Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek przy lesie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek przy lesie

Figielka 20:26, 19 sie 2016


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
Oto kolejny fragment mojego ogrodu.Z jednej strony ogranicza mnie jezioro , a z drugiej droga , a za nią las.
Moje córki lat w najlepszej części ogrodu zrobiły sobie boisko do gry w siatkówkę. Niestety mam zakaz sadzenia tam kwiatków i jak tylko się zbliżam z narzędziem ogrodniczym to jest pytanie "mamo co bedziesz robić".Udało mi się tam przemycić świerki kolumnowe , przy ogrodzeniu. No cóż, ogród ma być przyjemnością dla wszystkich. A ja przeniosłam się z sadzeniem w inne części ogrodu.
Po lewej stronie jest warzywnik.


____________________
IwonaOgródek przy lesie
Gruszka_na_w... 23:03, 19 sie 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21930

"Zaprosiłabym" to jezioro do ogrodu. Tam by świetnie wyglądał zakątek z wysokimi i średnimi trawami, między nimi jeżówki, rudbekie, ostróżki. Ten las w pobliżu jest iglasty czy liściasty?
Tak spojrzałam jeszcze raz na zdjęcia z 1 strony, te na str, 2 to jakby inna bajka, inny styl. Miejsce ma bardzo duży potencjał. Szkoda byłoby zmarnować to, co oferuje sama natura. Żywotniki, kolumnowe jałowce będą wyglądały nienaturalnie w tym swojskim krajobrazie. Ja tam widzę rajskie jabłonki, śliwy wiśniowe, brzozy, oczary, jarzębiny, berberysy. Róże pnące i okrywowe, może wrzosowisko? Gdzieniegdzie pojawiające się kolumnowe cisy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Figielka 00:25, 20 sie 2016


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
Las jest dębowy i świerkowy. Rośnie na wzgórzu, które zaczyna się za drogą. Przypomina wysoką leśną ścianę. Drzewka, które widać to jałowce i śliwka. Jedyne wysokie drzewka.
____________________
IwonaOgródek przy lesie
Figielka 01:10, 20 sie 2016


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
Gruszeczko dziękuję za poradę, dałaś mi do myślenia.Moje myśli krążyły wokół buków, ale tylko ze względu na kolorystykę, śliwa też ma ten kolor, a do tego pięknie kwitną. Cisy już są. Na ostatnim zdjęciu widać pas żywotników. Ponieważ na razie nie dotykam boiska to chciałam aby już rosła ściana-tło dla przyszłych roślinek. Po drugiej stronie żywotników jest warzywnik i kilka drzewek owocowych.
____________________
IwonaOgródek przy lesie
Figielka 19:10, 21 sie 2016


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
Kolejne fragmenty mojego ogrodu.Większa jego część to właściwie przedgródek.
Nasadzenia w tej części są jednoroczne , ponieważ w tej części podnosiliśmy teren o jakieś pół metra.Przy ogrodzeniu rosną tawuły i cisy. Z domu widzę ciemnozieloną ścian lasu i chciałam ten widok trochę rozjaśnić dlatego roślinki mają żółte odcienie.Brakuje tu koloru i myślę ,że posadzę tu kilka śliw wiśniowych.

Swirki są w donicach bo nie mogę się zdecydować gdzie je wsadzić.


____________________
IwonaOgródek przy lesie
Gruszka_na_w... 21:24, 21 sie 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21930
Zrób szerszą tę rabatę frontową. Śliwy będą tam świetnie wyglądały, a przed nimi aż się prosi posadzić hortensje bukietowe. Jako najniższe piętro mogą być tawuły japońskie (Golden Princess), żurawki bordowe. Można też powtykać trawy (miskant gracilismus lub Morning Light) i cebulowe w kępach (bordowe i białe tulipany, białe narcyzy). Zimą trawy możesz związywać czerwoną kokardką- będą ładną ozdobą. Ścina się je dopiero w marcu/kwietniu. Zamiast hortensji można posadzić różowe róże - niewysokie Bonica lub The fairy. Nie chorują, kwitną od czerwca do mrozów, a dołem pas lawendy. I jeśli można coś doradzić, to zlikwiduj tam te pofalowania. One są za gęsto. Ciężko to kosić i do niczego nie pasuje. Lepiej będzie wyglądało tak jak przy domu -półkoliście.
Coś takiego (kiepsko rysuję)



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Figielka 22:19, 21 sie 2016


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
Dziękuje za projekty, rozumiem je bardzo dobrze. Chyba czytasz w myślach. Podobają mi się róże The fairy - kilka już jest pod domem i fajnie się sprawdzają. W Warzywniku mam "lawendowy żłobek" do zagospodarowania.
____________________
IwonaOgródek przy lesie
Figielka 22:28, 21 sie 2016


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
Zdjęcia z koparką są z przed 3 tygodni.Teraz jest tam już ogrodzenie. Ale tam jest sam piasek. Na razie porządkujemy teren.



Ta filetowa hortensja jest na zakręcie , przy świerku w donicy.

____________________
IwonaOgródek przy lesie
marianka 08:56, 22 sie 2016


Dołączył: 27 kwi 2016
Posty: 60
Witam. W jakim pięknym miejscu mieszkasz i las i woda. Będę kibicować przy tworzeniu ogrodu. Zastanawiam się skąd mój kot u Ciebie (!!).
Jeśli chodzi o wiewiórkę to trzeba sobie zasłużyć, aby odwiedzała - przez całą zimę dostawała orzechy, to taka już prawie moja. Pozdrawiam
____________________
lubczyk w kwiatach
anbu 09:06, 22 sie 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Ależ Ty masz widoki
Zapisuję się na podglądanie bom ciekawa co wykombinujesz
____________________
Ania Ogród Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies