Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa

sylwik69 19:05, 14 wrz 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Pozdrawiam wszystkich zagladajacych!
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Toszka 20:34, 14 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
widzę, że prace wrą. Odpozdrawiam
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sylwik69 20:46, 14 wrz 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Toszka napisał(a)
widzę, że prace wrą. Odpozdrawiam

Toszko mam pytanie do Ciebie jakie rośliny posadziłabyś na tworzonych półkach przy skarpie? od razu zaznaczę,że nie chciałabym tam często schodzić,bo jest stromo i najlepiej gdyby to było coś co skutecznie zagłuszy chwasty.Oczywiście wiem,że tak dobrze nie ma....na myśli mam szpaler dereni białoobrzeżonych i może rozplenice
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
eVka 22:48, 14 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Sylwia a jaka jest szerokość tych półek, generalnie derenie są super i nie do zdarcia, chyba że mają bardzo sucho lub konkurencję wielkich drzew.
____________________
Toszka 09:23, 15 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Z moich doświadczeń doskonale zagłusza chwasty hakonechloa macra (jedyne ryzyko to perz wrośnięty w kępę i udający hochlę). Potem rozplenice. Na tyle przykrywają przestrzeń, że nic nie daje rady. Jedyny problem na skarpie to wiosenne ścięcie. No i do sadzenia ziemia musi mieć przekopane na prawdę sporo kory. Pierwszy sezon podlewanie (kora pomoże na wsiąkanie wody). Potem "samogon".

Ja proponuję derenie podsadzone hakonechloa. Spektakularny klasyk. Można dosadzić duże czosnki, które będą kwitły zanim jeszcze trawa wytworzy wielkie czupryny. Potem liście czochów zakryte są trawą. Sterczą tylko czochowe łodygi z nasiennikami.
W przeciwieństwie do rozplenic hakonechloa wcześnie startuje. Już w kwietniu to spore czupryny. Macra jest wysoka, Pióra na 60-70cm na boki i w górę. Zimą też zdobi.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
eVka 11:41, 15 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Derenie i hakonki to super zestaw, mam u siebie i polecam!
____________________
sylwik69 11:53, 15 wrz 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
effka napisał(a)
Sylwia a jaka jest szerokość tych półek, generalnie derenie są super i nie do zdarcia, chyba że mają bardzo sucho lub konkurencję wielkich drzew.

Ewo dziękuję szerokość waha się od 90 cm do 1m ,przy rowie jest mikroklimat i derenie dadzą radę,choć to strona południowa i słońce grzeje cały dzień.Mam po drugiej stronie 2 sztuki posadzone 3 lata temu i fajnie to wygląda dużych drzew nie ma.
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 11:58, 15 wrz 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Toszka napisał(a)
Z moich doświadczeń doskonale zagłusza chwasty hakonechloa macra (jedyne ryzyko to perz wrośnięty w kępę i udający hochlę). Potem rozplenice. Na tyle przykrywają przestrzeń, że nic nie daje rady. Jedyny problem na skarpie to wiosenne ścięcie. No i do sadzenia ziemia musi mieć przekopane na prawdę sporo kory. Pierwszy sezon podlewanie (kora pomoże na wsiąkanie wody). Potem "samogon".

Ja proponuję derenie podsadzone hakonechloa. Spektakularny klasyk. Można dosadzić duże czosnki, które będą kwitły zanim jeszcze trawa wytworzy wielkie czupryny. Potem liście czochów zakryte są trawą. Sterczą tylko czochowe łodygi z nasiennikami.
W przeciwieństwie do rozplenic hakonechloa wcześnie startuje. Już w kwietniu to spore czupryny. Macra jest wysoka, Pióra na 60-70cm na boki i w górę. Zimą też zdobi.

Bardzo Ci dziękuję za super zestaw skarpa jest wąska ale długa 30 m. Przedsięwzięcie spore i nie wiem czy dam radę jesienią.Moje stawy znów się odezwały Toszko a co myślisz o laurowiśni? w mojej strefie dałaby radę,jest zimozielona i w szpalerze też fajnie wygląda.Czy na południowej wystawie da radę?
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 11:59, 15 wrz 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
effka napisał(a)
Derenie i hakonki to super zestaw, mam u siebie i polecam!

A masz namiar na fajne hakonki w dobrej cenie?
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Toszka 12:58, 15 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Wiesz co, ja bym w laurowiśnie nie szła. Było kilka forumowych ogrodów z laurowiśnią i okazała się być kłopotliwa - podatna na szkodniki, choroby.
Oczywiście, twoje decyzje
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies