Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na zielonej... trawce :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Na zielonej... trawce :)

MiluniaB 08:40, 06 kwi 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Basiu w niedzielę 11 kwietnia na TVN o 7:25 będzie
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
BASIA8 08:43, 06 kwi 2021


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
MiluniaB napisał(a)
Basiu w niedzielę na TVN o 7:25 będzie


Dziękuję, dziękuję za info . Będę przed telewizorem Bardzo chce zobaczyć ogródeczek koleżanki, bo pięęęęęękny jest.
Buziaki.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
AngelikaX 15:59, 06 kwi 2021


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Witajcie, coś mnie tutaj przyciągnęło po tak długiej przerwie - a tu tyle wpisów
Ciesze się, że odcinek Mai przypadł Wam do gustu - cudna przygoda, co prawda z nutką stresiku dla amatora (co i może było widać chwilami ) ale ogólnie wspominam ją baaaardzo miło ciekawe doświadczenie

Bardzo Wam dziękuję zbiorowo

____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 16:01, 06 kwi 2021


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Chocolate napisał(a)


AngelikaX czy te kulki to są cisy (jeśli tak to jaka odmiana), czy bukszpany? Kiepski ze mnie ogrodnik
Wycięłam dzisiaj swoje bukszpany bo niestety 3 lata męczyłam się z ćmą i finalnie poległam chciałabym je „czymś” zastąpić i rozważam kulki cisowe lub sosnę varella.

Mam pewne obawy co do cisów bo mam żywopłot cisowy i pewnie te kulki będą się za bardzo z nim zlewały... jak myślisz? Ogród mam w stylu minimalistycznym...


Na zaległe pytania postaram się odpowiedzieć

To cisy, jeśli mają być na tle z żywopłotem cisowym to mogą się zlać - chyba że uda się coś wsadzić między nimi o innym odcieniu lub fakturze - jeśli nie to może tuje danica jeśli bukszpany zawiodły
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 16:04, 06 kwi 2021


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Kokesz napisał(a)
Wiem, że masz trawnik z rolki (piękny swoją drogą)ale zastanawiam się, jak założyć trawnik w warzywniku, w taki sposób, żeby był wyżej niż kwatery na warzywa?
U Ciebie jest właśnie taki wyniesiony, czy to złudzenie?


Jest wyniesiony - nawieźliśmy więcej ziemi, aby nie stał we wodzie i nadmiar spływał do roślin na rabatach
Nie widziałam takiego rozwiązania w warzywniaku i w sumie mam trochę mieszane odczucia Raczej obsatwiałabym wyższe kwatery na warzywa np skrzynie , aby wygodniej było sięgać z nich
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 16:06, 06 kwi 2021


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
wiola_14 napisał(a)
Angeliko, czy tą wydmuchrzycę masz posadzoną do ziemi w donicach? czy panujesz nad tym, żeby nie opanowała ogrodu?


Po latach moge napisać, że do okiełznania jest trudna - nawet przy sadzeniu w donicach, musi być co jakiś czas wysadzana i dzielona, bo rozrywa donice i mnoży się rozłogami nawet do metra od donicy - ogólnie daje fajny kolor, szybko staruje, ale nie darzę jej jakąś wielką sympatią i nie szczególnie polecam innym
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 16:13, 06 kwi 2021


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Margerytka40 napisał(a)
Piękne horty, ogród katalogowy ale to wiesz. A co tam rysujesz? Projektujesz?


Asiu nic nie napiszę chyba w tym temacie, stąd moja nieobecność długa tu - po czasie po wrzuceniu ostatnich zdjęć ( również tych z rysunkami) zauważyłam, że zostały one z wątku usunięte - komuś się nie spodobały... uwazam, że to nie w porządku tak ingerować w treści na czyimś wątku bez jakiegoś wyjasnienia nawet w prywatnej wiadomości - czy zostawiając ślad w wątku, że dany post został zmoderowany. Nie była to żadna reklama - nie napisałam czy robię to dla koleżanki, kogoś z rodziny, hobbistycznie czy zarobkowo... czy na innych wątkach usuwane są szkice? nie sądze, bo na takie się napotykałam nie raz...
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 16:15, 06 kwi 2021


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Zbiorowo raz jeszcze Wam dziękuję za pochwały ogrodu
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
wiunia 17:43, 06 kwi 2021


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Angeliko pochwały się posypały, bo wszyscy zdajemy sobie sprawę z ogromu pracy włożonej w ogród! Nie wspomnę o efekcie końcowym, który powala na kolana niejednego zaprawionego ogrodnika
Pozdrawiam serdecznie!
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
sarenka 18:09, 06 kwi 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
AngelikaX napisał(a)


Asiu nic nie napiszę chyba w tym temacie, stąd moja nieobecność długa tu - po czasie po wrzuceniu ostatnich zdjęć ( również tych z rysunkami) zauważyłam, że zostały one z wątku usunięte - komuś się nie spodobały... uwazam, że to nie w porządku tak ingerować w treści na czyimś wątku bez jakiegoś wyjasnienia nawet w prywatnej wiadomości - czy zostawiając ślad w wątku, że dany post został zmoderowany. Nie była to żadna reklama - nie napisałam czy robię to dla koleżanki, kogoś z rodziny, hobbistycznie czy zarobkowo... czy na innych wątkach usuwane są szkice? nie sądze, bo na takie się napotykałam nie raz...

No nie powinno tak być...szkoda bo chętnie bym zobaczyła co wymyśliłaś
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies