Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czy potrafię stworzyć piękny ogród?

Pokaż wątki Pokaż posty

Czy potrafię stworzyć piękny ogród?

Biedronka 23:55, 17 wrz 2016


Dołączył: 08 paź 2013
Posty: 78
Mala_Mi napisał(a)


Witaj.... ja ta połowa 50+...chociaż wolałabym 500+ ..

Zacznij od ogólnego planu, rozrysuj co masz na kartce papieru w kratkę.. kratka to np pół metra. Krok człowieka średniego wzrostu to metr Ja muszę dawać wielki krok na metr .. a potem rób kawałkami.. w między czasie mnóż na potęgę co Ci się podoba i co masz.. co uda ci się kupić i pomnożyć. Bez planu gdzie rabaty.. zrobisz tylko chaos, który 100 razy będziesz przesadzać.. wiem co mówię , bo tak to u mnie było..

Potem zacznij od rabaty reprezentacyjnej lub .. najbrzydszej.. wtedy większa radość z dzieła..

najbardziej pracochłonna i wymagająca cześć ogrodu to.. trawnik.. i najdroższa w utrzymaniu.

Trawa nie będzie rosła bez nawozu, koszenia i poderwania. Trzeba też odchwaszczać.. wiec albo pielenie albo opryski na dwuliścienne. Możesz wypielić / opryskać , dosiać trawę i na razie będzie zielono.. Pod jodła bez podlewania i wygrabiania igieł trawnika nie będziesz mieć.. Nie kop się z koniem.. jak nie chcesz podlewać to po prostu zrób tam rabatę.. Połącz ją aż do rogu domu.. nie rób błędu z dużą ilością małych rabatek.. igły z jodły lepiej wyglądają na rabacie (nawet jak tam tylko 1 krzaczek).. niż na trawniku bez trawy..

Dużo roślin można dostać od koleżanek/kolegów forumowych za koszt przesyłki, dużo roślin się fajnie rozmnaża.. są tu specjalistki co trawkę podzielą na 10 i..za rok jest jedno wielkie WOOW... czytaj wątki na ten temat..

Przede wszystkim patrz co robia inni i się ucz na ..cudzych błędach Albo kopiuj dobre rozwiązania


Witaj Aniu mam w głowie częściowo zaplanowany rozkład rabat, chciałabym mieć ich jak najwięcej. Na niektóre części placu nie mam konkretnych pomysłów i będę Was prosić o radę, jak to urządzić. Jutro zabieram się za rozrysowanie planu działki, czeka mnie naprawdę wiele pracy , ale już widzę, że będę miała od Was ogromne wsparcie co jest ogromną motywacją
Pozdrawiam Ela
____________________
ElaCzy potrafię stworzyć piękny ogród?
Psiamama 00:25, 18 wrz 2016


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Witaj Elu Odpowiadam na pytanie tak, potrafisz i zrobisz piękny ogród jeśli go pokochasz. Miłość góry przenosi więc co przy tym ogród. Dostałaś już dużo dobrych i ważnych rad. Mimo iż mój ogród (phii raptem jedna rabata) nie jest jeszcze piękny i nie mam kompetencji do udzielania rad to podpowiem, rób jak największe rabaty i nie bój się tego. Rabaty zawsze są za małe he he Powodzenia Elu.
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Zana 07:04, 18 wrz 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Hej, witam się u Ciebie. W pełni popieram to co napisała Aga, rabaty zawsze są za małe. Ja w kółko poszerzam, tak więc nie bój się rozmachu.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
omelka1 19:41, 20 wrz 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 965
Witaj.Co tam słychać na placu boju?
____________________
Agata-OGRÓD...niekończąca się opowieść i przygoda
Biedronka 22:39, 20 wrz 2016


Dołączył: 08 paź 2013
Posty: 78
Psiamama napisał(a)
Witaj Elu Odpowiadam na pytanie tak, potrafisz i zrobisz piękny ogród jeśli go pokochasz. Miłość góry przenosi więc co przy tym ogród. Dostałaś już dużo dobrych i ważnych rad. Mimo iż mój ogród (phii raptem jedna rabata) nie jest jeszcze piękny i nie mam kompetencji do udzielania rad to podpowiem, rób jak największe rabaty i nie bój się tego. Rabaty zawsze są za małe he he Powodzenia Elu.

Witaj Agatko, dziękuję za odwiedziny i miłe słowa, które dodają otuchy
Nie omieszkam zameldować się u Ciebie
Oczywiście chcę mieć jak najwięcej rabat, w miarę możliwości jak czas pozwala oglądam, czytam i podziwiam Wasze ogrody, chociaż jest ich tyle, że na wszystkie niemożliwe znaleźć czas, ale staram się uczyć powolutku co robić, by stworzyć swój ogród marzeń czego życzę wszystkim będącym na początku drogi, jak ja
Pozdrawiam Ela
____________________
ElaCzy potrafię stworzyć piękny ogród?
Biedronka 22:44, 20 wrz 2016


Dołączył: 08 paź 2013
Posty: 78
Zana napisał(a)
Hej, witam się u Ciebie. W pełni popieram to co napisała Aga, rabaty zawsze są za małe. Ja w kółko poszerzam, tak więc nie bój się rozmachu.

Witam Anula bardzo mi miło , że kolejny gość zajrzał w moje progi , przybędę oczywiście z rewizytą rabat na pewno będzie dużo, muszę tylko poduczyc się rozmieszczac i dobierać do siebie roślinki
Pozdrawiam Ela
____________________
ElaCzy potrafię stworzyć piękny ogród?
Biedronka 22:55, 20 wrz 2016


Dołączył: 08 paź 2013
Posty: 78
omelka1 napisał(a)
Witaj.Co tam słychać na placu boju?

Witaj Agatko, przede wszystkim dziękuję jeszcze raz za bardzo miłe niedzielne popołudnie dużo dało mi obejrzenie Twojego ogrodu na żywo, mnogość roślin powala na kolana widać, że bardzo kochasz ogrodnictwo
U mnie mało słychać, uporzadkowałam jedynie jedno miejsce w "ogrodzie", ale codziennie chociaż troszkę pcham do przodu
Pozdrawiam Ela
____________________
ElaCzy potrafię stworzyć piękny ogród?
omelka1 10:46, 21 wrz 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 965
Biedronka napisał(a)

uporzadkowałam jedynie jedno miejsce w "ogrodzie", ale codziennie chociaż troszkę pcham do przodu
Pozdrawiam Ela


No i tak trzymaj.Do przodu i alleluja
Teraz po deszczu fajnie się robi w ziemi.
Musimy jeszcze raz się spotkać przy lepszej pogodzie żeby ustalić co ewentualnie przydałoby się w twoim ogrodzie.Myślę że już teraz można pomyśleć o liliowcach, żurawkach, hostach bo trawy to wiosną.
____________________
Agata-OGRÓD...niekończąca się opowieść i przygoda
Zana 10:54, 21 wrz 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Biedronka napisał(a)

Witam Anula bardzo mi miło , że kolejny gość zajrzał w moje progi , przybędę oczywiście z rewizytą rabat na pewno będzie dużo, muszę tylko poduczyc się rozmieszczac i dobierać do siebie roślinki
Pozdrawiam Ela


Oooo, komponowanie roślin to bardzo trudna sztuka, ja już coś na ten temat wiem. Ciągle coś przesadzam, bo jednak w wyobraźni miało inaczej wyglądać niż rzeczywistość pokazuje. No chyba, że ktoś ma ogrodowy talent!
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Psiamama 11:00, 21 wrz 2016


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Zana napisał(a)


Oooo, komponowanie roślin to bardzo trudna sztuka, ja już coś na ten temat wiem. Ciągle coś przesadzam, bo jednak w wyobraźni miało inaczej wyglądać niż rzeczywistość pokazuje. No chyba, że ktoś ma ogrodowy talent!

He he he Anula skromnisiu toś teraz pojechała hahaha
No faktycznie Twoja hostowa wcale nie skomponowana Łobuzie ty!
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies