Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czy potrafię stworzyć piękny ogród?

Pokaż wątki Pokaż posty

Czy potrafię stworzyć piękny ogród?

Gardenarium 17:33, 10 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Biedronka napisał(a)
Witajcie długo mnie nie było, ale obowiązki i nocna zmiana w pracy skutecznie zabierają czas i siły
Wklejam odręczny bardzo nieprofesjonalny plan moich planów ogrodowych. Dawno niczego nie rysowałam, nawet kredki musiałam zakupić specjalnie na tę okazję




Za dużo porozrzucane wszystko. Proponuję tak






____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:38, 10 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
omelka1 17:43, 10 paź 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 965
Przy płocie od ulicy można by tak i wtedy podsadzić pęcherznicami jeżeli są jasne, byłby fajny kontrast? Nie wiem jak wyglądają te świerki przy wjeździe, czy chcesz je utrzymać czy są do usunięcia. Może jakąś fotkę zrób.
____________________
Agata-OGRÓD...niekończąca się opowieść i przygoda
Biedronka 00:46, 11 paź 2016


Dołączył: 08 paź 2013
Posty: 78
omelka1 napisał(a)
Odnośnie tych trzech pęcherznic...jeżeli zależy Ci na skutecznym odgrodzeniu się od wścibskich sąsiadów to one/ pęcherznice/ od jesieni do wiosny są gołe.Ja bym postawiła na iglaste np.Tuja Aureospicata tu albo choina kanadyjska tu albo jeszcze świerk serbski tutaj.Wszystkie można formować na żywopłot.
Czy altanka musi być na środku? Nie może być po lewej za garażem?


Agatko, dziękuję za rady, chyba masz rację z iglakami, muszę popatrzeć na Twoje propozycje i coś wybrać. Dobrze byłoby zasadzić coś jak najszybciej, żeby już rosło Altana niestety nie moze stać w miejscu za garażem, ponieważ nasi sąsiedzi nie wiedzieć dlaczego swój kąt do siedzenia usyuowali zaraz obok płotu i obok swojego garażu, którego plecy mamy prawie w granicy. A wiesz jak wyglądają z reguły Po!aków spotkania... Marzyło mi się zamaskowanie i odseparowanie od nich osłonami na płot, np takimi

Ale to dla mnie za duży koszt
Pozdrawiam Ela

____________________
ElaCzy potrafię stworzyć piękny ogród?
Biedronka 00:57, 11 paź 2016


Dołączył: 08 paź 2013
Posty: 78
Witaj Danusiu u mnie, ogromnie się cieszę , że zajrzałaś do mojego skromnego jeszcze nie ogrodu i na dodatek zrobiłaś mi poprawki na planie
Bardzo podoba mi się druga propozycja i będę się jej trzymać
Strasznie ślimaczy się ta robota u mnie, ale trudno, inaczej już chyba nie będzie będę powolutku, sukcesywnie kawałek po kawałku tworzyła razem z Waszą pomocą mój ogród, by kiedyś był piękny
Zima przed nami, więc jest czas na planowanie. Jeśli pozwolisz Danusiu, to będę jeszcze Cię kiedyś prosić o ocenę mojego wyboru roślin na poszczególne nasadzenia czy żywopłoty.
Pozdrawiam serdecznie. Ela
____________________
ElaCzy potrafię stworzyć piękny ogród?
omelka1 14:33, 11 paź 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 965
Biedronka napisał(a)


Agatko, dziękuję za rady, chyba masz rację z iglakami, muszę popatrzeć na Twoje propozycje i coś wybrać. Dobrze byłoby zasadzić coś jak najszybciej, żeby już rosło Altana niestety nie moze stać w miejscu za garażem, ponieważ nasi sąsiedzi nie wiedzieć dlaczego swój kąt do siedzenia usyuowali zaraz obok płotu i obok swojego garażu, którego plecy mamy prawie w granicy. A wiesz jak wyglądają z reguły Po!aków spotkania... Marzyło mi się zamaskowanie i odseparowanie od nich osłonami na płot, np takimi

Ale to dla mnie za duży koszt
Pozdrawiam Ela



Jeżeli już posadziłaś od tej strony tuje to za dwa lata powinny mieć wysokość ok.170cm więc dodatkowa przesłona nie potrzebna.Dla dodatkowego wygłuszenia można zrobić ścianę wodną.To jest tzw. samoróbka możliwa do obejrzenia w realu.Właśnie w tym celu Ania postawiła tą ścianę.Dodatkowo przed tujami można posadzić wysokie trawy które swoim szumem również zakłócą odgłosy sąsiadów.Na wiosnę mogę Ci dać Miskant Zebrinus.
A tak w ogóle to się tak nie stresuj lepiej pomyśleć dwa razy i dobrze zrobić.Teraz trzeba się skupić na kształcie rabat, przygotowywaniu podłoża na nich, usuwaniu tego co zbędne i oglądaniu, oglądaniu...do wiosny jest co robić.
Przepraszam za przydługi tekst ale o ogrodzie to ja mogę bez końca.
____________________
Agata-OGRÓD...niekończąca się opowieść i przygoda
ryska 19:22, 11 paź 2016


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Przeglądam mapę ogrodów i witam się serdecznie z okolicy
Trzymam kciuki za realizację planów, przy takich podpowiedziach sukces murowany.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Efffa 15:25, 16 paź 2016


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Eluśka miło bardzo Was było poznać, tylko "ucięknełyscie" gdzieś?
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Adela 20:37, 16 paź 2016


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Elu - imienniczko, po dzisiejszym spotkaniu już będę mogła kojarzyć Biedronkę z konkretną, sympatyczną osóbką Bardzo mi miło!
A nawiązując do tytułu Twojego wątku - potrafisz! Bo to forum mobilizuje do działania. Sama to czuję.
Gorąco pozdrawiam
____________________
Ela - Moja ostoja
Marta 08:02, 17 paź 2016


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 1983
Witam, miło było Cię poznać. Śliczną masz hortensję ogrodową. Życzę powodzenia w tworzeniu ogródka. Pozdrawiam
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/774-ogrod-marty "Chcesz być szczęśliwy przez całe życie- zostań ogrodnikiem"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies