Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Jak to wszystko ogarnąć?

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak to wszystko ogarnąć?

MirellaB 19:32, 06 lis 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Hej Zajrzyj do mnie, zdjęcia dla Ciebie wstawiłam
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
TeresaK 19:32, 06 lis 2016


Dołączył: 09 paź 2016
Posty: 496
A tak wyglądają brzózki z bliska. Wiem, że jeszcze dużo pracy przede mną:
____________________
Jak to wszystko ogarnąć ?
Nett 20:17, 06 lis 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Ale ja widzę,że Ty wszystko ogarniasz. Płyty na taras piękne, rabata z brzozami super i te kamienie tam fajnie pasują. Bardzo fajnie komponujesz.

To teraz dalsze plany i do dzieła. Zapowiada się cudny ogród. Będe Cię podglądać

A co do ogarniania wiedzy.. Moim zdaniem za jakiś czas, kiedy już posadzisz swoje rośliny i stworzysz rabaty, nabierzesz więcej pewności siebie i te wszystkie notatki prawie nie będą Ci potrzebne, bo będziesz miała juz praktykę.
Myślę, że najwięcej notatek i książek gromadzimy wtedy gdy brakuje nam wiedzy teoretycznej, a gdy nabędziemy praktyki, ta wiedza siedzi już w głowie i ściągi przestają być potrzebne.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
natka098 20:46, 06 lis 2016


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
TeresaK napisał(a)
A tak wyglądają brzózki z bliska. Wiem, że jeszcze dużo pracy przede mną:


Cudna ta rabata, czy Ty ją wysypałaś kamieniem imitującym korę?
____________________
Natalia - Mój zakątek
TeresaK 20:54, 06 lis 2016


Dołączył: 09 paź 2016
Posty: 496
Bardzo dziękuję dziewczyny. Tak, rabata wysypana jest kamieniami imitującymi korę. A te olbrzymie kamienie zostały po wykopaniu fundamentów pod dom.
____________________
Jak to wszystko ogarnąć ?
natka098 21:01, 06 lis 2016


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Widok też ładny, lubię takie widoki niczym nie zakłócone, gdzie widać horyzont.
____________________
Natalia - Mój zakątek
MirellaB 21:05, 06 lis 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Zakątku brzozowego zazdroszczę. Marzę o takim miejscu w moim ogrodzie, ale nie ma szans.
U Ciebie fajnie się zapowiada. Czy jeszcze coś będzie na tej rabacie, bo jak wrzosy przekwitną to pusto.
Na O najbardziej podoba mi się rabata z brzozami u Edyty Lindsay80. Znasz jej wątek? Piękną ma tą rabatę: brzozy, rozplenice, bukszpany, berberysy cudnie
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
TeresaK 21:09, 06 lis 2016


Dołączył: 09 paź 2016
Posty: 496
Przyznam, że biłam się z myślami, kiedy czytałam wątki. Walczyłam z sobą, czy zrobić ramy i posadzić cisy, świerki, choinę kanadyjską lub szmaragdy, które również odsłoniłyby ogród od wiatrów. Ale zwyciężyła przestrzeń. Ja też uwielbiam takie widoki.
____________________
Jak to wszystko ogarnąć ?
TeresaK 21:16, 06 lis 2016


Dołączył: 09 paź 2016
Posty: 496
MirellaB napisał(a)
Zakątku brzozowego zazdroszczę. Marzę o takim miejscu w moim ogrodzie, ale nie ma szans.
U Ciebie fajnie się zapowiada. Czy jeszcze coś będzie na tej rabacie, bo jak wrzosy przekwitną to pusto.
Na O najbardziej podoba mi się rabata z brzozami u Edyty Lindsay80. Znasz jej wątek? Piękną ma tą rabatę: brzozy, rozplenice, bukszpany, berberysy cudnie
Będę zimą planować. Pomalutku pokażę nad czym będę pracować. A mam do zaplanowania około 1500 m2 Do wątku Edyty jeszcze nie trafiłam, ale zaraz tam zajrzę. Dziękuję.
____________________
Jak to wszystko ogarnąć ?
Iwk4 08:12, 08 lis 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Cześć Tereniu.
W końcu mam chwileczkę czasu, by wpaść do Ciebie.
Nett ci dobrze napisała z tym ogarnianiem wiedzy.
Nie musisz wszystkiego ogarniać.
Zobacz: wstawiłaś fotkę brzozowej - zaraz się wywiwzała dyskusja na temat i gdzie możesz zasięgnąć informacji o najładniejszej brzozowej.
Po prostu zadajesz pytanie u siebie albo u innej doewiadczonej ogrodniczki.

Bardzo fajny pomysł miałaś z kalendarzem prac w swoim ogrodzie. I tam notuj tylko to, co dotyczy twoich roślin.

Jest sporo wątków tematycznych. Np. zamówiłam teraz cisy. Niewiele. Poszłam do Anbu, zadałam pytanie o podłoże, bo pamiętałam, z e Ania wg rad Toszki sadziła swoje.
I jeszcze czytam wątek o cisach. Sporo rad i problemów tam jest.

Jak znaleźć?
Na samej górze pod reklamą jest okienko wyszukiwarki. Wpisz słowo Toszka, kliknij pokaż posty i szukaj. Odkryjesz skarbnicę wiedzy.
Albo Cis i pokaż wątek.

Do inspiracji fajnie korzystać z Pinteresta. Masz?
Ja tam zapisuję ogrodowe obrazy
Na początku robiłam dokładnie tak, jak ty. I też nie ogarniałam

I najważniejsza rzecz:
Odwiedziny: są trzy kategorie odwiedzin ( odkryłam niedawno ):
1. Wątki doświadczonych bardziej - tam znajdziesz informacje. Najlepiej czytać na bierząco...
2. Wątki osób, które podobnie są na tej samej drodze - tu można się wzajemnie wspierać, mobilizować, wymieniać zdobytą wiedzą.
3. To za jakiś czas - wątki Nowych, zagubionych... Którym przekażemy swoją wiedzę i doświadczenie

Czekam na więcej fotek. I planów. I pytań.


Aaaaa... Bym zapomniała. Myślałaś, by miłorzęba wciągnąć w rabatę?
Jak tam sobie radzisz z koszeniem ?
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies