Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Elinkowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Elinkowy ogród

Elinka 21:37, 23 wrz 2016

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Tak to rozne trojki, pierwsze z winobluszcżem na siatce to swierki fastigiata a na kolejnym zdjeciu poczciwe graby .
Wiesz ze zmiana rabat to straszna demolka bylaby bo mam obwodki z kostki. Poza tym za wyjatkiem tej problematycznej za duzej na froncie to mi sie ksztalt podoba.

One z racji ze sa kolumnowe posadzone sa w linii zywoplotu , nie wiem ile tam jest 60, 70 od siatki.
Mowisz ze blisko, moje to nic sasiad ma grabowy i dereniowy moze z 20 cm od siatki i 50 procent jego krzakow jest u mnie.
____________________
elinkowy-ogrod
Toszka 21:48, 23 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
O zmianie kształtu pisałam w kontekście tej wielkiej rabaty.

Drzewa o tyle blisko, że nie ma jak tam żywopłotu wcisnąć. Inna sprawa, że 60cm od siatki oznacza to, że za X lat drzewa wrosną w siatkę, albo siatka w drzewa (jak kto woli)

Jeszcze jedna rzecz - przepraszam za dosadność - głupota z winobluszczem... To ekspansywne pnącze, za ciężkie na siatkę, przyrosty roczne po min. 5m i tylko patrzeć jak opanują drzewa jako podpory i zaduszą
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Nett 21:56, 23 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
No, co do winobluszczu się zgadzam. Moja ciotka posadziłana na płocie, za żywopłotem ze świerków, wlazło to na świerki i teraz same kikuty martwe ze świerków zostały. Zadusił 4 metrowe drzewa.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Elinka 08:48, 24 wrz 2016

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Dziewczyny juz wam tlumacze jak to bylo
Generalnie nie chcialam pnaczy i za wyjatkiem tych nie mam bo wlasnie sie boje ich ekspansywnosci tym bardziej ze sasiad mńie poczestowal na dlugosci ponad 30 m roznymi pnaczami ktore mialy zaslonis siatke zanim mu graby urosna i bujam sie z 2 metrowymi odnogami ( a obciac ich nie chce)
W projekcie byly tam 3 serby ale po zrobieniu okazalo sie ze rabatka ma w tym miejscu za wasko i galezie serbow juz wmomencie posadzenia wystawaly by nad trawe i ja zacienialy a poniewaz zobaczylam w szkolce swierki tylko kolumnowe to postanowilam serby zamienic na takie. Mialy tworzyc waska sciane swierkowa . Po wsadzeniu okazalo sie ze w szkolce w masie ok ale 3 bidoki takie patyczki wyszly i powstaly dziury pomiedzy wiec zeby uszczelinic firma zaproponowala winobluszcz i nawet to fajnie brzmialo cp3 zielone swierki na tle czerwonej jesienia sciany
I tak sie to stalo myslalam ze jak swierki sie zageszcza to pnacze wywale.

Co do odleglosci drzew, no za swierkami i grabami nic sie nie posadzi bo to one mialy w tym miejscu stanowic zywoplot. Widzialam graby kolumnowe i po zageszczeniu jest szczelna 3 m wysokosci sciana .

a co do ksztaltu frontowej to ok, tylko czy zmiana jest mozliwa bo tam jest ten dekiel od oczyszczalni o sredńicy ponad 1 m i musi byc na terenie rabaty. Ja mysle nad tym od roku i czarna dziura ale moze Wy popatrzycie na to inaczej i uda sie cos zmienic , bardzo na to licze i czekam z niecierpliwoscia.
____________________
elinkowy-ogrod
Elinka 08:51, 24 wrz 2016

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
A i ja chetnie wywale ten bluszcz dzis tylko co w zamian, dwie tuje kuliste takie zoltawe ńie pamietam nazwy moglyby byc pomiedzy swierkami?
____________________
elinkowy-ogrod
Elinka 08:53, 24 wrz 2016

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
A co sadzicie o tych 3 jalowcach i 3 zoltych europegold chodzi mi o to ze nie sa posadzone w lini tylko dwie wysuniete do produ mialo byc nie tak pod linijke tylo ciekawiej ale mam watpliwosci . Wiecie co ja Wam to narysuje ten odcinek miedzy 3 swierkami a trzema grabami bo tam dziurawo troche moze bedzie lepiej widac
____________________
elinkowy-ogrod
Elinka 09:00, 24 wrz 2016

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
na azbrala. Cale nasadzeniapo jednaj stronie w pierwszej linii przy siatce na szybko jak nie czytelne dajcie znac
____________________
elinkowy-ogrod
Toszka 12:25, 24 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Elinka napisał(a)




które to jest miejsce na planie?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Elinka 13:57, 24 wrz 2016

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Rany julek Toszka ale sie namieszalo, tego miejsca nie ma na TEJ mapie to sa kadry i rysunek z innej czesci ogrodu dalam zdjecia zeby pokazac jak jest ze to da obrac mniej wiecej o charakterze ogrodu i pomoze dopadowac to frontowa rabate ktora jest przewodnim motywem watku . A Ty myslalam ze te graby i swierki fastigiata rosna z frontu?

Wkleje w takim razie projekt calego ogrodu moj rysunek odreczny dotyczy lewej czesci ogrodu tej strony gdzie jest to wciecie w dzialce. Tylko ja nie wiem jak obrocic zdjecie w wersji nie obroconej jest to na dole, a jak obrocisz w prawo to bedzie po lewej sorry jeszcze sie tej techniki ucze.tyle ze na projekcie sa inne drzewa np tam gdzie sa graby byly trzy swierki klujace posadzone w trojkat, gdzie zolte tuje i spartany byla akacja i cyprysik nutkajski a za zywoplot robily budleje...... .
____________________
elinkowy-ogrod
Elinka 14:07, 24 wrz 2016

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Udalo sie ostatni rysunek odreczny z grabami i swierkami fastigiata dotyczy lewej strony rabata ktora musze przerobic to prawy dolny rog i na niej jest zywoplot w projekcie i czesciowo w naturze taki jak na moim KOLOROWYM rysunku czyli derenie ivonki pecherznica i w rogu jodla
Czy teraz jest to czytelne
____________________
elinkowy-ogrod
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies