Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Trochę nowocześnie, trochę użytkowo - ogród do przeróbki

Pokaż wątki Pokaż posty

Trochę nowocześnie, trochę użytkowo - ogród do przeróbki

hindsight 09:14, 25 sie 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Przez ciebie, Toszka, rozważam zostawienie tej dużej wiśni na rabacie tylko muszę ją podgolić trochę. Mogę jeszcze teraz?

Jagody będą niejako włączone i porzeczki też. No i jedna śliwa dąbrowicka, która ma już kilka lat, ale jest szczepiona na WW i nie jest wielka.
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
Urszulla 09:58, 25 sie 2016


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21798
Toszka napisał(a)
Borówki, jagody, zurawinę, poziomki spokojnie można wciągnąć w rabaty
Osobiście uważam, że drzewa owocowe tez mogą na rabatach rosnąć. W czym są gorsze? A jak pnie się pobieli to najbardziej himalajska brzoza ze swoim białym pniem odpada w przedbiegach



Poziomki mam posadzone pod krzakami borówki amerykańskiej. Fajne połączenie i dosypuję im ziemi pod wrzosy- kwaśnej.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 10:00, 25 sie 2016


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21798
Magical Candle u mnie po zakupie stała w doniczkach do późnej jesieni od czerwca. W czasie wakacji tak przeschły, że wiosną zastanawiałam się czy wogóle wypuszczą. Ale stwierdzam że są żelazne to się nie martw. Ciekawi mnie Little Lime, czy wytrzyma pełne nasłonecznienie latem? bo mam zamiar kupić 3 szt.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
hindsight 10:12, 25 sie 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Ula, moim zdaniem wytrzyma. Ja też mam zamiar przesadzić na słoneczne stanowisko. Nie martwię się w takim razie o MC
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
kasja83 14:35, 25 sie 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Urszulla napisał(a)
Magical Candle u mnie po zakupie stała w doniczkach do późnej jesieni od czerwca. W czasie wakacji tak przeschły, że wiosną zastanawiałam się czy wogóle wypuszczą. Ale stwierdzam że są żelazne to się nie martw. Ciekawi mnie Little Lime, czy wytrzyma pełne nasłonecznienie latem? bo mam zamiar kupić 3 szt.


Ja mam dokładnie 3 sztuki pod oknem w kuchni-słońce jest tam od rana do 13-14 nawet.Dają radę bardzo ładnie.
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
roma2 18:11, 25 sie 2016


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Wracam i co widzę???. Twój wątek, własny i najtwojszy . Super!
____________________
Komendówka
hindsight 19:05, 25 sie 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
roma2 napisał(a)
... własny i najtwojszy !




Jesteś wreszcie, lecę do cię!
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
hindsight 19:53, 25 sie 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Dziś zakończyłam wykopki pod kamczackie. Posadzone są już wszystkie z doniczek. Została mi jedna rosnąca w gruncie. Zostanie przesadzona jesienią na miejsce wiśni Kelleris, która jest chorowita, więc wybywa. Oczywiście kolejna taczka kamieni wykopana, choć niepełna tym razem. Nie, że tam mniej kamieni. Po prostu tak się wściekłam, że kopałam tylko tam, gdzie idą jagody (szeroko). Nie mam już siły, nadgarstek mam przeforsowany. Odechciało mi się przedłużać i łączyć rabaty. Chyba potrzebuję przerwy. Skosiłam trawę, wypieliłam w cisach za żwirowcem, wycięłam cholerne pokrzywy przełażące przez siatkę. Męża zagoniłam do cięcia drzew, które walają się po wycince. Obciął boczne gałęzie (nie wszystkim, oczywiście), jutro każę mu odpalić piłę i pociąć te pieńki.
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
Toszka 20:11, 25 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
hindsight napisał(a)



Rabaty pokolorowałam na brązowo. Poszerzyłam tę truskawkowo-warzywną do żywopłotu i wyrównałam obie, zostawiając przejście między nimi.

Miejsce na wgłębnik czy placyk zostawiłam tak, jak było, ale ono jest tam naniesione tylko tak orientacyjnie, pewnie będzie dosunięte bliżej Umbry. Żywopłot tam będzie bez rabaty, bo nie chcę zabierać miejsca na wgłębnik, żeby mi nie wyszedł na pół działki

Rabata nr 3 nie będzie przedłużona wzdłuż płotu. Tam praktycznie się się nie chodzi. Z tarasu, skąd najczęściej ogląda się ogród, widać tylko tę dalszą część rabaty, bliżej Umbry.


Tak analizuję plan i widzę, że klon kilka godzin zasłoni od słońca warzywniak.
Pokaźna część warzywna może rosnąć pod drzewkami owocowymi. Co o tyle dobrze, że w praktyce jest tam ziemia uprawiana, nawożona, wzbogacana, ugór.

Umbra powinna być w rabacie, a nie taki samotny biały żagiel

____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
roma2 20:40, 25 sie 2016


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Ło jeżu, że mnie jeszcze Toszka w doopę nie kopnęła z brak planu...
____________________
Komendówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies