Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Johanka77 09:18, 27 kwi 2017


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Efffa napisał(a)
Też nie lubię bardzo tuj, mam je na maleńkim kawalku, ale tak jak Toszka pisze będę je mieć jako zielona ściana zaslaniająca budynek gospo. sąsiada( maly odcinek) i z cichą nadzieją , że kiedyś w przyszlosci nie będą się rzucać w oczy, a w innych miejscach przewiduje żywoplot cisowy i grabowy.Także nie przejmuj się , tuje zrobią swoja robotę.


Ja się już oswoiłam. Zakryją mi je inne rośliny. Niech już tak będzie
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 09:21, 27 kwi 2017


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Toszka napisał(a)



Jałowce też mam z przyczyn stanowiskowo-kompozycyjnych. Zbliżają się do tego etapu, że zaczynają im się gałązki rozkładać i pomimo strzyżenia widzę, że będę musiała je wiązać...I tak jak tuje mi obojętnieją, tak jałowce z roku na rok co raz mniej lubię


Toszka jałowce troszku mi zbrązowiały. Dałam im nawozu przeciw brązowieniu, ale czy mam im coś jeszcze dać?
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Gruszka_na_w... 22:18, 27 kwi 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Byłam, zobaczyłam. Brawo!
To normalne, że w praniu wychodzi korekta kształtu i wielkości rabat. Papier jest tolerancyjny, w przeciwieństwie do roślin. Owocnej pracy podczas majówki życzę. Jałowce czasem brązowieją z braku słońca. Blue Arrow wręcz uwielbia słońce. Wtedy się najbardziej "niebieszczy".
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Toszka 22:25, 27 kwi 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Johanka77 napisał(a)


Toszka jałowce troszku mi zbrązowiały. Dałam im nawozu przeciw brązowieniu, ale czy mam im coś jeszcze dać?


Grzyb je atakuje. Taki to problem z jałowcami. Zwłaszcza niebieskimi. Pogoda temu sprzyja. Te jałowce wymagaja stałej uwagi i natychmiastowego działania w razie grzyba lub szkodnika. Topsinem opryskaj. LUB miedzianem.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Johanka77 22:46, 27 kwi 2017


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Toszka napisał(a)


Grzyb je atakuje. Taki to problem z jałowcami. Zwłaszcza niebieskimi. Pogoda temu sprzyja. Te jałowce wymagaja stałej uwagi i natychmiastowego działania w razie grzyba lub szkodnika. Topsinem opryskaj. LUB miedzianem.


Dobra! Miedzian mam!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 22:51, 27 kwi 2017


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Tak sobie pomyślałam, że na tę żwirówkę to może ja jednak rozplenice posadzę pod hakuro, zamiast tej seslerii. Trochę okazalsza...
Na razie rozplenice są na skarpie, ale będzie tam mała budowlanka i muszę je gdzieś wysadzić.
A jak już wysadzać, to docelowo.

Póki co na żwirowisku lepszą glebę mam więc to i tym rozplenicom pomoże.
Co Wy na to?
(nie patrzcie na to drzewo, niektualne )

... no chyba że dalej trzcinniki KF. Ale to chyba za dużo by ich było i ni w kij ni w oko ta lawenda


____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 22:56, 27 kwi 2017


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Byłam, zobaczyłam. Brawo!
To normalne, że w praniu wychodzi korekta kształtu i wielkości rabat. Papier jest tolerancyjny, w przeciwieństwie do roślin. Owocnej pracy podczas majówki życzę. .


Uwaga! Mąż się obruszył, nie chce oddać trawnika! Hahaha!!!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Gruszka_na_w... 23:26, 27 kwi 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Johanka77 napisał(a)


Uwaga! Mąż się obruszył, nie chce oddać trawnika! Hahaha!!!


Kup mu najnowszy numer Gardener's Word. Polowa numeru poświęcona jest pielęgnacji trawnika. Mój po przeczytaniu westchnął: Całe szczęście, że mamy go niewiele.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Johanka77 06:29, 28 kwi 2017


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Kup mu najnowszy numer Gardener's Word. Polowa numeru poświęcona jest pielęgnacji trawnika. Mój po przeczytaniu westchnął: Całe szczęście, że mamy go niewiele.


To ryzykowne! Na razie ma syndrom totalnego zakręcenia na tym punkcie
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Toszka 11:29, 28 kwi 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jak mu przyjdzie rachunek za podlewanie trawnika latem (czyli za wodę) to zacznie myśleć On na razie jest zachłyśtnięty męską dumą, czyli trawnikiem. Sam musi się przekonać, ze trawnik to najbardziej praco-, czaso- i finansowo chłonna "rabata". Koszenie 2 x w tygodniu, wertykulacja, aeracja, wycinanie kantów, dosiewki, nawożenie i do tego niekończące się podlewanie. Mój po pierwszym sezonie koszenia 2 x w tygodniu oznajmił mi, ze trzeba powiększyć rabaty
Ciekawam ile twój wytrzyma (pod warunkiem scedowania wszystkich prac na niego)

Rozplenice rosnące pod wierzbami będą pięknie wypełniać przestrzeń pod nimi. Warunek, aby wierzby były ładnie formowane w kule, bo bez tego będzie wizualny chaos.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies