Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Problemy już na wstępie czyli brak konkretnego pomysłu

Pokaż wątki Pokaż posty

Problemy już na wstępie czyli brak konkretnego pomysłu

ewfcia 20:09, 25 cze 2013

Dołączył: 20 maj 2011
Posty: 113
Witam, to już minął rok od ostatniego mojego wpisu. Czas ten szybko minął gdyz pojawił sie na świecie nasz mały drugi skarb w zwiazku z tym planowanie i wykonanie ogrodu odeszło na bardzo odległy plan ale mam nadzieje że teraz sie to zmieni. Tym bardziej ze mam bodźiec którym okazał sie niedawny zakup dwóch kul bukszpanowych o średnicy ok 50 cm. Chciałam je wstawić do donic ale dopiero w domu zorientowalam się że się nie mieszczą Teraz mam problem bo nie chcę żeby się zmarnowały. Mysle żeby posadzić je przed świerkiem i rozanecznikami (cunninghams White) może dorzucić jeszcze jedną kulkę mniejszą i posadzić między tymi dwoma bukszpanami. Co o tym myślicie? Będę bardzo wdzięczna za pomoc
____________________
Problemy już na wstępie czyli brak konkretnego pomysłu* Marzenia Ewy o rajskim ogrodzie
Gardenarium 21:17, 25 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tutaj nie pasują bo będzie zbyt monotonnie, albo dołóż im coś z żurawek w żywych kolorach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ewfcia 19:09, 17 lip 2013

Dołączył: 20 maj 2011
Posty: 113
Uff, w końcu po tak długim czasie mogę powiedzieć, że przedogródek wykonany!!!
Chciałabym jeszcze na jesień posadzić tuz przed ekranem z cisa czosnki ozdobne. Chyba przebiją się przez ten grys, jak myślicie?
A oto efekt końcowy:


A ponieważ zostało nam jeszcze grysu to chcę/muszę zrobić jeszcze jedną rabatkę, która oprócz tego ze ma ładnie sie prezentować to jeszcze musi umożliwić dostęp do skrzynki elektrycznej ( wrr, że akurat tu musi być ta skrzynka). Zarys rabaty wykonany dziś pośpiesznie prezentuje sie następująco:



Chciałabym na tej rabacie posadzić kule bukszpanowe oraz na pniu trzmielinę, cis lub miłorząb Mariken i w węższej części żurawki, jak Wam sie wydaje będzie dobrze? Nie za chuda ta rabatka? Dobry kształt? Poradźcie coś proszę. A lawendy rosnące od skrzynki w stronę różanecznika będą usunięte. Natomiast różanecznika wraz ze świerkiem podsypane będą korą.
____________________
Problemy już na wstępie czyli brak konkretnego pomysłu* Marzenia Ewy o rajskim ogrodzie
A_gawa 20:22, 25 sie 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Szkoda, że Ewa się nie odzywa, piękne miejsce, naprawdę czapki z głów!
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
ewfcia 00:19, 17 kwi 2015

Dołączył: 20 maj 2011
Posty: 113
No tak znowu upłynęło sporo czasu od mojej ostatniej wizyty potwierdzonej wpisem. Oczywiście takie ciche i anonimowe to były wielokrotnie tylko z tym pisaniem jakoś ciągle czasu mało....
No ale jestem, witajcie Wszyscy co tu zaglądacie
W ogrodzie zmian dużych nie ma bo musiałam się skupić na innych celach życiowych ale teraz jest plan ostrego brania się do pracy. Tak ostry, że zamówiłam 3 tony ziemi i samodzielnie nie czekając na męża rozwożę ją taczkami na miejsce.

Zdjęcia aktualnego stanu ogródka muszę przenieść z aparatu.
A teraz chciałabym podzielić się z Wami pomysłem na zaaranżowanie mojej głównej części ogrodu. Choć może najpierw krótkie przypomnienie jaka to część ogrodu.


To co widzicie jest pierwszą 13 metrową częścią skarpy, którą mam do obsadzenia a ma ona długość całkowitą 29 m więc trochę tego jest...



Jestem ciekawa Waszych opinii i spostrzeżeń (słowa krytyki też zawsze są mile widziane ).
Pozdrawiam
____________________
Problemy już na wstępie czyli brak konkretnego pomysłu* Marzenia Ewy o rajskim ogrodzie
waldek727 03:22, 17 kwi 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
ewfcia napisał(a)

W ogrodzie zmian dużych nie ma bo musiałam się skupić na innych celach życiowych ale teraz jest plan ostrego brania się do pracy. Tak ostry, że zamówiłam 3 tony ziemi i samodzielnie nie czekając na męża rozwożę ją taczkami na miejsce.
Jestem ciekawa Waszych opinii i spostrzeżeń (słowa krytyki też zawsze są mile widziane
Pozdrawiam

Ewa.
W jakim celu powierzchownie przykrywasz glebę nawiezioną ziemią?
Tak żeby piachu nie było widać, czy żeby ładnie to wszystko wyglądało ,,dla oka"?
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
ewfcia 11:53, 17 kwi 2015

Dołączył: 20 maj 2011
Posty: 113
To zdjecie przedstawia praktycznie obecny stan pierwszej części projektu.


Waldek ziemie musieliśmy nawieźć ze względu na słaba jakość tej obecnej a dla oka to wole zdecydowanie roślinki
____________________
Problemy już na wstępie czyli brak konkretnego pomysłu* Marzenia Ewy o rajskim ogrodzie
ewfcia 23:20, 18 kwi 2015

Dołączył: 20 maj 2011
Posty: 113
Myślałam myślałam i stwierdziłam, że trzeba wprowadzić jednak małe zmiany do projektu

Jak widzicie zamieniłam jeden rozanecznik na drugiego derenia i dorzuciłam jeszcze jednego. Na obrzeżu zdecydowałam sie dać cyprysik groszkowy filifera aurea nana a w środek trawki tylko jeszcze nie do końca wybrane . Może Wy coś podpowiecie?
____________________
Problemy już na wstępie czyli brak konkretnego pomysłu* Marzenia Ewy o rajskim ogrodzie
ewfcia 00:36, 21 kwi 2015

Dołączył: 20 maj 2011
Posty: 113
Szkoda ze nikt nie zaglada
____________________
Problemy już na wstępie czyli brak konkretnego pomysłu* Marzenia Ewy o rajskim ogrodzie
Iwk4 12:58, 21 kwi 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
ewfcia napisał(a)
Uff, w końcu po tak długim czasie mogę powiedzieć, że przedogródek wykonany!!!
Chciałabym jeszcze na jesień posadzić tuz przed ekranem z cisa czosnki ozdobne. Chyba przebiją się przez ten grys, jak myślicie?
A oto efekt końcowy:


Witaj Ewcia
O matko. Zobaczyłam to zdjęcie w pojedynczych pytaniach ... jako inspirację. Cudnie to wyszło. Szkoda tylko, z ew twoim wątku poprzednie fotki są nieaktywne u mnie. Ale mam nadzieję, że nadrobię, jak umieścisz nowe. Ślicznie wyszedł przód domu. Gratuluję. Będę zaglądać do ciebie, aby zobaczyć, jak realizujesz tył domu. Pozdrawiam.
Ciekawa jestem, jak teraz wygląda przedogródek i jak żwirek się zrealizował po pewnym czasie
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies