Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek przy lesie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek przy lesie

Figielka 22:29, 09 wrz 2016


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
Co do rabatki to łamię punkt 5 regulaminu.Jak coś zaczniesz to skończ. Ciągle coś mi wypada (praca, sprawy rodzinne itp.)i nie mogę dokończyć. Zdążyłam wpaść do L... la. Mają tam piękne astry. Czy orientujecie się czy to kwiat wieloletni?
____________________
IwonaOgródek przy lesie
precel 21:32, 10 wrz 2016

Dołączył: 18 sie 2016
Posty: 56
pięknie u ciebie
____________________
Ogród na skarpie
Figielka 23:02, 10 wrz 2016


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
Witaj precelku u mnie.



Widoczek na róże




Dynia wspinaczkowa



Ognik mi zrobił niespodziankę , po trzech latach ma wysyp owoców , na razie malutkie.




____________________
IwonaOgródek przy lesie
Figielka 16:18, 11 wrz 2016


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
Na taką rabatkę natknęłam się w mieście.

____________________
IwonaOgródek przy lesie
anbu 16:20, 11 wrz 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Figielka napisał(a)

Widoczek na róże





Jak dla mnie, to nie widoczek na róże a raczej na jezioro
____________________
Ania Ogród Ani :)
Figielka 16:31, 11 wrz 2016


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
Rzeczywiście , masz rację.
To przyzwyczajenie, jezioro widzę tak często ,że czasem go nie zauważam.
W innych wątkach trafiałam na temat róż i skupiłam się na nich.
____________________
IwonaOgródek przy lesie
Figielka 16:41, 11 wrz 2016


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
Aniu dla ciebie róże jeszcze raz, z minimalizacja jeziora.Kupiłam je kiedyś w Biedronce .Na końcu jest żółta ale coś się z nią się dzieje bo wubujała i jest nieciekawa. Ta kora i szmata wiosną będzie zabrana.



Nocne widoki.
____________________
IwonaOgródek przy lesie
Gruszka_na_w... 20:17, 11 wrz 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Na doniczce w sklepie powinien być napis jakie to astry. Prawdopodobnie nowobelgijskie. One są wieloletnie. Dorastają do metra wysokości, ale mają brzydkie nogi. Trzeba im koniecznie posadzić coś niższego z przodu. Rabata w mieście to jednoroczne nasadzenia. Czerwonolistne rozplenice w Polsce nie zimują.

Rabatę z różami na wiosnę trochę przemebluj. Zrób różom po całości obwódkę z lawendy. Teraz im widać gołe nogi.

Pod tym płotem oddzielającym od jeziora aż się prosi posadzenie rzędu rozplenic japońskich Hameln, a pomiędzy nimi rozchodnika okazałego (Carl lub Stardust). Nie zasłonią widoku na jezioro, a zneutralizują trochę podmurówkę.

Zanim zrobisz zakupy, zastanów się, czego oczekujesz. Sprawdź w jakich warunkach dana roślina rośnie. Czarnolistna trawa/nietrawa kiepsko w Polsce zimuje. Jest bardzo droga. Pasuje na wypieszczone rabaty żwirkowo- bukszpanowe. Żólta to tatarak Ogon- lubi miejsca wilgotne, na słońcu go przypala. Ta wysoka, to nie wiem, co to jest.
Bądź konsekwentna . Nie mieszaj stylów ogrodowych, bo wyjdzie z tego misz- masz.
Iwonko, ogród nie lubi chaosu. Wydasz pieniądze, a efektu nie będzie.
Kolejność zawsze jest taka sama
Plan całości- wybór stylu ogrodowego- gdzie ścieżki, gdzie rabaty,
Plan rabaty- dobór roślin z uwzględnieniem wyglądu rabaty w 4 porach roku
Zakupy
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
yolka 21:44, 12 wrz 2016


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Różano-jeziorny widoczek super, no i ta zieleń trawy...ech... u mnie prawie siano
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Figielka 22:49, 12 wrz 2016


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
Gruszko,
1.Nazwy astrów szukałam wszędzie:na opakowaniu, doniczce , naklejkach.Dopiero póżniej mnie olśniło. Nazwa jest na folii Aster dumosus.

2,Rabata w mieście mnie urzekła ze względu na niespotykaną kolorystykę i te czerwone trawki ( szkoda że u nas nie zimują).

3,Rabatka z różami obowiązkowo na wiosnę. W warzywniku mam już żłobek lawendowy na tą okazje.

4,Nasadzenia przy płocie przy jeziorze także wiosną lub za rok.Planujemy z M poprawki przy ognisku, ale na razie M ma inne priorytety ( prace przed domem).Pomyślałam jeszcze o jeżówkach ale ich nigdy nie miałam i nie wiem jak się sprawdzą.Rozchodnika spróbuję rozmnożyć z liści ,na pewno się przydadzą.

5, Z tymi zakupami to trochę rzeczywiście przegięłam (tak to jest jak nic nie wiesz na dany temat, kupiłam to co mi się podobało). Przed domem M robi murki z kamienia i myślałam żeby tam wsadzić konwalniki . Ta wysoko niebieska trawa to chyba wydmuchrzyca piaskowa (jak nazwa mówi rośnie na piaskach). Prze domem mam dużą rabatę do zrobienia - a tam sam piasek.

6,Część traw jeż wsadziłam i nawet jak popełniłam błędy to do wiosny tak zostanie.

6, Z tym stylem to sobie nie radzę.Doszłam do wniosku,że nad jeziorem jest naturalistyczny ,a im bliżej drogi tym bardziej poukładany.

7,Własnie sobie przypomniałam ,że kiedyś zrobiłam taki plan części ogrodu. Muszę do niego wrócić. Zanim zrobię kolejne zakupy to zrobię go jeszcze raz.

2 miesiące temu było tak


A teraz jest tak.
Dalej jest coraz mniej ciekawie.
Do zrobienia duzo ,a po pracy mało czasu .

____________________
IwonaOgródek przy lesie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies