Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Trochę nowocześnie, trochę użytkowo - ogród do przeróbki

Pokaż wątki Pokaż posty

Trochę nowocześnie, trochę użytkowo - ogród do przeróbki

Kasya 16:36, 22 sie 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41827
hindsight napisał(a)


Ogród nie będzie bardzo kwiecisty. Żadnych bylin, oprócz jeżówek i rozchodników, szałwi. Z krzewów kwitnących hortensje i róże.


bardzo mądrze...moze dzieki temu uda ci sie polezec na lezaczku
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
hindsight 16:36, 22 sie 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Rany, jak ja ten plan mam zrobić, najgorzej z mierzeniem... Będę chyba odległości przęsłami w ogrodzeniu mierzyć, chociaż ta moja działka idealnie prosto nie idzie.

Aga, odpisałam, dobrze, że dałaś znać, bo bym nie zauważyła
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
kasja83 17:26, 22 sie 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Dzień dobry-a witam się na początku wątku!Zaznaczam
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
hindsight 19:14, 22 sie 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Oo, Kasja od najfajniejszych chodniczków witam


Dziewczyny, zrobiłam pierwszy szkic działki, nie wiem, czyncoś mam tam jeszcze zaznaczyć. Aha, po prawej stronie jak kończą się Kórniki i rabata, są posadzone trzy jałowce Spartan, w trójkącie równoramiennym, mają być cięte w stożki. Nie naniosłam ich na plan, bo ich nie zmierzyłam. Nie do końca odległości są zapewne zachowane, np. Odległości od tarasu są chyba trochę mniejsze, ale tak to mniej więcej wygląda.

Na różowo zaznaczyłam hortensje, te z tylu przed jagodami dopiero będą sadzone w przyszłym roku, a Limelight mają być przesunięte (ze 20-30 cm pewnie) i dosadzam do 5 sztuk. Teraz mi wyszło, że wyjdą mniej więcej na równo z rabatą 1, a chciałam, żeby było nie w tej samej linii.


Tył



Przód - to tu ten żwirowiec:



Edit: obróciłam fotki, łatwiej patrzeć.

____________________
Dominika Ogród do przeróbki
hindsight 19:25, 22 sie 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Kasya napisał(a)


bardzo mądrze...moze dzieki temu uda ci sie polezec na lezaczku


Hmmm... Leżaka nie mam i nie planuję na razie ale kiedyś... Och, jak to będzie cudnie! Hahahaha
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
Kasya 20:24, 22 sie 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41827
hindsight napisał(a)


Hmmm... Leżaka nie mam i nie planuję na razie ale kiedyś... Och, jak to będzie cudnie! Hahahaha


a zdradz jeszcze z ktorej strony warszawy jestes
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
anbu 20:24, 22 sie 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Dominiko te Twoje rabatki, to takie chusteczki porozrzucane
A moż zrobić tak ja Toszka podpowiedziała Iwonce - oddzielić część sądowniczą od ozdobnej jakimś żywopłotem?
Ale tu Toszka musi zagrać bo ja zielona jestem jak szczypiorek na wiosnę
____________________
Ania Ogród Ani :)
hindsight 20:57, 22 sie 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Kasya, pw

Aniu, tak, masz rację. Wojnę toczyłam z eMem, który wzbraniał się przed dużymi rabatami. Właściwie to ciągle twierdzi, że lepiej więcej trawnika.Może jednak uda się go przekonać, bo zaczyna doceniać łatwość koszenia

Żywopłotu nie zrobię tam, bo nie chcę na maksa tych drzew zasłaniać, poza tym sam żywopłot i drzewa, za bardzo minimalistycznie

Ale gdyby tę rabatę z tylu, z klonem czerwonym, połączyć z truskawkowo-warzywniczą po prawej i jagodową po lewej? Zostawić przejście przy żywopłocie po prawej tylko? Chociaż wolałabym mieć jednak przejście obok klonowej, bo łażenie między i pod drzewami jest upierdliwe, zwłaszcza, jak gałęzie zwisają do ziemi pod ciężarem owoców. Przerabiałam to w tym roku.

O której Iwonce mówisz?
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
anbu 21:04, 22 sie 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Domi tu
____________________
Ania Ogród Ani :)
hindsight 21:50, 22 sie 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Aaaa, byłam tam przecież, kojarzę ten cycek z hortensji i czosnku i wielkie tuje, z którymi były problemy przejrzę, ale wydaje mi się, że Iwonka ma sporo miejsca tam. Ja będę mieć dwa rzędy drzew tylko.
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies