Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na zielonej... trawce :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Na zielonej... trawce :)

kawa8002 14:46, 24 kwi 2020


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
AngelikaX napisał(a)
Moge podesłać, ale obawiam się, że Kasia resztę wykupiła

Trawnik dziękuje



10 wzięłam
____________________
Kasia między polem a lasem
AnnaCh 14:54, 24 kwi 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Jak można mieć taki piękny trawnik i w ogóle mieć tak pięknie???
Aż M zawołałam, żeby zobaczył.
Napasłam oczy zielonością, bo u mnie jej brak, suszę już widać na trawie, ale nie podlewam, bo w ościennej gminie już problemy z wodą są
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AngelikaX 15:03, 24 kwi 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Już? Jeszcze dobrze ciepło się nie zaczęło.... dawno nie było w kwietniu aby tak mało podało, u nas raz prze 15minut... marzec też chyba raz, do tego bezśnieżna zima i mamy efekt...
ja mam zbiornik na deszczówkę - drenaże z rynien ale już widać dno, wystarcza tylko do podlania roślin i tak robię to raz na tydzień... trawnika nie odpuszczam za bardzo mi go szkoda...
Przydałby się deszcz i ogród by odetchnął i zbiornik by się napełnił...
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 15:04, 24 kwi 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
kawa8002 napisał(a)



10 wzięłam


dziewczyny wzieły na priva też namiar więc pewnie byłaś jedna z ostatnich co zdążyła
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Magleska 20:47, 24 kwi 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18605
Angela
pozachwycałam się zieloniutkim dywanem
nie wiem co nowego napisać oprócz ,że idealnie pięknie

próbowałam dostrzec podzielone trawki ,ale nie dojrzałam
podziwiam za dzielenie -wykopanie miskantów ,to wyczyn …..mnie czeka to w przyszłym sezonie-bo już tez mam wielkie kępy
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
AngelikaX 09:12, 25 kwi 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209


ID mam posadzone w pasie między wrzosami, a żywopłocikiem z buksa w większym gaiku brzozowym. Gracki są w obu gaikach między tymi najwyższymi miskantami Wyczyn zgadza się, kto nie dzielił kilkuletnich kęp miskantów czy rozplenic ten nie zrozumie przesyłąm dużo energii zatem na te Twoje działania na przyszły rok
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 09:13, 25 kwi 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Wiecie co mnie dzis obudziło?


DESZCZ! WRESZCIE PADA!!! UFFFFFFF..... słyszę jak ziemia odetchnęła

miłej soboty wszystkim
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
krzysztofszy... 09:16, 25 kwi 2020


Dołączył: 26 paź 2016
Posty: 123
Nie mogę się napatrzeć na porządek w tym ogrodzie. Choć u mnie staram się utrzymać ład to i tak do Twojego się umywa . Możesz zdradzić jak usuwasz liście z kory?



Czy może zostawiasz aż same się rozłożą?

Odnośnie deszczu to u mnie kilka kropel spadło (już wyparowało).
Iwonka 10:53, 25 kwi 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Jak można mieć tak nieprzyzwoicie zielony trawnik, no jak
I jeszcze deszcz o poranku Zazdraszczam
U nas powiało i ... wyszło słońce
Macra rozeszła się jak świeże bułeczki a raczej drożdże czy makaron na początku pandemii Trzy sztuki zostały, maaało
Powiedz mi chociaż czy duże sadzonki? Może jednak warto nawet te trzy złapać
Pocieszyłaś mnie z tymi kotkami, mam na oku piękną wielopniową brzozę, drogą jak diabli, pełną kotków. Poczekam do liści, mam nadzieję że nie będzie na nią chętnych. Lubię te moje pierwsze doorenbosy z ogromnymi zielonymi liśćmi. Twoje też chyba takie mają Ślicznoty!
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
AngelikaX 11:23, 25 kwi 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
No stara się zielony i dobrze
Popadało z pół godzinki, na zmianę raz lekko raz ciut mocniej krótko, ale lepsze to niż nic aż przyjemnie się patrzyło... teraz słońce, ale chmury obwieszone także mam nadzieję, że to nie koniec

Dobre porównanie z tą macrą a propo drożdży mam ( podzieliłam i pomroziłam ) ale fakt dostać z 4 tygodnie temu to było mega wyzwanie
Ja na swoją czekam, nie widziałam jeszcze sadzonek, ale rozmawiałam z babeczką mowiła, że to sadzonki ubiegłoroczne (szok że się uchowały co nie? ) także nie jakieś mikruski

Doorenbosy wczoraj listki puściły, tak one finalnie zdecydowanie większe i ładniejsze liście mają od tej zwykłej, kolor też jest ciemniejszy co dodatkowo daje kontrast do białych pni Trzymam kciuki żeby nikt się nie połasił na tą Twoją upatrzoną

Buźka

ps. piszę priva
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies