Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród KasiWB - część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród KasiWB - część II

Anusia 22:42, 13 maj 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Kasiu Sporo czasu upłynęło. Z tyłu masz dojrzały ogród. Murek tez mi się podoba nawet jak jest całkiem porośnięty bluszczem. Ja lubię takie klimaty . Cisowy ekran jak najbardziej popieram. Sama w przed ogródku posadziłam cały szpaler. U mnie nie będzie płotu tylko takie przejścia na podjazd i ścieżkę do domu. W końcu wracam na ogrodowisku. Macham i pozdrawiam.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
nicol21 13:36, 18 maj 2020


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10350
Widoki i zmiany jak zawsze na plus
Czekam na kwitnienie Twojej LO - bo właśnie rozważam i Ty też chyba ją prowadzić jako pnącą? Pnąca czy bardziej jako rozpięta w poprzek?
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
KasiaWB 22:20, 18 maj 2020


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Katte napisał(a)


Wsadź ją za płot da radę ! Z tymi zobaczysz , i tak były zawsze w doniczkach , doniczki wysokie także nic im nie będzie
Najwyżej wysadzisz też za płotem przy jakimś drzewie hehe.


Jeszcze siedzą w doniczkach, zobaczymy gdzie je dam, bo połowa ogrodu rozkopana.
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 22:29, 18 maj 2020


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
HannaR napisał(a)
Żywopłocik cisowy będzie cudny.
Ścianka fajnie wygląda po przycięciu bluszczu.


Będzie więcej żywopłocików cisowych trochę w tym roku a trochę w kolejnych. Zależy ile uda nam się zrobić, bo coraz cieplej się robi.
Bluszcz mocno się rozrósł, muszę go przypilnować w następnych latach

____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 22:33, 18 maj 2020


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
agapant napisał(a)
Kasia to jest sadziec w 100%. Ja osobiście go lubię ale jak ma za dobre warunki to rośnie jak szalony.
Ogród się zmienia, pięknie. Mur jest piękny z niewielką ilością bluszczu ale najładniej wygląda z różami a w szczególności z LO.


Dziękuję Aga
Sadziec konopiasty mam go w doniczce teraz i nie wiem co z nim zrobić ) raczej w ogródku nie posadzę, bo nie mam miejsca )
Czekam na LO po ostrym cięciu ma już trochę pączków
Ściskam!

____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 22:38, 18 maj 2020


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Anusia napisał(a)
Kasiu Sporo czasu upłynęło. Z tyłu masz dojrzały ogród. Murek tez mi się podoba nawet jak jest całkiem porośnięty bluszczem. Ja lubię takie klimaty . Cisowy ekran jak najbardziej popieram. Sama w przed ogródku posadziłam cały szpaler. U mnie nie będzie płotu tylko takie przejścia na podjazd i ścieżkę do domu. W końcu wracam na ogrodowisku. Macham i pozdrawiam.


Anusia cześć oj tak, upłynęło. Dawno mnie tu nie było. W ogrodzie zaczynam w zasadzie od nowa ) ale wg dawnych planów, które nieco się tylko zmieniły, bo lepiej poznałam rośliny i warunki panujące w różnych częściach ogródka. Miało być np. więcej bukszpanów, ale nie będzie wiadomo dlaczego Musiałam zmienić swoje pierwotne plany w tym względzie. Trudno.
Pozdrawiam!
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 22:47, 18 maj 2020


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
nicol21 napisał(a)
Widoki i zmiany jak zawsze na plus
Czekam na kwitnienie Twojej LO - bo właśnie rozważam i Ty też chyba ją prowadzić jako pnącą? Pnąca czy bardziej jako rozpięta w poprzek?


Staramy się realizować nasze dawne plany, ale jak już pisałam, nieco się zmieniają, ale ogólna koncepcja pozostała.
Też czekam na LO tak, u mnie jest pnąca. Pędy piętrowo rozpinam w poziomie i rośnie wielka, ale ostro ją tnę, bo w którymś roku tak się rozrosła, że aż się pochorowała z zagęszczenia i braku przewiewu - cięłam chyba w środku lata żeby ją ratować. Kiedyś pędy rozpinałam na dwie strony, w tym roku na jedną. Zobaczymy jaka będzie. Piękna jest ta róża, ale rośnie silnie, więc rozważ jeszcze.
Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Makao_J 07:13, 19 maj 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Mówicie o LO a ja uczę się nią zajmować od 3 lat.
Co to znaczy "pędy piętrowo rozpinam w poziomie"?
Zaginasz go w kształt "S" żeby pęd nie szedł pionowo tylko w taki zygzak?
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
popcorn 09:29, 19 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Moja Mama ma LO, ja tez miałam, i nie chcę bo to mutant nie krzak! Rośnie silnie do góry, wyobrazam sobie że Kasia my te pędu kładzie w poziom bardziej i przypina. Wtedy puszczają krótkopedy i na końcu każdego jest bukiecik kwiatów

pozdrawiam!

i proszę o więcej zdjęć tego pięknego ogrodu!
____________________
Mój nowy ogródek
Makao_J 09:48, 19 maj 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
popcorn napisał(a)
Moja Mama ma LO, ja tez miałam, i nie chcę bo to mutant nie krzak! Rośnie silnie do góry, wyobrazam sobie że Kasia my te pędu kładzie w poziom bardziej i przypina. Wtedy puszczają krótkopedy i na końcu każdego jest bukiecik kwiatów

pozdrawiam!

i proszę o więcej zdjęć tego pięknego ogrodu!

No to ja tak robię. Pytam bo chcę się upewnić, że to dobry sposób. Wiem też że niektórzy przyginają pędy bardzo mocno na płasko do ziemi.

Mam jeden pęd którego nie zagięłam i do połowy jest bez gałązek kwietnych i teraz nie wiem czy go wyciągnąć (a będzie to trudne bo usztywnił się już) czy zostawić i zająć się nowymi.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies