Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Jak to wszystko ogarnąć?

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak to wszystko ogarnąć?

isia33 21:06, 22 sie 2017


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
TeresaK napisał(a)
isia33 - Iwonko, bardzo mi miło. Ja też zajrzałam do Twojego ogrodu. Jest wyjątkowy. Zachwyca mnie, że zawsze coś w nim kwitnie. Nad rabatą kamyczkową więcej się nie zastanawiaj. Po prostu to zrób. Wierz mi, będziesz zadowolona. Dodałam Twój ogród do obserwowanych. Dobrze obserwuje się profile gdzie tylko mowa jest o ogrodach, a u Ciebie tak jest. Tak trzymaj


Dziękuję. Uchwyciłaś myśl przewodnią z mojego ogrodu, zawsze ma coś kwitnąć Chętnie pozbyłabym się kamieni w jednym miejscu pod oknem, ale boję się, że gdy ich nie będzie, elewacja będzie ciągle brudna.
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
TeresaK 22:19, 22 sie 2017


Dołączył: 09 paź 2016
Posty: 496
Nie wiem Iwonko jaki masz dach. Ja mam już rabaty od strony północnej i południowej obsadzone. Też się obawiałem. Ale okazało się, że niepotrzebnie. Zobacz na stronie 56.
____________________
Jak to wszystko ogarnąć ?
22:54, 22 sie 2017
Tereska teraz wsadzałaś rozplenice kopane z gruntu? Boję się swoje przesadzić i dlatego pytam.
TeresaK 05:27, 23 sie 2017


Dołączył: 09 paź 2016
Posty: 496
Moniko rozplenice były w doniczkach z ładnie poprzerastanymi korzeniami. Mam nadzieję, że im nic nie będzie.
Ale przyznam, że tydzień temu kupiłam dużego miskanta Adagio. Podzieliłam go na trzy i wsadzić am bezpośrednio do przygotowanej ziemi. Parę źdźbeł mi uschło, w mie j scu cięcia, ale pozostałe pięknie się trzymają. Wierzę, że przetrwają.
Aaaa... przypomniało mi się, jak w zeszłym roku gdzieś we wrześniu przesadzałam Gracka. W tym roku jest mniejszy od tych pozostałych, ale rośnie.
____________________
Jak to wszystko ogarnąć ?
Wani 06:20, 23 sie 2017


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Teresa czytałam wczoraj kilka pierwszych stron Twojego wątku, fajnie wiedzieć że nie tylko ja zaczynam z takimi wątpliwościami Jestem niezwykle ciekawa co osiągnęłaś od tamtej pory, może wieczorem uda mi się poczytać dalej.
____________________
Ania Pod bosymi stopami
09:13, 23 sie 2017
TeresaK napisał(a)
Moniko rozplenice były w doniczkach z ładnie poprzerastanymi korzeniami. Mam nadzieję, że im nic nie będzie.
Ale przyznam, że tydzień temu kupiłam dużego miskanta Adagio. Podzieliłam go na trzy i wsadzić am bezpośrednio do przygotowanej ziemi. Parę źdźbeł mi uschło, w mie j scu cięcia, ale pozostałe pięknie się trzymają. Wierzę, że przetrwają.
Aaaa... przypomniało mi się, jak w zeszłym roku gdzieś we wrześniu przesadzałam Gracka. W tym roku jest mniejszy od tych pozostałych, ale rośnie.


Odważna jesteś z tym dzieleniem, podobno to się robi na wiosnę, ale dobrze że rośnie
TeresaK 11:58, 23 sie 2017


Dołączył: 09 paź 2016
Posty: 496
MonikA napisał(a)


Odważna jesteś z tym dzieleniem, podobno to się robi na wiosnę, ale dobrze że rośnie


To prawda. Dzieli się na wiosnę. Wykopuje się z gruntu, kiedy trawka jeszcze śpi i taką z gruntu się dzieli. Ja dostałam miskanta w 15 litrowej donicy, więc spróbowałam Będzie dobrze
____________________
Jak to wszystko ogarnąć ?
TeresaK 12:00, 23 sie 2017


Dołączył: 09 paź 2016
Posty: 496
Wani - Aniu, zapraszam... będzie mi miło. Od pierwszych stron trochę się zmieniło
____________________
Jak to wszystko ogarnąć ?
Monia81 12:04, 23 sie 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 7922
Ja w tamtym roku późno rozsadzałam miskanta, ale nie wiem jaka odmiana nic mu nie było, reguły nie ma teraz też trzymam się tego, że rozsadzać wiosną rabatka na przodzie zmieniła wygląd na plus, w korze wygląda bardzo fajnie
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
TeresaK 13:53, 23 sie 2017


Dołączył: 09 paź 2016
Posty: 496
Moniko - bardzo dziękuje za miłe słowa . A trawy?... tak jak mówisz. Generalnie najlepszy okres na ich podział to wczesna wiosna, ale czasami życie same pisze scenariusze i... nasza niecierpliwość
____________________
Jak to wszystko ogarnąć ?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies