Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Trochę nowocześnie, trochę użytkowo - ogród do przeróbki

Pokaż wątki Pokaż posty

Trochę nowocześnie, trochę użytkowo - ogród do przeróbki

Dominika11 07:35, 23 sie 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
faktycznie taki troszkę misz masz się robi
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
hindsight 08:25, 23 sie 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Dziewczyny, takie połączenie rabaty z klonem wykombinowałam, połączyłam ją z rabatą jagodową, zostawiajac przejście z prawej strony między rabatą z klonem, a truskawkowo-hortensjowo-warzywniczą. Z lewej nie jest mi potrzebne, było tak zrobione, bo ciężko przechodzić pod wiśnią, która jest już spora, ale olśniło mnie, że nie muszę tamtędy łazić



Lepiej?
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
anbu 14:11, 23 sie 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Domi no lepiej ale ja bym chyba dała rabaty po obu stronach ogrodu a te chusteczki polikwidowała

Dominiko widziałaś Ogród Tosi?
Ona ma linie proste rabat, Ty też chyba chcesz iść w linie proste, może coś Ci w oko wpadnie
____________________
Ania Ogród Ani :)
hindsight 14:27, 23 sie 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
O których chusteczkach mówisz, Aniu? Tych z ostatniego rysunku?
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
anbu 14:53, 23 sie 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Pisałam o tym planie. Masz wszystko bardzo porozrzucane, Twoje rabaty to takie kwadraty/prostokąty w trawie które można okrążać z każdej strony Czy taki był zamysł od początku?

hindsight napisał(a)








Dominisu Kochana wiem, że się starałaś ale na tym Twoim rysunku goooowno widać Ja wczoraj na tablecie sobie to powiększyłam i coś tam odczytałam. Na kompie słabo widzę, bo nie mam opcji monitora dotykowego

Ja bym zrobiła ciągłe rabaty po obu stronach działki.
Toszka z koleii coś pisze o nasadzeniach poprzecznych... Pewno ma już jakiś pomysł

Nie chcesz rabaty przy tarasie?

____________________
Ania Ogród Ani :)
hindsight 15:11, 23 sie 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Ojej, biję się po tyłku...

Bo ja rozrysowałam te rabaty bliżej domu tylko do pewnego momentu i wyszły, jakby się miały ucinać, kurde.

Ta po lewej stronie jest wzdłuż płotu przez całą długość prawie i kończy się trochę przed żwirowcem. Po prawej zaczyna się prawie na wysokości domu od strony tarasu, bo tam nie chcę mieć rabaty wzdłuż domu, tylko sam żywopłot z Kórników.

Przy tarasie planujemy donice betonowe w L, bo jest lekka skarpa, która mnie denerwuje.

To ja może jednak narysuję wszystko hahaha. Sorry, rzeczywiście dla mnie to oczywiste, a dla was zupełnie nie na usprawiedliwienie dodam, że w ogóle nie miałam zamiaru przerabiać teraz tematu tyłu, tylko mnie podpuściłyście

Co do czytelności, hmmmm.... Chyba nic nie jestem w stanie z tym zrobić, na tablecie widzę wszystko bez powiększania, choć ekran w sumie nieduży, może pstryknę w kawałkach?
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
Mira104 15:29, 23 sie 2016


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Domi super, że zrobiłaś plan
Tylko troszkę większy, albo większa rozdzielczość, bo np ja to ślepa jestem
Z tego co widzę część sadownicza jest z tyłu i bardzo dobrze Te chusteczki, to pewnie skrzynie na warzywa, ten klon tam już jest?
Nie wiem jak Ty to widzisz, (chyba linie proste Cię interesują) zobacz na 6 rysunek z tego pinu- chodzi mi o rozmieszczenie
https://pl.pinterest.com/pin/566961040565532196/
Zobacz na moją propozycję warzywniaka + sad

zostaje 7 m luzu, czyli po 3,5 metra po bokach nie 7

możesz po bokach (między cisami, a skrzyniami) dać maliny, drzewka np. porzeczki szczepione na pniu, kompostowniki.
Wtedy masz całą część ogrodniczą w jednym miejscu.
Żywopłot, to co Ci tam w duszy gra- hortensje, bukszpan, berberys, pigwa, czy np. płotek.
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
anbu 15:33, 23 sie 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Domi przyłóż się, czekamy
____________________
Ania Ogród Ani :)
hindsight 16:03, 23 sie 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Naniosłam zmiany, mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałam. Uskoki w rabatach niekoniecznie będą takie, narysowałam, żeby było widać, że nie całkiem prosto.

Pod oknami wzdłuż domu nie wiem, co ma być. Między oknami konstrukcje drewniane (nie kratki), z rozpiętym drutem, jako oparcie dla winorośli.

Między podjazdem a chodnikiem chciałabym kule cisowe lub bukszpanowe, mam też 5 grabów Frans Fontaine, które chciałabym gdzieś posadzić niekoniecznie wszystkie razem. 2 lub 3 przy podjeździe, a resztę pewnie na rabacie wzdłuż domu.

Ustaliłam z eMem, że zrobimy coś w rodzaju wgłębnika (hurra!) tak, jak pisałam wcześniej, mniej więcej tam, gdzie jest wrzosowisko. Naniosłam, żeby było widać, gdzie, choć wymiary i inne detale na razie nieznane



____________________
Dominika Ogród do przeróbki
hindsight 16:09, 23 sie 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Lepiej widać teraz? Bo mi ciężko ocenić, u siebie widzę dobrze. Może pokolorować rabaty na brązowo?


Mira, dzięki! Nie ma to, jak burza mózgów! Proszę mi tu dawać pomysły, nawet, jeśli wydają wam się absurdalne, to też. Taka jest idea burzy mózgów

Klon rośnie, ostatnio go podcięłam od dołu, ma mieć wysoko koronę gdzieś 1,80 pewnie.
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies