Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na zielonej... trawce :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Na zielonej... trawce :)

AngelikaX 11:34, 25 kwi 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
krzysztofszykowny napisał(a)
Nie mogę się napatrzeć na porządek w tym ogrodzie. Choć u mnie staram się utrzymać ład to i tak do Twojego się umywa . Możesz zdradzić jak usuwasz liście z kory?



Czy może zostawiasz aż same się rozłożą?

Odnośnie deszczu to u mnie kilka kropel spadło (już wyparowało).




Cześć Krzysztofie



Używam odkurzacza ogrodowego (ma regulację ssania, także daje radę również w korze) Tu na zdjęciu to naprawdę niewiele ich spadło, bo to pierwszy czy drugi sezon... Obecnie moje brzozy zrzucają sporą ilość liści, więc na pewno nie zdążą się rozłożyć do wiosny. Wiem, bo w tym roku część zostawiłam do wiosny... ogarniałam na koniec lutego. Nigdy nie zostawiam w żwirku przy kregu, bo robi się brzydka skorupa z tych liści...

Pozdrawiam i życzę deszczu
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Wiaan 11:49, 25 kwi 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5345
Angelika czy mogłabym Cię prosić na priv o namiary gdzie kupujesz hakone. Mnie się udało w tym roku na all ale miniaturki straszne. Kupiłam też na giełdzie kwiatów odmianę ale gold ale ona była w tunelu przez zimę i jest duża, nie wiem czy takie warto kupować, Co myślisz? Ten gość na giełdzie ma o tej porze okazy jak z lata, zaczynam przygodę z trawami stąd prośba u doświadczonej perfekcyjnej ogrodniczki
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Gochna 22:42, 25 kwi 2020


Dołączył: 08 lut 2019
Posty: 450
Witaj Angelika

Mam pytanie odnośnie czosnków. Widzie u Ciebie na zdjęciach, ze odcinasz im liście. Napisz mi proszę kiedy najwcześniej mogę to zrobić wg Ciebie. Uwielbiam kwiaty czosnków, ale liście nie bardzo...

Pozdrawiam i zazdroszczę deszczu
____________________
Gosia Brzozowy raj
kakusek 01:27, 27 kwi 2020

Dołączył: 16 kwi 2020
Posty: 1
Oniemialam z zachwytu patrzac na twoj ogrod Ogromne gratulacje za stworzenie malego raju )Doczytalam ze masz trawnik z rolki-znasz moze jaka tam jest mieszanka nasion (i jakie proporcje?) Niedlugo bede u siebie zasiewac moja gline i rowniez chcialabym miec taki piekny zielony dywanik )
BasiaLT 14:19, 27 kwi 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Zazdroszczę ci tego deszczu, u mnie była tylko mżawka przez 10 minut.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
polinka 14:54, 27 kwi 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
AngelikaX napisał(a)
Zostawiam wczorajsze zdjęcia mojego szczypiorku






Jak zawsze perfekcyjnie!
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
AngelikaX 13:58, 02 maj 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Dzięki Poli, macham
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 13:59, 02 maj 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
BasiaLT napisał(a)
Zazdroszczę ci tego deszczu, u mnie była tylko mżawka przez 10 minut.


Dotarł Basiu? Bo wysłałam wiekszą porcję kurierem
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 14:01, 02 maj 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
kakusek napisał(a)
Oniemialam z zachwytu patrzac na twoj ogrod Ogromne gratulacje za stworzenie malego raju )Doczytalam ze masz trawnik z rolki-znasz moze jaka tam jest mieszanka nasion (i jakie proporcje?) Niedlugo bede u siebie zasiewac moja gline i rowniez chcialabym miec taki piekny zielony dywanik )


Niestety nie znam, plantacje chyba nie podają nawet jaka to konkretnie mieszanka traw wchodzi w skład...
Dziękuję i zapraszam
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 14:03, 02 maj 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Gochna napisał(a)
Witaj Angelika

Mam pytanie odnośnie czosnków. Widzie u Ciebie na zdjęciach, ze odcinasz im liście. Napisz mi proszę kiedy najwcześniej mogę to zrobić wg Ciebie. Uwielbiam kwiaty czosnków, ale liście nie bardzo...

Pozdrawiam i zazdroszczę deszczu


Witaj

Myślę, że wczoraj i u Ciebie deszcz zagościł, padało ponoć przelotnie w całej Polsce u nas nie jakoś specjalnie dużo, ale lepsze to niż nic
Czosnkom obrywam liście jak zaczynają się robić żółte, to czas mniej więcej jak już łodyga jest widoczna... wtedy cała siła wzrostu idzie w nią zamiast w liscie

Pozdrawiam także
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies