Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czy potrafię stworzyć piękny ogród?

Pokaż wątki Pokaż posty

Czy potrafię stworzyć piękny ogród?

omelka1 16:32, 24 wrz 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 965
Co tu tak cicho?
____________________
Agata-OGRÓD...niekończąca się opowieść i przygoda
Biedronka 20:04, 26 wrz 2016


Dołączył: 08 paź 2013
Posty: 78
Jestem, Agatko, po prostu czasu brak
Ale dzisiaj chciałabym wstawić troszkę zdjęć no i plan mojego placu, który wypociłam zapomniałam zaznaczyć kierunki, ale zrobię to na kolejnym szkicu, na którym chciałam zaznaczyć moje planowane zmiany.
____________________
ElaCzy potrafię stworzyć piękny ogród?
Biedronka 20:15, 26 wrz 2016


Dołączył: 08 paź 2013
Posty: 78
Dzisiaj udało mi się zrobić co nieco, bo pogoda piękna, szkoda tylko że tak strasznie wcześnie zapada zmrok.
Zdecydowałam że usunę ręcznie chwasty tam gdzie jest ich najwięcej, są miejsca, gdzie tylko one rosną
____________________
ElaCzy potrafię stworzyć piękny ogród?
Biedronka 20:21, 26 wrz 2016


Dołączył: 08 paź 2013
Posty: 78
Mam ambitny plan do soboty zrobić całość, oczywiście tylko tej części za której uporządkowanie się wzięłam
I teraz mam pytanie, pewnie już jest za późno żeby zasiać trawkę? Za zimno chyba już jest, prawda? A może jednak nie
____________________
ElaCzy potrafię stworzyć piękny ogród?
Zana 20:34, 26 wrz 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
No to niezłą robótki sobie wymyśliłaś. Na trawę to już raczej za późno, poczekaj do wiosny, wtedy sobie jeszcze raz oczyścisz teren, wyrównasz elegancko i będzie pięknie
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Biedronka 20:39, 26 wrz 2016


Dołączył: 08 paź 2013
Posty: 78
Mam jeszcze jedno pytanie, poniżej wkleję zdjęcie rabaty, która powstała dwa lata temu, ale jest teraz zaniedbana,poza tym prosiłabym o radę, na tej rabacie posadziłam azalię, która rośnie, ale zagłuszyły ją inne rośliny. Czy uważacie, że mogę ją przesadzić na tą rabatę pod drzewem?
Rabata oczywiście jest do przerobienia, mile widziane sugestie marzy mi się obwodka z żurawek, to drzewo z lewej strony to bez, mam z nim mnóstwo kłopotu, bo ciągle wyrastają małe dookoła, ale chyba nie chciałabym się stamtąd go pozbywać. Ziemia w tym miejscu jest po prostu tragiczna, kiedy kupiliśmy dom, byla tu ogromna góra gruzu i kamieni, jak się później okazało były one i są pod spodem, posadzić cokolwiek tutaj to wyzwanie. Poprzedni właściciele zakopywali wszystko co było im zbyteczne, łącznie z tłuczonymi szybami, wyobrażacie sobie?
____________________
ElaCzy potrafię stworzyć piękny ogród?
Biedronka 20:47, 26 wrz 2016


Dołączył: 08 paź 2013
Posty: 78
Zana napisał(a)
No to niezłą robótki sobie wymyśliłaś. Na trawę to już raczej za późno, poczekaj do wiosny, wtedy sobie jeszcze raz oczyścisz teren, wyrównasz elegancko i będzie pięknie

Dziękuję za wizytę Anulka, strasznie się dzisiaj rozpisałam
Tak właśnie myślałam, że już za późno na trawę
Wytyczę sobie rabatę, zrobię porządek pod tujkami, dokupię dwie stracone i to byłoby dużo
Teraz lecę porozgladac się za inspiracjami na rabatę pod świerkiem wpadnę również do Ciebie
Pozdrawiam Ela
____________________
ElaCzy potrafię stworzyć piękny ogród?
omelka1 19:32, 27 wrz 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 965
Biedronka napisał(a)
Mam ambitny plan do soboty zrobić całość, oczywiście tylko tej części za której uporządkowanie się wzięłam
I teraz mam pytanie, pewnie już jest za późno żeby zasiać trawkę? Za zimno chyba już jest, prawda? A może jednak nie


Ja bym nie upierała się przy zrywaniu tej darni bo i tak nie ma pewności że jak wysiejesz nową trawę na wiosnę nie urosną chwasty.Mam taki kawałek trawnika pod który ziemia była kilka razy wzruszana glebogryzarką a i tak chwasty były.Zostawiłabym to w spokoju do wiosny i wtedy opryskać na chwasty nawet dwa razy.
Teraz skupiłabym się na przygotowaniu podłoża pod tą rabatę pod świerkiem.Wytyczeniu albo linii prostych albo falistych

Tak bardzo nieudolnie to zrobiłam ale chyba można się domyślić o co mi chodzi.
____________________
Agata-OGRÓD...niekończąca się opowieść i przygoda
omelka1 19:39, 27 wrz 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 965
Biedronka napisał(a)
Mam jeszcze jedno pytanie, poniżej wkleję zdjęcie rabaty, która powstała dwa lata temu, ale jest teraz zaniedbana,poza tym prosiłabym o radę, na tej rabacie posadziłam azalię, która rośnie, ale zagłuszyły ją inne rośliny. Czy uważacie, że mogę ją przesadzić na tą rabatę pod drzewem?
Rabata oczywiście jest do przerobienia, mile widziane sugestie marzy mi się obwodka z żurawek, to drzewo z lewej strony to bez, mam z nim mnóstwo kłopotu, bo ciągle wyrastają małe dookoła, ale chyba nie chciałabym się stamtąd go pozbywać. Ziemia w tym miejscu jest po prostu tragiczna, kiedy kupiliśmy dom, byla tu ogromna góra gruzu i kamieni, jak się później okazało były one i są pod spodem, posadzić cokolwiek tutaj to wyzwanie. Poprzedni właściciele zakopywali wszystko co było im zbyteczne, łącznie z tłuczonymi szybami, wyobrażacie sobie?


Nie wiem jaka to strona ale jeżeli dość słoneczna to może skalniak z rojnikami i rozchodnikami.Można by dosypać trochę lepszej ziemi i powinny sobie dać radę.Z bzem mam podobny problem ale mąż nie pozwolił wyrzucić i muszę się męczyć.
____________________
Agata-OGRÓD...niekończąca się opowieść i przygoda
Biedronka 22:06, 27 wrz 2016


Dołączył: 08 paź 2013
Posty: 78
Agatko, dziękuję za odzew dzisiaj znów usunęłam część zachwaszczonej darni i chyba już zeszłam z tym tak daleko, że muszę dokończyć. Chciałabym w sobotę, gdy będzie skończone, wytyczyć nowe granice rabaty, właśnie myslalam o czyms takim jak narysowałaś co do drugiej rabaty, tej istniejącej , to jest ona na północno-wschodniej stronie. Mimo że ziemia jest tam okropna, pięknie rosną na niej rozplenice japońskie, berberysy, lawenda i ostrokrzew. Po lewej stronie obok bzu rośnie juka ogrodowa, której się również tam dobrze mieszka. Nie chcą natomiast rosnąć tam żurawki, chyba za dużo słońca dla nich. Muszę się zastanowić, jakie roślinki dać na obwódkę i co jeszcze posadzić w środku. Skalniak też planuję, ale w innym miejscu.
Pozdrawiam serdecznie. Ela
____________________
ElaCzy potrafię stworzyć piękny ogród?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies