Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Trochę nowocześnie, trochę użytkowo - ogród do przeróbki

Pokaż wątki Pokaż posty

Trochę nowocześnie, trochę użytkowo - ogród do przeróbki

Mira104 16:10, 23 sie 2016


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
A już masz posadzone tuje kórnik?
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Mira104 16:12, 23 sie 2016


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Skula ma fajny wgłębnik z miejscem na ognisko.
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
anbu 16:15, 23 sie 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
A ja się właśnie miałam pytać co to ten wgłębnik hi hi
Domi co to nr 4 (rabata?) i co to ten żwirowiec?
____________________
Ania Ogród Ani :)
Mira104 16:16, 23 sie 2016


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
https://pl.pinterest.com/pin/404690716493151380/
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
hindsight 16:16, 23 sie 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Dziewczyny, jeszcze taka rzecz. Ja nie chcę mieć symetrycznego ogrodu. Linie proste mi się podobają, zresztą żwirowiec je niejako wymusza, dom też jest prosty, bez wykuszy, dach dwuspadzisty, choć nie czarny (a przekonywałam, eM nie chciał słyszeć ) natomiast nie chcę symetrii.
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
hindsight 16:19, 23 sie 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Anka, no! Po doopie dam! Od żwirowca zaczął się mój wątek, to poletko od oczyszczalni, wypełnione żwirem. Na pierwszej stronie masz 4 to rabata.
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
anbu 16:19, 23 sie 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Już lecem na tą pierwszą
____________________
Ania Ogród Ani :)
anbu 16:24, 23 sie 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
A ten żwirowiec to rabata
W życiu bym się nie zorientowała
A tak poza tematem uprasza się Moja Droga abyś wzięła aparat w łapki i pocykała więcej zdjęć, ja nie mam aż takiej wyobraźni :/
Jedno zdjęcie zapodałaś i cudów wymagasz
____________________
Ania Ogród Ani :)
hindsight 17:10, 23 sie 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Ania, a ty myślałaś, że to moja prywatna żwirownia, co? dobrze by było

W każdym razie musi być tam, gdzie jest. To jedyne miejsce, którego nie da się umieścić gdzie indziej.

Fotki chcesz,a sama to co?

No dobra, masz

Tu widać wiśnię Umbraculifera.



Jest duża, chyba w przyszłym roku ją trochę przytnę. Ale generalnie bardzo ją lubię, takiego karakana, bo jest dość nisko szczepiona. Wysusza niestety trawę. Zresztą trawa, jaka jest, każdy widzi

Nie będę jej chyba jednak już pryskać. Dziś opryskałam mój Mordor z tylu, co kosztowało mnie dużo wysiłku psychicznego...

Za wiśnią widać wrzosowisko, którego nie ruszam na razie. Chyba nic z nim nie będę już robić, skoro i tak wybędzie...

A tu klon Red Sunset. Dwie najniższe gałęzie są do wycięcia, ale to już w przyszłym roku, bo w tym wycięłam już dużo, chyba połowę korony stracił. Kwitnie przepięknie wiosną na czerwono-różowo, jakby miał owoce. Przesłania też domy z tylu.



I ta rabata z klonem w stronę truskawkowego zakątka. Tam, gdzie trawa przed truskawkami będą hortensje, a za truskawkami, czyli na zdjęciu po lewej, skrzynie. A dalej już dwa rzędy drzew owocowych.



I jagody kamczackie, które trzeba trochę przesłonić. Po prawej widać trochę ziemi, tam kopałam pod drugi rząd. Zdjęcie w sronę tylu ogrodu.



Odwracamy się w stronę domu i tu dalszy ciąg tej rabaty z jagodami, przygotowanej pod nasadzenia. Na pierwszym planie porzeczka, którą zostawiam, chyba nie zmieści się z tylu.



Tu ten kawałek w stronę płotu.




Koniec
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
Toszka 19:55, 23 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Paczam, paczam i oczy przecieram...szlachetny cis przy warzywniaku, a tuje koło domu... luuuuuudzie trzymajcie mnie!!! Co to się na świecie porobiło!
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies