Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Trochę nowocześnie, trochę użytkowo - ogród do przeróbki

Pokaż wątki Pokaż posty

Trochę nowocześnie, trochę użytkowo - ogród do przeróbki

hindsight 21:43, 25 sie 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Toszka, poruszasz moje ostatnie przemyślenia kilka dni temu badałam cień klonu i doszłam do wniosku, że zanim on zacznie zacieniać, to mi pewnie przejdzie ochota na warzywnik w razie czego będę kombinować, albo zrezygnuję. Teraz też nie mam i żyję
Przyznam, że rozważałam nawet przesadzenie klona, zwłaszcza, że on teraz mocno przycięty, a klony dobrze znoszą przesadzanie. Ale doszłam do wniosku, że bardziej mi zależy na nim. Nie jest na środku, ale jest doskonale widoczny. I chcę, żeby tak zostało.

A dziś poszłam do Umbry i właśnie zastanawiałam się, czy nie włączyć jej w rabatę. Dałoby się



Roma, może ja cię kopnę?
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
Toszka 21:48, 25 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
roma2 napisał(a)
Ło jeżu, że mnie jeszcze Toszka w doopę nie kopnęła z brak planu...


a po co ci plan? Kiedys to się nazywało "pięcioletni"...na tyle oceniam weekendowe tworzenie ogrodu
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
roma2 23:28, 25 sie 2016


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Toszka napisał(a)


a po co ci plan? Kiedys to się nazywało "pięcioletni"...na tyle oceniam weekendowe tworzenie ogrodu


Czy pisałam - gdzieś, już? Kocham Cię!
____________________
Komendówka
hindsight 19:48, 26 sie 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Okazało się, że klona trochę źle narysowałam, on jest bardziej, o jakieś 2-3 m wysunięty do przodu. Odległość od klona do początku rabaty warzywnej to ok. 6 m.

Słuchajcie, moje Drogie Doradczynie (DD), wracam do tematu z pierwszej strony, czyli żwirowca.





Po lewej widać bloczki, którymi wyłożone są boki, bo nam się ziemia osuwała i musieliśmy na szybko coś wymyślić. Niedługo będziemy obniżać te po lewej stronie (mąż wymiękł w trakcie prac ), dodatkowo trzeba wymienić rury, więc będą spore wykopki. Część roślin musimy wykopać, żeby to wykonać.

Chciałabym przy okazji zacząć przeróbkę nasadzeń, więc podstawowe pytanie: rozszerzać żwirowca do cisów (musiałaby być ta część wykorowana, bo o żwirze na ziemi nie ma mowy (nie jestem samobójcą ), tak jak na moim ostatnim rysunku? Będzie to dobrze wyglądać? Poradźcie, baby
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
Toszka 20:29, 26 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Problem jest tylko jeden - na żwirowej masz misz-masz i nie ma jak wystopniować nasadzenia
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
hindsight 20:45, 26 sie 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Toszka, ja chcę przerobić całość. Sporo roślin wyleci. Chcę na pewno hortensje, derenie i tuje (mam sporo danic, 4 aurea Nana , golden Tuffet). Dobrze mi tam rośnie też trzcinnik KF i żurawki. Chciałabym sporo zimozielonych, żeby w zimie nie było łyso. Podpowiesz coś?


Żeby była kompletna jasność, zamierzam wykopać wszystko i potem posadzić już rozsądniej, nie sadząc zbyt wielu gatunków. Te, które podałam nie mają się tam koniecznie znależć, chodzi o to, żeby było wiadomo, czym dysponuję i co dobrze tam rośnie.
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
Toszka 20:58, 26 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
to od cisów ile metrów będzie mieć ta rabata (wliczając żwirową)?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
hindsight 21:03, 26 sie 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Lecę zmierzyć.
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
hindsight 21:08, 26 sie 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
4,20 - 4,30. Cisy chyba przesunę odrobinę od ogrodzenia. Odległość podałam już po przesadzeniu.
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
Toszka 21:37, 26 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
A jak długa jest ta rabata i jaka ew. długość by miała ta rabata do samego płotu frontowego?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies