?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Gdanszczanka 12:10, 22 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2016
Posty: 99
Hej Asiu
u mnie po zeszłotygodniowej powodzi część skarp się mocno osunęła i trwa walka o ich doprowadzenie do stanu pierwotnego. Dobrze, że nic nie nasadziłam bo bym się chyba pochlastała
Rośliny czekają w donicach a tam gdzie miały trafić istny armagedon - ale co tam. Cieszy mnie już nawet fakt, że czekają
O dziwo przeżył świeżo wysiany trawnik i tyle trochę spłynęło
M się uparł, że teraz wysiewamy i koniec kropka No chociaż tyle się w nim ogrodnika obudziło to nie chciałam gasić zapału Za chiny nie zrozumiem co oni mają z tymi trawnikami


Kilka dni temu zrobiłam też nasadzenie w miejscu gdzie są hakuro.
Mam tam teraz zestaw który od dawna mi się marzył czyli hortensja limelight i gracki. Wiem, że już jest oklepany okrutnie ale cóż Trochę też poeksperymentowałam i dodałam liatry alba, ostróżkę magic fountain dark blue, przetacznik niebieski i dzwonek brzoskwiniolistny grandiflora.
Ma być biało-niebiesko rabata kwiatowa. Czy się uda zobaczymy na wiosnę


Póki co szaleją donice i pomidorki koktailowe




Na pocieszenie doczekałam się kwitnienia oncidium



____________________
pozdrawiam Gosia Nowoczesny ogród z lasem
sylwik69 22:05, 22 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Witaj zapowiada się piekny ogród,biel i niebieski super połączenie,wprowadza spokój.Zaznaczam do podglądania,szukam inspiracji
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Gdanszczanka 18:10, 23 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2016
Posty: 99
Witaj Sylwia

Mam pytanie - przygotowuje otwory pod nasadzenia cisa wzdłuż tych cholernych podkładów. Powiedzcie prosze ile muszę oddalic od nich cisy.
Druga kwestia - jak wygląda system korzeniowy cisa? Bardziej na głębokość idzie czy po wierzchu?

____________________
pozdrawiam Gosia Nowoczesny ogród z lasem
Toszka 22:34, 23 lip 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Cis ma zwarty system korzeniowy. Jakie cisy sadzisz? To podstawowe pytanie przy podaniu odległości od bali.
Nie rób otworów a trzeba przygotować cały pas ziemi na szerokość ok 70-1m i min.60cm. Biorę pod uwagę twoje piaski. Jednak lepiej to zrobić raz a dobrze niż szarpać się z chorującymi cisami. W dołki trzeba dać obornik przekompostowany, kompost, dolomit, mączkę bazaltową. Wszystko dokładnie przemieszać z macierzystą glebą.
Teraz będziesz sadzić z doniczek, ale korzenie rozrastać się będą ku dobrociom w dołku
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Gdanszczanka 23:07, 23 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2016
Posty: 99
Myślałam o pośrednim Hicksi.
Chyba, że posadzę np Mecenasa albo innego wąskiego, żeby jak najmniej przestrzeni pochłaniał.
Co do pasa ziemi to też tak kombinowałam, żeby całe koryto zrobić. Swoją drogą chyba nawet trudniej było by robić poszczególne dołki

____________________
pozdrawiam Gosia Nowoczesny ogród z lasem
Toszka 01:07, 24 lip 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
ale wąskokolumnowego na górze nie "położysz" na balu.
Hicksii sadź ok 35cm od ściany
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Gdanszczanka 12:43, 24 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2016
Posty: 99
Dzieki piękne Toszka

Akcja "row pod cisy" rozpoczęta ! Pot się leje, lopata szaleje .
Ten obornik i inne dobrocie chcialam zmieszać z ziemią uniwersalna z worka i tą mieszankę wsypac do dołów. Tak czy lepiej z rodzimymi (piachem)?
____________________
pozdrawiam Gosia Nowoczesny ogród z lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies