Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek przy lesie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek przy lesie

Gruszka_na_w... 15:05, 18 wrz 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Astry krzaczaste mam u siebie. To bardzo fajne roślinki, kompaktowe, Dorastają do 40-50 cm. Łatwo je rozmnażać, bo rozłażą się rozłogami. Wystarczy odciąć kawałek z brzegu. Jeżówki możesz spokojnie zaprosić do ogrodu. U siebie postawiłam na te najzwyklejszą jeżówkę purpurową. Wysiałam kupione w sklepie nasionka do pojemnika, a na wiosnę odrywałam po kawałku i wsadzałam w różne miejsca ogrodu. Dobrze mi zimuje, na nic nie choruje, łatwo ją dzielić- wykopuje karpę i dziele szpadlem.
Wydmuchrzyca to bardzo ekspansywna trawa. Możesz mieć z nią problem na rabacie- rozejdzie się jak perz.
Plan ogrodu bardzo ułatwia pracę. Nie trzeba wciąż sadzić, wykopywać, sadzić , wykopywać. Drobne korekty zawsze są, ale nie ma się poczucia zmarnowanego czasu i pieniędzy.
Rozchodniki pięknie się mnożą. Można dzielić karpę, a nawet wsadzać po kawałku pociętą łodyżkę. Ważne, żeby były tam międzywęźla. Można nawet potrzymać w wodzie listek- też wypuści korzonki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Figielka 21:39, 18 wrz 2016


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
Nie odzywałam się bo robiłam plan, na razie stan obecny.
Chyba jest zbyt szczegółowy ale mam nadzieję ,że czytelny.



Widok z wjazdu na nr 2.
Murek jest ułożony na próbę.


____________________
IwonaOgródek przy lesie
jolanka 22:05, 18 wrz 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Iwonko, odpowiedziałam u siebie ale powtórzę ws róż. Moze masz na mysli Fairy Dance? One jest czerwona Jeśli zrobiłabys zdjęcie to byloby łatwiej rozpoznać
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Figielka 22:07, 18 wrz 2016


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
Tak Jolu chodziło mi o tą róże, nie mam jej u siebie, ale wiem czego szukać.
____________________
IwonaOgródek przy lesie
Figielka 22:21, 18 wrz 2016


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
Marysiu , mój Pieris. Niestety nie mam lepszego zdjęcia , tutaj już po zmianie koloru. W centrum fotki.
____________________
IwonaOgródek przy lesie
Mary 22:32, 18 wrz 2016


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3505
Figielka napisał(a)
Marysiu , mój Pieris. Niestety nie mam lepszego zdjęcia , tutaj już po zmianie koloru. W centrum fotki.

Za tymi trzema doniczkami?
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Figielka 22:43, 18 wrz 2016


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
Tu inne ujęcie.
____________________
IwonaOgródek przy lesie
Mary 22:52, 18 wrz 2016


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3505
Odwrotnie zrozumiałam zdanie "tutaj już po zmianie koloru" i szukałam czerwonego, a nie zielonego.
Dobrze go widać na pierwszym zdjęciu.
Niech dzielnie rośnie i zakwitnie wiosną.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
kasia_c 14:28, 19 wrz 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Figielka przeczytałam Twój wstęp i trochę jak u mnie. Wychowałam się w bloku i przeprowadziłam do męża na jego coś jakby ojcowiznę. Teść i teściowa zapaleni ogrodnicy, a ja przez pierwsze ponad 3 lata raczej spędzałam czas w domu, do ogródka nie wychodziłam bo po co.
W zeszłym roku się zmieniło i jak się wciągnęłam to Teść podziwia, mąż już chyba zmęczony że cały czas chce żeby w czymś w ogrodzie pomógł
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
Figielka 13:23, 05 paź 2016


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
Potrzebuję opinii na temat żywopłotu z derenia.
Chcę wiosną zasłonić widok na podwórko od strony ulicy. Wydaje mi się ,że taki jasny swobodny żywopłot rozjaśni to miejsce. Od strony ulicy ogrodzenie będzie ładnie wyglądało na takim biały tle. Nie mam doświadczenia z dereniem i nie wiem jakie są plusy i minusy takiego żywopłotu. Jaką szerokość muszę przewidzieć na taki szpaler.
Ziemia jest piaszczysta.

____________________
IwonaOgródek przy lesie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies