Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Elinkowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Elinkowy ogród

makadamia 14:25, 20 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Elinka napisał(a)
Szkoda ze ńie widzialam u nikogo takich zabiegow, nawet sasiad ktory nie ma niczym wysciolkowanych rabat gola ziemia sypie wiosna nawozy gotowe jakieg granulowane, znaczy firma ogrodnicza mu sypie.


Bo ludzie idą na łatwiznę. A różnica między kompostem a nawozem granulowanym jest taka, jak między witaminami z warzyw i owoców, a witaminami z suplementów diety.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Elinka 14:39, 20 wrz 2016

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
No nie zartuj, to ja tu czekam , obiadu dzieciom nie gotuje bo ciagle sprawdzam czy Toszka lub ktos propozycji nie przeslal a tu klops
Nie wiem czy mam podpowiadac co mi sie podoba bo tak zrobilam jak tamta firma projektowala i wyszly same byliny a na powaznie podoba mi sie styl OGRODOWISKOWY np te ogrody z forum

Sylwii od poczatku
Madzenie ogrodnika
Ogrod w puszczykowie

Caly ogrod jest w lukach, chetnie przyjme bukszpany TRAWY, hortensje, mam wiaza placzacego wisnie umbry, pisardii kilka serbow, 3 graby kolomnowe, swierki kolumnowe. Nie mam jeszcze sosny a mi sie podoba buka , mam brzozy, magńolie katalpy, kasztana w planach ambrowiec i grujecznik.
Za chwile reszta
____________________
elinkowy-ogrod
Elinka 17:46, 20 wrz 2016

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Spieszylam sie w poprzednik poscie i jak teraz czytam co napisalam to nic z tego nie wiadomo
Ponizej zdjecia lewej strony ogrodu klatka po klatce zobaczysz co mniej wiecej mam a wiec co mi sie podoba.

____________________
elinkowy-ogrod
Elinka 17:59, 20 wrz 2016

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597

Tyl i czesc drugiego boku



I jak teraz cos lepiej wiadomo czy zamieszalam calkiem )
____________________
elinkowy-ogrod
Elinka 15:59, 21 wrz 2016

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Ktos cos podpowie (
____________________
elinkowy-ogrod
Elinka 10:57, 23 wrz 2016

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Myslalam ze zdjecia pozostalych czesci ogrodu pomoga w zmianie rabaty frontowej , tymczasem po ich zamieszczeniu cisza grobowa zapadla. Az tak zle jest czy co, ze nikt nie chce sie wypowiadac. A moja rabata i ja czekamy na pomoc
____________________
elinkowy-ogrod
anbu 12:12, 23 wrz 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Witam się
____________________
Ania Ogród Ani :)
Toszka 12:51, 23 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Elinka napisał(a)
Myslalam ze zdjecia pozostalych czesci ogrodu pomoga w zmianie rabaty frontowej , tymczasem po ich zamieszczeniu cisza grobowa zapadla. Az tak zle jest czy co, ze nikt nie chce sie wypowiadac. A moja rabata i ja czekamy na pomoc


Szczerze? To ja nie wiem od czego zacząć

Najpierw chyba bym zaczęła od uszczelnienia dziur w żywopłocie - przerwy pomiędzy drzewami nie wróżą dobrej osłony zimą i wczesną wiosną (kto to planował? drzewa sadzić powinno się min. 3 metry od granicy!, a nie prawie na styk), pęcherznice i derenie też powinny być zastąpione czymś zimozielonym...
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Elinka 14:31, 23 wrz 2016

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Dzieki za oddzew anbu i Toszka.
Toszka O ktorych drzewach mowisz ze sa za blisko granicy?

Mowisz ze nie wiesz od czego zaczac , to mnie zasmucilas
Dla jasnosci Zdjecia ogrodu wkleilam zeby byl poglad na "styl" a raczej jak sie okazuje na jego brak i rodzaj roslin jakie mi sie podobaja bo prosilas ze nie wiesz co podpowiedziec bo nie wiesz co mi sie podoba, a nie zeby doradzac co do calosci .
Uwagi co do reszty ogrodu mile widziane ale najbardziej zalezy mi jednaj na frontowej duzej rabacie.
Mowisz ze nie wiesz od czego zaczac to moze ulatwie . Pomoz mi w dwoch kwestiach.
Dzisiaj zdecydowalam ze derenia wysune do przodu a rzeczywiscie uzupelńie czyms tyl tworzac bardziej zwarty i chyba najlepiej zimozielony zywoplot , jodle w narozniku i 3 iwonki chcialabym pozostawic
Pytanie 1 z czego najbardziej pasowalby zywoplot w tym miejscu.
I pytanie 2 jak , ktoredy poprowadzic niski zywoplot bukszpańowy lub cisowy aby wydzielic jakis sektor i optyczńie zmniejszyc ta wielka rabate.
Przed zywoplotem bylyby formy bardiej geometryczne strzyzone, moze bonsai jakies zeby odroznialo sie od reszty

Toszko moze teraz stopniowo jak skupimy sie na pojedynczych kwestiach najpierw plecow potem wydzielonego poletka ruszymy jakos z miejsca.
____________________
elinkowy-ogrod
Toszka 21:10, 23 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Tak własnie myslałam aby zacząć od żywopłotu i stopniowo przesuwać się do przodu. Jednak mam dziwne przeczucie, że skończy się obmyślaniem na nowo kształtu rabat...

Co to za jodła?

Elinka napisał(a)


Muszę sie połapać w nasadzeniach. Czy to dwie różne sekwencje trójek? Co to za drzewa? I o nich pisałam, że bardzo blisko płotu są posadzone...
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies