Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Jak to wszystko ogarnąć?

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak to wszystko ogarnąć?

Zielona 23:20, 03 lis 2016


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Znalazłam, zaznaczam i pozdrawiam!
TeresaK 05:25, 04 lis 2016


Dołączył: 09 paź 2016
Posty: 496
Marta, jesteś Niesamowita. Chciałam napisać do dużymi literami, ale na tym forum nie wolno tego robić. Faktycznie jesteś Dobrym Duchem tego miejsca. Wpadasz ostatnio od czasu do czasu na Ogrodowisko, ogarniasz mnóstwo wątków, ale najważniejsze: dla każdego, kto tego potrzebuje masz mnóstwo dobrych rad, ciepłych i pozytywnych słów. Niejedna osoba po Twoich wpisach na nowo w siebie wierzy i motywuje do działania. Robisz to mimo, że jak można się domyślać z Twoich wpisów, sama borykasz się z rzeczywistością. Muszę koniecznie porozmawiać z Twoim Aniołem Stróźem.
____________________
Jak to wszystko ogarnąć ?
TeresaK 05:29, 04 lis 2016


Dołączył: 09 paź 2016
Posty: 496
Zielona napisał(a)
Znalazłam, zaznaczam i pozdrawiam!
Jak Ty to zrobilaś? Dziękuję. Przyznam, że bardzo chciałabym zajrzeć w Twoje notatki. Jak to robiłaś, a może dalej robisz, zakładając swój wyjątkowy ogród. . Wierzę, że kiedyś to będzie możliwe.
____________________
Jak to wszystko ogarnąć ?
natka098 09:06, 06 lis 2016


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Każdy "młody" ogrodnik ma problem z zaplanowaniem co i jak, a ogrodowisko pełne pomysłów i zdjęć dodatkowo to potęguje, bo te wszystkie piękne obrazy migają i kuszą.

Będę podglądać poczynania i czekam na fakieś fotki
____________________
Natalia - Mój zakątek
TeresaK 09:32, 06 lis 2016


Dołączył: 09 paź 2016
Posty: 496
Witaj Natalia i znów prawdziwe słowa. Mnóstwo, już po 6 latach istnienia Ogrodowiska jest na nim zdjęć, tajemniczych obrazów, wyjątkowych pomysłów, ulubionych roślin, ich połączeń, sposobu ich pielegnacji. Jest ich tak dużo, że trudno już w tym się odnaleźć. Jestem na początku drogi. Zastanawiałam się czy założyć wątek w którym będę się dzielić moimi rozterkami. Ale ciągle mam wątpliwości. Na wszystkie pytania, które sobie zadaję, znajduję na forum odpowiedzi. I te odpowiedzi bardzo często się różnią. Czyli tak naprawdę i tak muszę ostateczną decyzję podjąć sama. Oczywiście chciałabym spróbować pokazać z czym się borykam. Ale wtedy... Może innym razem to wyjaśnię. Pozdrawiam
____________________
Jak to wszystko ogarnąć ?
sylwik69 12:49, 06 lis 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
TeresaK napisał(a)
Sylwia rozumiem, że to jest sposób na skatologowanie swoich roślin. A jak radzisz sobie z pracami w ogrodzie ? Na Ogrodowisku znalazłam artykuły typu, co robimy w styczniu, lutym, marcu.... grudniu. Ale wydaje mi się, że trzeba je dla własnych potrzeb "przetłumaczyć" na: co ja mam do zrobienia w danym miesiącu. Pomyślałam, że założę notatnik i wg miesięcy wpiszę co zrobić muszę, albo powinnam w swoim ogrodzie. W Twoim wątku dużo się dzieje

Nie tylko swoich,ale to służy mi do zapisywania roślin które mnie interesują lub problemów o których czytam na forum.Mam ksiązkę Danusi,także kalendarz ogrodniczy gdzie wszystko jest opisane miesiącami,ale chyba działam nieco instyktownie w ogrodzie.Jeśli czegoś nie wiem pytam lub szukam w internecie.Narazie nie można tego nazwać ogrodem ale próbuję coś stworzyć,jakiś plan i wyobrażenie tego co ma być już mam.Zyczę Ci powodzeniapamiętaj to ma być twój ogród i twoja przestrzeń!
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
TeresaK 14:27, 06 lis 2016


Dołączył: 09 paź 2016
Posty: 496

Parę dni temu w komputerze zrobiłam sobie swój kalendarz. Oczywiście wykorzystałem wszystkie informacje, które tutaj znalazłam. Ale wybrałam te, które na dzień dzisiejszy dotyczą mojego ogrodu. W miarę jak będzie przybywać roślin, będę odpowiednio dodawać potrzebne informacje. Np. Nie było w moim kalendarzu nic o róźach. Mało też o nich na ten moment wiem.Tylko tyle, że są trudne w uprawie. Przeczytałam, że trzeba je okrywać na zimę. Wiesz, ile różnych informacji znalazłam na Ogrodowisku na ten temat... Ale w swoim kalendarzu zaznaczyłam, że muszę w listopadzie zabezpieczyć moją Eden Rose . Dziękuję Sylwia... wierzę, że powstanie mój Ogród, już się cieszę jego namiastkę. Pozdrawiam
____________________
Jak to wszystko ogarnąć ?
TeresaK 15:22, 06 lis 2016


Dołączył: 09 paź 2016
Posty: 496
Pomyślałam, że mimo wszystko najbardziej lubimy pismo obrazkowe. Na początek pokaże co ja próbuję ogarnąć. Ogarniam od kwietnia br. Tak było:

A do września udało mi się tyle zrobić:

No i jeszcze raz miłorząb, który nie zawiódł mnie. Miał przepiękny kolor.
____________________
Jak to wszystko ogarnąć ?
sylwik69 19:10, 06 lis 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Piękne płyty na tarasie!co to takiego? a miłorzęba trzeba wyprostować,dać mu dłuższą podporę,wydaje mi się,że się przekrzywia.W oddali widać brzózki,teren już zagospodarowany,teraz poplanować a wiosna do boju
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
TeresaK 19:25, 06 lis 2016


Dołączył: 09 paź 2016
Posty: 496
Oczywiście spojrzę na miłorząb. Oko obiektywu widzi najlepiej. Byłam przekonana, że jest prosty. To prawda, wiosna bedzie pracowita. A płyta na tarasie to slavia
____________________
Jak to wszystko ogarnąć ?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies