Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Jak to wszystko ogarnąć?

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak to wszystko ogarnąć?

Nett 08:32, 08 lis 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Iwonka jak zawsze z mądrymi radami. Fajne podsumowanie.

To jeszcze na temat wyszukiwania. Jak w wyszukiwarce wpiszesz np cis img, to wyskoczą ci zdjęcia cisa. Bardzo pomocna funkcja.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
TeresaK 10:09, 08 lis 2016


Dołączył: 09 paź 2016
Posty: 496
Witaj Iwonko.
Nie masz pojęcia ile radości zrobiłaś mi dzisiaj zaglądając do mnie. Nawet nie śmiałam pomyśleć, że mój wątek Cię zainteresuje. Tym bardziej, że odwiedzasz mnóstwo wątków, wielu dziewcząt.
Bardzo dziękuję za wspaniałe słowa, podsumowanie moich rozterek i już - pierwsze rady. A przede wszystkim za to, że uspokoiłaś mnie, że ma sens tu zostać.
Miłorząb rzeczywiście będzie wciągnięty w rabatę. Kostki na razie są tylko położone. Jestem w trakcie wytyczania tej rabaty i innych.
Trawę kosiłam dopiero jeden raz. Ma zaledwie 1,5 m-ca.
____________________
Jak to wszystko ogarnąć ?
TeresaK 10:10, 08 lis 2016


Dołączył: 09 paź 2016
Posty: 496
Aaaaa.... Obiecuję - będę pytać
____________________
Jak to wszystko ogarnąć ?
TeresaK 10:17, 08 lis 2016


Dołączył: 09 paź 2016
Posty: 496
Nett napisał(a)
To jeszcze na temat wyszukiwania. Jak w wyszukiwarce wpiszesz np cis img, to wyskoczą ci zdjęcia cisa. Bardzo pomocna funkcja.
Wypróbowałam. Super sprawa.
Anetko, na Twoim wątku mnóstwo się dzieje. Nie tylko "ogrodowo". Fajna sprawa mieć tyle kibiców
____________________
Jak to wszystko ogarnąć ?
Nett 10:24, 08 lis 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
TeresaK napisał(a)
Wypróbowałam. Super sprawa.
Anetko, na Twoim wątku mnóstwo się dzieje. Nie tylko "ogrodowo". Fajna sprawa mieć tyle kibiców


Mój watek baaardzo długo się rozkręcał. Przez pierwszy miesiac pisałam sama do siebie
Ale byłam dość konsekwentna, prosiłam o pomoc, pytałam, sama też się udzielałam. I teraz nie nadążam czytać swojego wątku
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
margaretka3 10:36, 08 lis 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Cześć, Teresko!
Przeczytałam i wystraszyłam się, że na tych zapisach, notatkach to Ty utkniesz na dobre, ale jak zobaczyłam brzozową, to pomyślałam, spoko, da radę
Nie boisz się tylko, czy ktoś Ci kiedyś za cudną brzozową ograniczy przestrzeń i wybuduje coś, na co nie będziesz miała ochoty patrzeć?
Co do notatek, ja tylko mam zapisane przepisy na różne wywary czy gnojówki roślinne. I notuję nazwy odmian drzew, krzewów czy bylin, które szczególnie wpadają mi w oko. Resztę szybciej wyszukać w necie, niż notować. To moje zdanie. W ten sposób dociera się też do nowych informacji.
Nie matrw się za wiele wiedzą teoretyczną, to tak jak ze studiami - zostaje na przyszłość w głowie to, co się potrzebuje.
Aha, zanotowałaś, ze Eden Rose zabezpieczyć w listopadzie. Ale jak będzie temperatura ciągle na plusie, to tego nie rób. Danusia zawsze powtarza, żeby kopczykować róże, gdy temperatura ustabilizuje sie na -5 w dzień.
Pokaż więcej zdjęć Pewnie masz coś jeszcze ładnego w zanadrzu
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
TeresaK 11:35, 08 lis 2016


Dołączył: 09 paź 2016
Posty: 496
Anetko -aż trudno uwierzyć, że Twój watek rozkręcał się miesiące. Próbowałam go czytać od początku, ale ma już prawie 200 stron. Chyba nie dam rady. Tym bardziej, że chciałabym wszystkich "odwiedzić", którzy są mi życzliwi. Ale na pewno do Ciebie będę zaglądać i uczyć się

Gosiu - oczywiście od razu zajrzałam do Twojego Ogrodu. Ten widok na Lanckoronę - dech zapiera.
Gosiu, miejsce które znalazłam pod mój wymarzony "mały biały domek" jest wśród pól i łąk. Za "brzozową" nie można dojechać (brak dojazdu), więc jestem na razie spokojna.
A notatki? - coraz bardziej jestem przekonana, że chyba je sobie odpuszczę. Zamiast po nich grzebać - wystarczy zapytać Was To nie znaczy, że najistotniejszych informacji, nie zanotuję sobie.
Niestety w sobotę, bo było u nas bardzo, bardzo mroźnie i.... listopad - Eden Rose zakopczykowałam. Jak myślicie - odkryć?
____________________
Jak to wszystko ogarnąć ?
margaretka3 13:06, 08 lis 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Teresko, zapytaj Ewy z Doświadczali bylinowo-różanej albo Marzenki http://www.ogrodowisko.pl/watek/5254-madzenie-ogrodnika-cz-aktualna?page=1888, one różane ekspertki.
Ja mam Edenkę, nadal nie kopczykuję. U mnie rankiem było -1, ale w dzień na plusie. Myślę, że za wczesnie. Kopczykuje się teraz te róże, które się kupuje z gołym korzeniem i sadzi. Te trzeba od razu zakopczykować.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
TeresaK 14:21, 08 lis 2016


Dołączył: 09 paź 2016
Posty: 496
Już zapytałam Gosiu
Zastanawiam się, jak tego linka zrobiłaś do Marzenki? W wątku Zgrane duety wstawiłam swoje zdjęcia i chciałam tutaj wstawić linka do niego, ale nie bardzo mi to wychodzi
____________________
Jak to wszystko ogarnąć ?
TeresaK 17:20, 08 lis 2016


Dołączył: 09 paź 2016
Posty: 496
Nie wychodzi i już
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3754-umiejetne-zestawianie-roslin-zgrane-duety-wylacznie-przyklady-kompozycji?page=17
Oooo... Działa. Jest dobrze, hurra Uczę się.
____________________
Jak to wszystko ogarnąć ?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies