Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Elinkowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Elinkowy ogród

Toszka 20:17, 25 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Ten śmietnik to jak dobrze wnioskuję lewy dolny róg planu?

Na froncie - całym froncie proponuję posadzić jednolite drzewa.

Wzdłuz ogrodzenia dać żywopłot. Otulić ogród bez prześwitów. Berberysy tego nie dadzą. Pamiętaj, że berberys zima nie jest liściasty. Straszy gałązkami. Ma kolce. Erektę trzeba systematycznie strzyc i odmładzać. Inaczej jest brzydki krzaczor. Tu bym zrezygnowała z berberysa.
Znowu nie zaznaczyłaś stron świata. Bez uwzględnienia nasłonecznienia nie wiadomo jak planować

Typowo dla początkującego ogrodnika na jednej rabacie chcesz upchnąć wszystkie chciejstwa

Ja bym dała w całej ciagłości drzewa górujące nad żywopłotem.
Obwódka z bukszpanu, w tej formie nie ma uzasadnienia, ale miałaby wzdłuż całego chodnika/krawędzi.
W najszerszym miejscu, pod drzewami mogą być hortki.

Półkole z trójką na razie bym zostawiła - to będzie decydujący łącznik z rabatą "szmabową" (musi ta nazwa na razie zostać...sorrki) i dalszą częścią ogrodu.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Elinka 21:07, 25 wrz 2016

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Tak to dolny lewy rog zalaczam fotke nizej i zaznaczylam strony swiata
Nie do konca Cie tym razem rozumiem rabatka z 3 ma byc laczńikiem z szambowa ( ale mi sie te nazwy podobaja szambowa, smietnikowa ) ale jak przeciez to z innej strony i wogole.

Na froncie jedńolite drzewa czyli na tej szambowej ale ile to wiecej niz 3 ?
W calej dlugosci drzewa gorojace nad zywoplotem to teraz chdzo o smietńikowa , sorry cos sie pogubilam.

A skoro mowisz ze nie berberys to moze jednolity zywoplot z choiny na calej dlugosci?
____________________
elinkowy-ogrod
Elinka 21:14, 25 wrz 2016

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
____________________
elinkowy-ogrod
Toszka 21:20, 25 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Stań tyłem do domu i co widzisz?
Widzisz cały front ogrodu. Ta całość ma tworzyć całość, a nie pojedyncze rabatki.
Od drogi tez ma wyglądać spójnie.

Choina strzyżona jako zywopłot jest szeroka. Miejsca tam mało. Jesli dać choinę, to trzeba też dać ją w innym miejscu na frontowej częsci ogrodu. Nie moga być nasadzenia zrobione od "czapy". Choina ma wymagania odnosnie gleby i wilgotności.
Cały czas doradzam po omacku. Nie mam zdjęć, opieram się na nierozszyfrowanym planie. Nie wiem jakie rosliny rosną.
Trzeba to ogarnąć i planować jako całość.

Skaczesz mi z rabaty na rabatę... ty znasz swój ogród... ja nie... i się gubię... a nie chcę ci podpowiadać czegoś fragmentarycznie, bo niczego nie osiągniemy.

Umówmy się, że z bliska porobisz zdjęcia nasadzeń pod płotem. Trzeba to zwizualizować.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Elinka 21:34, 25 wrz 2016

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Znalazlam zdjecia tej smietnikowej jak latalam z umbrami po ogrodzie i robilam przymiarki
Sa 3 uklady 3 drzwa blisko siebie w trojkacie tuz przy kuble zeby zacieniac
Drugi uklad drzewa w linii ale w najszerszej czesci rabaty
Trzeci uklad drzewa w linii ale rozciagniete po calej dlugosci
Ktory najlepszy?

Pierwszy


Drugi


Trzeci


A to przymiarka przy szambowej

____________________
elinkowy-ogrod
Elinka 21:39, 25 wrz 2016

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Mowisz masz smietnikowa zamieszczona a szambowa trudna do ujecia z bliska w calosci jutro cos zrobie chyba ze teraz znajde.

Co do roslin nie musisz odszyfrowywac
Smietnikowa pusta
Szambowa 5 kulek bukszpanowych zostaje brzoza pendula i te 3 ivonki od sasiada reszta out deren i berberysy kolumnowe do wykorzystania jak sie da. Tak w uproszczeniu ale zdjecia dam.
Dzieki dzieki
____________________
elinkowy-ogrod
Toszka 21:41, 25 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Widzę Widzę
Jaka radość zwizualizowania

Płot będzie tynkowany czy cegła zostaje? Bo jesli zostaje to umbry będą najlepsze. Absolutnie nie bordowe drzewa. I pod nimi albo cis, albo szmaragdy strzyzone w ścianę. Elegancko

Zrób zdjęcie szambowej, ale tylko fragment przy płocie. Tam musi być pociagnięty zimozielony zywopłot, bo wygwizdów widzę
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Elinka 21:49, 25 wrz 2016

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Cegly bedzie tylko tyle co widac te czarne slupki sa pod przesla 5 przy smietniku i 6 od drogi wiec przeswitu duzo.
Wygwizdow owszem pola uprawne od zachodu czyli plecow ogrodu i frontu wlasnie .

Szambowa jutro kadr po kadrze bo jakies szczatki ma tylko to nie chce mieszac.
A wyjasnisz mi jeszcze z tym polkolem z 3 co mial byc lacznikiem i za drzewa jaenakowe , to i przy drodze i przysmietńiku te same czy jak.

Z tym podobienstwem zywoplotu to i tak i nie bo smietnikowa niby z przody domu ale tak naprawde z boku bo i id przodu i kawalek boku mamy droge to taki naroznik frontowy wiec ja wiem czy zywoplot musi byc powtorzony , chociaz ogrodzeńie powtorzone to masz racje zywoplot przy najmniej w czesci powinien byc podobny .
____________________
elinkowy-ogrod
Elinka 22:14, 25 wrz 2016

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Czekaj , teraz dla mnie jest za szybko. Mowisz ze jak cegly to i umbry ale z ktorej strony od frontu glownego czy bocznego ( szambowej czy smietnikowej )?
____________________
elinkowy-ogrod
Elinka 22:16, 25 wrz 2016

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
A przy szambowej pas przy plcie o szerokosci przwie 2 m jest pusty zostawiony na derenie ivonki i pecherznice. Zdjecie jutro zrobie ale pustke przy ploccie wlasnie zobaczysz
____________________
elinkowy-ogrod
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies