Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Elinkowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Elinkowy ogród

Elinka 23:15, 25 wrz 2016

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
I jeszcże jeden problem z sżambowa , dzis mierzylam i ten spadek o ktorym myslalam ze jest jakies 10 cm okazal sie byc 25 na tych 7 m w strone plotu dlatego optycznie ćhce to jakos podniesc roslinami.
____________________
elinkowy-ogrod
anbu 07:40, 26 wrz 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Mi się opcja nr 3 z Umbrami podoba Śliczne masz Umbry
Cofnęłam się do początku wątku, widzę sporo podobieństw do mojej przygody ogrodowej. Projekt pięknie tylko na papierze wyglądał ale też był robiony na miarę mojej ówczesnej świadomości ogrodowej Zmiany się zaczęły a raczej szaleństwo jak znalazłam O
____________________
Ania Ogród Ani :)
Elinka 09:04, 26 wrz 2016

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Fajnie ze tez zagladasz . Ja caly weekend bylam u Ciebie ale dotarlam narazie do polowy. Mowisz ze umbry ladne , hi hi a ja Ci buka Dawycka zazdroszcze strasznie bym go chciala, rok temu juz mialam zamowionego ale sie powstrzymalam bo o i.e byline czy trawe moge zawsze wcisnac to duze drzewo juz ni a ponoewaz miejsca na niego ni mialam to sie z zalem pozegnalam . Mam nadzieje ze Toszka go gdzies zaplanuje....
Opcja 3 z umbrami, rzeczywiscie w projekcie tak bylo tyle ze glogi, to przesuniecie i scisniecie mialo na celu uzyskanie cienia na kubel ale pewno go i tak nie uzyskam w ten sposob to nie ma co sie tym kierowac. Przy tym 3 ukladzie mam tez problem ze nie dam juz kolejnego drzewa na koncu rabatki w tym zaokragleniu ( na wczesniejszym odrecznym rysunku nr 3 ) bo to nie bedzie w linii musial by byc inny gatunek drzewa a to juz za duzo szczescia chyba

P. S oprocz buka jeszcze masz super choiny iszmaragdy , co ja mowie wszystkie cisy przeciez rozwalaja system.
Az mialam Cie zapytac o cene bo dla mnie mimo ze drzewa kupuje duze i drogie to cisy przerazaja. Hicksi 90 cm po 100 zl placilam, kulek i stozkow praktycznie w poznanskim nie widzialam..... Bukszpanowa kupilam moze sredńica 60 cm za 190 zl .... Moze znacie jakies miejsce gdzie to mozna za bardziej normalne ceny dostac. Chyba ze ńie mozna ((
____________________
elinkowy-ogrod
Elinka 09:09, 26 wrz 2016

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
A teraz zdjecia Toszka prosila zblizenie na szambowa wiec polecialam jeszcze przed sniadaniem i cykalam ale slabo to wyglada bo duza rabata i z tych fragmentow nie da sie poskladac , ja sie sama gubie ale sprobuje Wam opisac.
____________________
elinkowy-ogrod
Elinka 09:34, 26 wrz 2016

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Dla przypomnienia projekt, zdjecia sa robione od strony drogi



Na ponizdzej w tle widac smietnikowa pusta oraz lezke w ktorej sa 3 lizaki zolte, 3 sosenki , wrzosy, wrzosce i azalie.
I pierwsze rosliny na szambowej, bede pisac co z mojego pw mogloby zostac ale nie jest to dla Was zobowiazujace , tak jak mowilam traktujcie ta rabate jak pusta.

1. suchodrzew chinski na poczatku nie chcialam po roku jakby przycinac moze byc zimozielona obwodka
2 dwa rodzaja tawulek andersa bodajze ladne jak kwitna do wykorzystania w innym miescu



3 przed tawulkami jest 5 szt tawuly goldflame
4 przed tawulami wokol szamba jalowce niskie plozace 3 odmiany, mialy maskowac szambo ale przeciez nie moga zarosnac dekla bo trzeba go podnosic co jakis czas wiec wylatuja stad
5. Przed szambem od strońy trawy 5 krzewuszek minor black . Mogly by zostac choc az tak bardzo do nich przywiazana nie jestem.
6 przy krzewuszkach widac pierwsza z 5 kulek bukszpanowych rozstrzelonych przy brzegu trawnika na krawedzi rabatki.
Pomiedzy kulami na przemian lawenda, liliowiec, gozdzik
7 berberys erecta jest ich 6 tutaj , ladnie sie przebarwiaja, mogly by zostac w tej czy innej konfiguracji

____________________
elinkowy-ogrod
Elinka 10:01, 26 wrz 2016

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Jedziemy dalej .

7. Byl berberys tu widac juz 3
8. Przed berberysami plama irysow kosancow . Mialy byc jako dodatek gdzies tam wysierac zza zimozielońych jak kwitna a zrobila sie centralna plama chcialabym zostawic ze wzgledu na kolor bardzo ciemy fiolet prawie czarny ale nie w tym miejscu gdzies przesadzic bo przec wiekszosc czasu sa puste liscie rosly w nich fioletowe czosnki ale to tez przekwita i pusto w tym miejscu
9. Przed kosancami plama roz okrywowych przed nimi kolejna kulka i liliowce zamiast lawendy

...

10 miedY berberysami przed kosancami migdalek - do wywalenia
11 przed kosancami 3 suchodrzewy przed nimi gozdziki jako kolejny wypelniacz miedzy kulkami
12 po prawej od suchodrzewa z 10 pieciornikow - do wywalenia


13 za pieciornikami uschniete 4 jezowki bordowy kolor do przesadzenia
14 za jezowkami jalowce pfiltzera old gold , jak na jalowce ladny limonkowy odcien, moga zostac na rabacie tylko w jakims sensownym ukladzie
15 w oddali 3 bordowe kolumnowe berberysy, pasuja do derenia moga zostac
16 przy siatce ivonne 3 szt
17 po prawej dereńie elegantissima i w rogu jodla koreanska


16. 3 jalowce spartany do przesadzenia bo srodkowy zaslania jodle w narozniku
17 budleja i ostrozki- ostrozki maja super kolor ale lamia sie przy tych wiatrach musze im znalezc inne zaciszna miejsce
To tyle w kolejnym wpisie przeniesiamy sie na gornego cycka rabaty



____________________
elinkowy-ogrod
Nett 10:09, 26 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Elinko, podglądam Twój ogród, ale się nie odzywałam, bo się gubiłam trochę w planie i nasadzeniach. Teraz dużo wiecej widać. Zdjęcia zdecydowanie pomogły. Niestety faktycznie wszystkie roślinki takie nieduże i dużo gatunków. A zastanawiam się jeszcze- to szambo jest pod całą rabatą czy tylko częściowo? Chodzi mi o to gdzie można sadzić większe rośliny albo takie z większym korzeniem.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Elinka 10:19, 26 wrz 2016

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Na zakrecie brzoza podsadzona jalowcami sabinskimi za nimi cyprysy ivonee a po lewej pecherznice
Pod brzozo nie ma bukszpanow na tym luku ale na kolejnym cycku znow sie pojawiaja a wokol ńich llawenda gozdziki i jeszczerozchodnika wcisnelam


[img
Sa tutaj tez roze , hibiskusy i karagany na pniu , w plecach jalowcevariegata i wysokie blue arrov

Na tej rabacie sama nie wymysle ńic lepszego poze wywaleniem gozdzikow i rozchodnikow i wprowadzeniem niskich traw miedzy kulki
size=640x480]https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/126/1261630/original.jpg[/img]
____________________
elinkowy-ogrod
Elinka 10:23, 26 wrz 2016

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Uffff matko Toszka ale zadańie mi dalas umeczylam sie po pachy ale inwentaryzacje zrobilam jak prosilac , pytac jak cos nie jasne i az sie boje co napiszesz jak ten caly bajzel zobaczysz ...

Jeszcze fotka bezposrednio przed plotem jak prosilas
____________________
elinkowy-ogrod
Nett 10:29, 26 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Elinko a Ty masz agrowłókninę na całej rabacie?
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies