Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Johanka77 11:54, 28 kwi 2017


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Super Toszka! Rozplenice przesadzam!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
iwonkap 11:55, 28 kwi 2017

Dołączył: 02 kwi 2015
Posty: 722
Toszka napisał(a)


Rozplenice rosnące pod wierzbami będą pięknie wypełniać przestrzeń pod nimi. Warunek, aby wierzby były ładnie formowane w kule, bo bez tego będzie wizualny chaos.


Toszko a ja podpytam czy dadzą radę rozplenice na lekko mokrym/podmokłym terenie w cieniu ? lub co innego dac w nogi brzóz żeby im dobrze razem tam było ?
Makusia 12:30, 28 kwi 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Toszka napisał(a)
Jak mu przyjdzie rachunek za podlewanie trawnika latem (czyli za wodę) to zacznie myśleć On na razie jest zachłyśtnięty męską dumą, czyli trawnikiem. Sam musi się przekonać, ze trawnik to najbardziej praco-, czaso- i finansowo chłonna "rabata". Koszenie 2 x w tygodniu, wertykulacja, aeracja, wycinanie kantów, dosiewki, nawożenie i do tego niekończące się podlewanie. Mój po pierwszym sezonie koszenia 2 x w tygodniu oznajmił mi, ze trzeba powiększyć rabaty
Ciekawam ile twój wytrzyma (pod warunkiem scedowania wszystkich prac na niego)

Rozplenice rosnące pod wierzbami będą pięknie wypełniać przestrzeń pod nimi. Warunek, aby wierzby były ładnie formowane w kule, bo bez tego będzie wizualny chaos.


Mój z tego wszystkiego, co wymieniłaś sam kosi- raz w tygodniu. Wertykulację powolutku raz w roku- w tym roku go ominęło. Podlewam ja, kanciki ja, nawożę ja, dosiewka-ja. Niestety w podziale nawet ja rachunek za wodę płacę. I jak go przekonać?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Toszka 13:25, 28 kwi 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
iwonkap napisał(a)


Toszko a ja podpytam czy dadzą radę rozplenice na lekko mokrym/podmokłym terenie w cieniu ? lub co innego dac w nogi brzóz żeby im dobrze razem tam było ?


W cieniu nie będzie kwitnąć. A jeśli to słabo.
Może dać derenie, np. Ivory Halo. Rozmiar będzie podobny, jasne liście w cieniu rozjaśnią. A w stopy dać hakonechloa, ale nie żółte, bo będzie oczopląs. Pomiędzy posadzić zawilce jesienne.

edit. Ewentualnie o trawy na takie warunki pytaj się Polinki.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Toszka 13:27, 28 kwi 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Makusia napisał(a)


Mój z tego wszystkiego, co wymieniłaś sam kosi- raz w tygodniu. Wertykulację powolutku raz w roku- w tym roku go ominęło. Podlewam ja, kanciki ja, nawożę ja, dosiewka-ja. Niestety w podziale nawet ja rachunek za wodę płacę. I jak go przekonać?


Bo najwyższy czas zmądrzeć
Stań przed nim. Wyciągnij ręce. Westchnij i powiedź: Kochanie, dwie ręce mam, a że lewe to Pan Bóg tak chciał
Jeśli sam nie zadba o trawnik to go zmniejsz... trawnik rzecz jasna
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Makusia 13:36, 28 kwi 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Toszka napisał(a)


Bo najwyższy czas zmądrzeć
Stań przed nim. Wyciągnij ręce. Westchnij i powiedź: Kochanie, dwie ręce mam, a że lewe to Pan Bóg tak chciał
Jeśli sam nie zadba o trawnik to go zmniejsz... trawnik rzecz jasna


Toszka ja już zmniejszam i słyszę hasło zapożyczone od eS- "przecież Ty zawsze mówiłaś, że tylko drzewa i trawa"...
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
nawigatorka 15:49, 28 kwi 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Do trawnika należy doliczyć koszt kosiarki (u nas traktora )paliwa, przeglądów... mój eM już wie i wyraznie odczuwa pomniejszający się trawnik i chyba my z tym dobrze
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Johanka77 21:07, 28 kwi 2017


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Ja na razie bardzo cieszę, że M ma fan z tego trawnika, koszenia, podkaszarki, trzeciej już kosiarki i innych zabawek. Ale rabatę mi pewnie że poszerzy!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 21:09, 28 kwi 2017


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Toszka napisał(a)


Bo najwyższy czas zmądrzeć
Stań przed nim. Wyciągnij ręce. Westchnij i powiedź: Kochanie, dwie ręce mam, a że lewe to Pan Bóg tak chciał
Jeśli sam nie zadba o trawnik to go zmniejsz... trawnik rzecz jasna


Klub leworęcznych ogrodniczek! Hahaha! Toszka jesteś The best!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
malkul 10:31, 29 kwi 2017


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Asia- podczytuję jakiś czas i wiesz co- lubię twoje podejście zycia
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies