Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród KasiWB - część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród KasiWB - część II

KasiaWB 15:18, 10 maj 2020


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Czy ktoś wie co to za roślina? Chwast? Te wiechy miedzy hortensjami, wysokość ok. 2 metry. Kwiaty różowo-liliowe. Podejrzewam, że to sadziec konopiasty ale pewności nie mam. Nie sadziłam takiej rośliny. Albo się nasiała (w sąsiedztwie nie ma) albo kawałeczek był w sadzonce cisa, przez lata rósł i pokazała się roślina w ubiegłym roku.
Zdjęcie z ubiegłego roku


Ma silne korzenie, obrosły całego cisa w żywopłocie dokumentnie.


Wykopaliśmy całego cisa, oczyściłam całkowicie z ziemi i dopiero wydarłam tą roślinę z korzeni cisa. Nie ma pewności czy cis przeżyje tą akcję.

Tu widać jakie ma korzenie a to tylko kawałek tego co wykopaliśmy


____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 15:28, 10 maj 2020


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
I znów rośliny w doniczkach ) nie lubię tego robić
to tylko część przechowalnika ) Żurawki odmładzam


____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 15:35, 10 maj 2020


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Floks szydlasty już ładnie kwitnie. Też będzie do podziału.



Tyły - cała lewa strona przy tujach do przerobienia. Ale poczekam jak irysy przekwitną.


I bok już trochę wyczyszczony i nawet kant zrobiony ) nie pamiętam ile lat temu ostatnio robiłam. Trzy worki wyszły tego co wyciągnęłam z rowka.
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 15:44, 10 maj 2020


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Z nowości
Było


jest


Na chwilę obecną kawałek, ale będzie dłuższy z prawej strony. Mamy cisy, które dosadzimy jak przyjdzie pora. Za kilka lat będzie ładniejszy niż w tej chwili ) Wtedy zrobię porównanie )
Między stożkiem a żywopłotem będzie wejście do ogródka. Ekran z cisa będzie przysłaniał podjazd i jednocześnie da tło do tego co będzie posadzone od wewnątrz i co będzie odbijać się w przyszłym lustrze na widocznej ścianie muru.
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 15:52, 10 maj 2020


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Dla miłośników muru, którzy nie lubią jak jest zakryty bluszczem


Ostro przycięłam bluszcz, dobre dwa worki, chociaż nie widać. Sąsiedzi od swojej strony też go mocno przycięli a ja jeszcze poprawiłam. Na razie w tym miejscu jest przechowalnik i sanatorium dla nieco podupadłych roślin Zajmę się tymi tyłami może w przyszłym roku )

____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 15:58, 10 maj 2020


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Rh cały w kwiatach


Piwonie mocno podrosły i zagęściły się

____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 15:58, 10 maj 2020


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Pozdrawiam zaglądających
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Katte 17:52, 10 maj 2020


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
KasiaWB napisał(a)


cieszę się, że roślinki znalazły nowy dom Niech Ci ładnie rosną.
U mnie też chyba nie obędzie się bez strat, bo ta róża od Ciebie o większych liściach nie ma korzeni i pada Zobaczymy co będzie z tymi dwiema o drobnych listkach, bo muszę zobaczyć jakie to. Ja mam same licencjonowane, więc muszą pasować.

Pozdrawiam


Wsadź ją za płot da radę ! Z tymi zobaczysz , i tak były zawsze w doniczkach , doniczki wysokie także nic im nie będzie
Najwyżej wysadzisz też za płotem przy jakimś drzewie hehe.
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
HannaR 20:03, 10 maj 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Żywopłocik cisowy będzie cudny.
Ścianka fajnie wygląda po przycięciu bluszczu.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
agapant 20:50, 10 maj 2020


Dołączył: 03 lip 2014
Posty: 1313
KasiaWB napisał(a)
Czy ktoś wie co to za roślina? Chwast? Te wiechy miedzy hortensjami, wysokość ok. 2 metry. Kwiaty różowo-liliowe. Podejrzewam, że to sadziec konopiasty ale pewności nie mam. Nie sadziłam takiej rośliny. Albo się nasiała (w sąsiedztwie nie ma) albo kawałeczek był w sadzonce cisa, przez lata rósł i pokazała się roślina w ubiegłym roku.
Zdjęcie z ubiegłego roku


Kasia to jest sadziec w 100%. Ja osobiście go lubię ale jak ma za dobre warunki to rośnie jak szalony.
Ogród się zmienia, pięknie. Mur jest piękny z niewielką ilością bluszczu ale najładniej wygląda z różami a w szczególności z LO.
____________________
Pozdrawiam Aga Daleki od ideału, Wizytówka - Daleki od ideału
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies