Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród KasiWB - część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród KasiWB - część II

KasiaWB 15:33, 13 kwi 2020


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Przy wejściu jest teraz nowa rabatka - miała być bukszpanowa (z wiadomych względów nie jest) a jest wiosenna z krokusami, szafirkami, żonkilami, puszkiniami, cebulicami i tulipanami. Chciałam mieć wiosnę tuż przy wejściu. Pomiędzy są w tej chwili niewidoczne rozplenice duże i małe, które będą tutaj miały dobrze latem, bo to południowo-zachodnia strona.
To debiut tej rabatki )


Przekwitające już cebulice syberyjskie


Błękitne szafirki Baby's Breath
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 15:34, 13 kwi 2020


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
an_tre napisał(a)
Ale fajnie jest odkrywać takie kolorowe punkciki


Tak, u mnie teraz głównie punkciki ) ale już mam tego dość byle sił mi nie zabrakło
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 15:38, 13 kwi 2020


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Przesadziłam jesienią piwonie w jedno miejsce, na sam przód, przy podjeździe. Prawie wszystkie, bo o jednej zapomniałam, co się okazało teraz wiosną. Mam teraz fazę sadzenia grupami )
Zdjęcie na roboczo
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 15:41, 13 kwi 2020


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Tu będę też czyścić z roślin, trawnik do regeneracji



____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 15:45, 13 kwi 2020


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Punkciki )
Jeszcze są razem ale do przesadzenia. Rozbieram systematycznie, powoli rabatę przy ścianie na lustro ) strasznie dużo tam drobnicy wszelakiej, szczególnie cebulek i roboty z tym


____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 15:53, 13 kwi 2020


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Tak teraz wygląda przód. Połowa nasadzeń do wyciągnięcia, przesadzenia, oddania... trawnik do regeneracji po robieniu odwodnienia. Naprawdę nie ma czego pokazywać )
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
nicol21 16:18, 13 kwi 2020


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10302
Dobrze ogródek wygląda no a przynajmniej to co pokazujesz .
Trawnik szybko się odnowi i będzie gicior. Przesadzania trochę współczuję, choć z drugiej strony dobrze zrobić takie porządki bo z czasem i gust się zmienia.
A do tych piwonii w grupie coś dodajesz żeby było atrakcyjnie jak piwonie skonczą kwitnienie?
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Joku 18:35, 13 kwi 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12142
Cześć Kasiu! Wiosna to taka pora kiedy ogród jest mało ciekawy. Zwłaszcza wczesna wiosna. Za miesiąc wszystko się zazieleni, podrośnie. Przód bardzo mi się podoba.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
jolanka 18:49, 13 kwi 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Kasiu, wszystko obejrzałam z zapartym tchem. Popracowałaś widzę ostro
Rabaty wiosenna i piwoniowa super
ściskam wiosennie
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
KasiaWB 21:04, 13 kwi 2020


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
nicol21 napisał(a)
Dobrze ogródek wygląda no a przynajmniej to co pokazujesz .
Trawnik szybko się odnowi i będzie gicior. Przesadzania trochę współczuję, choć z drugiej strony dobrze zrobić takie porządki bo z czasem i gust się zmienia.
A do tych piwonii w grupie coś dodajesz żeby było atrakcyjnie jak piwonie skonczą kwitnienie?


Cześć, dzięki za odwiedziny i kibicowanie
Przesadzania też sobie współczuję, już nie wiem ile razy przesadzałam ale właśnie chcę zrobić porządki, bo za dużo tego wszystkiego.
Nic do piwonii chyba nie będę dosadzać, bo na tym fragmencie nie ma za dużo miejsca. Zresztą zobaczymy jak to wyszło jak zakwitną, może jeszcze będę przesadzać ) to jest ich pierwszy rok w tym miejscu. Zobaczymy.
Serdecznie pozdrawiam

edit: Ewa (Anda) mnie właśnie zainspirowała i posadzę do piwonii przywrotnika
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies