Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Działeczka Asi :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka Asi :)

asiak 07:15, 04 kwi 2019


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Zaczął się sezon i zaczęło się wymyślanie A to wszystko przez słabo rosnące różaneczniki. Pewnie za niedługi czas będę musiała je przesadzić i planuję im nowe lokum
I teraz mam dylemat Oto ta rabata






I teraz tak... z lewej strony rośnie hortensja Magical Moonlight i następnie rododendrony. W miejsce różaneczników chcę wsadzić jakieś niższe hortensje 3 sztuki, żeby za bardzo nie zasłaniały trzmielin.
Chodzi mi po głowie, żeby przesadzić tą hortensję, która już rośnie. W jej miejsce marzy mi się magnolia Genie i do niej wspomniane wcześniej niższe hortensje.
Co o tym myślicie? Doradzicie coś? Zostawiać tą hortensję czy kupić magnolię?
____________________
AsiaDziałeczka Asi
asiak 07:21, 04 kwi 2019


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Tak z dalszej perspektywy

____________________
AsiaDziałeczka Asi
asiak 08:28, 04 kwi 2019


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Powiedzenie "w gorącej wodzie kąpana" mnie nie dotyczy. Raczej we wrzątku hehehe... Zamówiłam już hortensje
____________________
AsiaDziałeczka Asi
anbu 14:29, 04 kwi 2019


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Niższe hortki to np Bobo A jakie Asiu Ty zamówiłaś?
Moim zdaniem magnolia kolumnowa fajnie będzie wyglądać na tle rogu domku
A gdzie przesadzisz Magical Moonlight?
____________________
Ania Ogród Ani :)
asiak 14:43, 04 kwi 2019


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Aniu aż tak niskich nie chcę. Zamówiłam Sundae Fraise One rosną do metra.
Hortensję wsadzę na trawnik, bo nie mam gdzie. Wyrzucę różanecznik, który rośnie właśnie na trawniku. Jest w bardzo, bardzo opłakanym stanie i właśnie w jego miejsce. Z czasem może coś mi wypadnie na wielkiej rabacie, to przesadzę z trawnika.
____________________
AsiaDziałeczka Asi
anbu 14:45, 04 kwi 2019


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Asiu swoje hortensje Magical Moonligh zamawiałaś stacjonarnie czy wysyłkowo? Jak wysyłkowo, to poproszę o namiary, szukam pewnego sklepu
____________________
Ania Ogród Ani :)
asiak 14:50, 04 kwi 2019


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Aniu zamawiałam przez internet na allegro, ale namiarów nie mam Historia zamówień wygasła, a ja nie zapisałam sobie danych sprzedającego.
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Zana 14:50, 04 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
asiak napisał(a)


A jakie Ty masz Aniu?


A ja mam od Ani/Kociejmamy proporcję po 5 ml tych preparatów na 1,5 litra wody. Już u niej w wątku padła konkluzja, że wszyscy mają przepis Bogdzi, a każdy jest inny.

Pamiętam, że już chyba była planowana magnolia na to miejsce, w którym teraz rośnie Magical Moonlight. Moim zdaniem magnolia będzie tam bardzo dobrze pasowała.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
asiak 15:11, 04 kwi 2019


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Aniu u Bogdzi w ostatnich postach są podane ilości nawozów.
Magnolia miała być a początku, zgadza się. Tylko wtedy chciałam ją wepchnąć razem z tą hortensją
W tej chwili domek nie do końca tak wygląda, ponieważ mąż z tyłu (za hortensją) zrobił mi takie ogrodzenie jak mam przy kompostowniku. Tam jest miejsce na taczkę, bo nie mieliśmy gdzie jej trzymać. Magnolia miałaby być na tle tej zabudowy.
W domu zobaczę czy mam fotkę, jak coś to wstawię, a jak nie to jutro zrobię, bo dzisiaj wolne od działki
____________________
AsiaDziałeczka Asi
katel 17:54, 04 kwi 2019


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Asiu pamiętaj, żeby torfu kwaśnego nie kupować w marketach tylko jakiś lepszy w ogrodniczym. Często okazuje się, że torf pomimo opisu wcale nie jest kwaśny i potem są kłopoty z rodkami.
Ten Twój najbiedniejszy rodek wcale nie jest w takim fatalnym stanie - odratujesz go . Moje też czasami wiosną mają lekką chlorozę ale nawozy dolistne błyskawicznie poprawiają ich kondycję .
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies