Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Katte 22:48, 26 lip 2021


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Nie wspomnę o sryliardzie stipy.
Całe przedszkole, kiełkuje nawet to co dopiero parę dni temu spadło na ziemię!

Werbena anektuje sobie ziemię gdzie chce... Hehe.

Nie pomyślałabym kiedyś że będę rwać jak chwasty.
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Johanka77 22:56, 26 lip 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Katte napisał(a)
Nie wspomnę o sryliardzie stipy.
Całe przedszkole, kiełkuje nawet to co dopiero parę dni temu spadło na ziemię!

Werbena anektuje sobie ziemię gdzie chce... Hehe.

Nie pomyślałabym kiedyś że będę rwać jak chwasty.


No ja bym tak chciała
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Jagodaa 23:10, 26 lip 2021


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Podzielam ból ćmowy niestety. Tydzień im wystarczył nieobecności, żeby się nieźle najeść. Wczoraj robiłam oprysk Lepinoksem i zbierałam to co wyszukałam. Później deszcz spadł . Dziś trochę denatów znalazłam, ale żywe też. Mam nadzieję,że poskutkuje u Ciebie i u nas wszystkich walczących , bo to paskudztwo.

Ja nie wiem, czy to ta sama ćma, ale mnie regularnie takie robale atakują Varelle i teraz Pumilo. Takie same kulki zostawiają po sobie. Po takiej uczcie igieł na gałązce brak.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Johanka77 23:35, 26 lip 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Jagodaa napisał(a)
Podzielam ból ćmowy niestety. Tydzień im wystarczył nieobecności, żeby się nieźle najeść. Wczoraj robiłam oprysk Lepinoksem i zbierałam to co wyszukałam. Później deszcz spadł . Dziś trochę denatów znalazłam, ale żywe też. Mam nadzieję,że poskutkuje u Ciebie i u nas wszystkich walczących , bo to paskudztwo.

Ja nie wiem, czy to ta sama ćma, ale mnie regularnie takie robale atakują Varelle i teraz Pumilo. Takie same kulki zostawiają po sobie. Po takiej uczcie igieł na gałązce brak.


Dziadostwo to jest.
A takie podejrzane motylki ćmowe mi się przy lawendzie pasły...
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
UlaB 08:24, 27 lip 2021

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Ja wyp.... juz niemal wszystkie buksy. Basta! Ale Wam kibicuje w walce!
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Jagodaa 11:07, 27 lip 2021


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
U mnie znalazłam po pobieżnym sprawdzeniu same ukatrupione. Działa po 24 i skuteczniej po 48, może w 72h padną wszystkie? Oby

Asia, masz może krwawniki? Szukam info o sprawowaniu się w praktyce, szukam czegoś lekkiego w pole seslerii, zanim zakwitną rozchodniki. Czegoś na piasek i suszę.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Johanka77 07:45, 28 lip 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Informuję, że lepinox zadziałał i buksy nadal mam
Za tydzień może je przytnę, jeśli znajdę czas... bo obecnie jeziorany zajmują mi go w całości.
Dziś mam dzień wolny i czuję się, jakby mnie czołg przejechał...

____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 07:47, 28 lip 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Jagodaa napisał(a)
U mnie znalazłam po pobieżnym sprawdzeniu same ukatrupione. Działa po 24 i skuteczniej po 48, może w 72h padną wszystkie? Oby

Asia, masz może krwawniki? Szukam info o sprawowaniu się w praktyce, szukam czegoś lekkiego w pole seslerii, zanim zakwitną rozchodniki. Czegoś na piasek i suszę.


Jagoda, obecnie nie mam, ale kiedyś miałam n podokiennej i to był żelazny egzemplarz.
Coś na pokrój szałwii, bo kwitł non stop.

Stracił się przy reorganizacji rabaty niw wiem gdzie....
kiedyś go pewnie powtórzę, może właśnie nas jeziorem.
Dobry pomysł mi na leśną bylinkę poddałaś!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 08:31, 28 lip 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Porannie, pochmurno...
Ale dolna rabata króluje.

Kawka dla Was!


____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
eVka 08:37, 28 lip 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Johanka77 napisał(a)


Takie podejście mi się podoba
Zapić chwastnicę

Dodam tylko tak nieśmiało od siebie, że ze szklaneczką zimnego piffka pieli się wybornie Leci tak szybko, że szok!
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies