Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

leon60 09:10, 17 wrz 2017


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Johanka77 napisał(a)
Dalsze szerokie kadry



Trawka po pierwszej areacji


Może to złudzenie ale wydaje mi się, ze masz za wąskie rabaty w stosunku do trawnika. Na pierwszej fotce widzę pergolę otuloną rabatami po co w koło niej kosić trawę ? Na drugiej po długości przed tujami masz śmiałki jak dobrze pamiętam. Tą rabatę zdecydowanie bym poszerzyła dosadzając pośrednie piętro ale to tylko takie moje dumanie
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Johanka77 09:56, 17 wrz 2017


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
nawigatorka napisał(a)
Ustawienie Ilu ciekawsze. Wprowadza ruch bardziej


Ilu?
Czyli Oli? :
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 10:07, 17 wrz 2017


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
leon60 napisał(a)

Może to złudzenie ale wydaje mi się, ze masz za wąskie rabaty w stosunku do trawnika. Na pierwszej fotce widzę pergolę otuloną rabatami po co w koło niej kosić trawę ? Na drugiej po długości przed tujami masz śmiałki jak dobrze pamiętam. Tą rabatę zdecydowanie bym poszerzyła dosadzając pośrednie piętro ale to tylko takie moje dumanie


Ola, dobrze widzisz.
Rok temu gdy zakładaliśmy ogród nie planowałam w ogóle rabat. A raczej nie znałam się na tym

Wokół pergoli właśnie powstaje rabata. Z obu stron.
Kilkanaście stron temu była na ten temat ostra dyskusja. https://www.ogrodowisko.pl/watek/7059-ogrod-pierwszy-nie-wielki-projekt?page=197
Te dwie limki podsypane trawą właśnie tam rosną. To te rabaty, na których będą rozchodniki i rozplenice.

Przed jalowcami i śmiałkami też już myślałam o poszerzeniu w przyszłości. Bo rozmiar i poładanie się kwitnących śmiałków zabiło mnie w tym roku...
Jak widać rozwijam się
Ale tych rabat do zrobienia, poszerzenia i założenia mam jeszcze na prawdę sporo...
To raczej plan dwuletni
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 10:27, 17 wrz 2017


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
anna_t napisał(a)
Pierwsza wersja fajna




Pierwsza wersja ma jeden mankament.
Mam poczucie, że jak wchodzę na podjazd to od razu napotykam się na drzewa i ogród jest przez nie odcięty.



Teraz mam ten sam problem, bo trawy bardzo porosły. Mówię tu o rozplenicach bliżej płotu, mają około metra. Tylko te pierwsze 6 przy ścieżce jest małe, bo tegoroczne, więc zakłądam, że za rok będzie taki sam busz.
Zaraz Wam postaram się naszkicować, jak ja to widzę.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
ren133 10:35, 17 wrz 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Johanka77 napisał(a)
Kancików jeszcze nie było, ale z kulkowiska i tak jestem dumna. Lubię je i dziękuję za współpracę W projektowaniu



Ja bym powtórzyła ten zestaw na froncie
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Johanka77 10:41, 17 wrz 2017


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
ren133 napisał(a)


Ja bym powtórzyła ten zestaw na froncie


Ale to jest na froncie. Na prawo od podjazdu
Gdzie byś to widziała?

Bo ja właśnie taki układ chciałam posadzić po zpiętrowaniu rabaty frontowej.
Czyli na plecach od strony tuj trzcinniki, przed nimi rozplenice, a przy ścieżce właśnie coś takiego, tyle że z wykorzystaniem lawendy.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
mrokasia 11:07, 17 wrz 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18009
Johanka77 napisał(a)


Bo ja właśnie taki układ chciałam posadzić po zpiętrowaniu rabaty frontowej.
Czyli na plecach od strony tuj trzcinniki, przed nimi rozplenice, a przy ścieżce właśnie coś takiego, tyle że z wykorzystaniem lawendy.


I ja ten pomysł bardzo popieram .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Johanka77 11:15, 17 wrz 2017


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
mrokasia napisał(a)


I ja ten pomysł bardzo popieram .


____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
ren133 11:37, 17 wrz 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Johanka77 napisał(a)


Ale to jest na froncie. Na prawo od podjazdu
Gdzie byś to widziała?

Bo ja właśnie taki układ chciałam posadzić po zpiętrowaniu rabaty frontowej.
Czyli na plecach od strony tuj trzcinniki, przed nimi rozplenice, a przy ścieżce właśnie coś takiego, tyle że z wykorzystaniem lawendy.


no tuż przed domem ... tam gdzie rodek
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
leon60 11:45, 17 wrz 2017


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Johanka77 napisał(a)


Pierwsza wersja ma jeden mankament.
Mam poczucie, że jak wchodzę na podjazd to od razu napotykam się na drzewa i ogród jest przez nie odcięty.



Teraz mam ten sam problem, bo trawy bardzo porosły. Mówię tu o rozplenicach bliżej płotu, mają około metra. Tylko te pierwsze 6 przy ścieżce jest małe, bo tegoroczne, więc zakłądam, że za rok będzie taki sam busz.
Zaraz Wam postaram się naszkicować, jak ja to widzę.

Ja w tej wersji nie widzę wad a raczej trochę tajemniczości po co od razu po wejściu widzieć całość ? Posadź także na całości więcej drzew a dziwne złudzenie odcięcia minie.
Ja uwielbiam swój przysłonięty wjazd każdy kto przyjedzie ma ochotę od razu zaglądać co jest dalej
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies