Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Jak to wszystko ogarnąć?

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak to wszystko ogarnąć?

kasja83 18:08, 08 lis 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Witam Tereso!Na dobry wieczór chcialam Ci napisać, że podziwiam za notatkowy zapał.Iwonka słusznie Ci napisała, że tyle tu pomocnych i doświadczonych głów, że na bieżąco zdobywa sie informację.Choć ja sama przyznaję-mam plany na zimę ustetymatyzować trochę to, co wiem-bo jak sezon wystartuje to będzie masakraDobrze początki-trzymam kciuki!
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
makadamia 19:05, 08 lis 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Teresko - widzę że wątek się rozkręca. Będziesz zadawać pytania, pokazywać postępy, to i odwiedzających będzie coraz więcej.

Od siebie napiszę to, co powtarzam na prawie każdym wątku - jak jest dużo zdjęć i zrobiony plan działki to duuużo łatwiej doradzać. Zwłaszcza na początku, kiedy trzeba zaplanować rabaty i duże nasadzenia.

Brzozową zrobiłaś świetnie - te kamienie są super.
Tylko ta siatka robi krecią robotę
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
TeresaK 22:45, 08 lis 2016


Dołączył: 09 paź 2016
Posty: 496
Kasiu, jutro minie roczek jak zalogowałaś się na Ogrodowisku. Zajrzałam do Ciebie stąd wiem, że właśnie w listopadzie zaczęła się Twoja przygoda w tym miejscu. Ja też będę zimą planować i pytać, pytać, pytać
____________________
Jak to wszystko ogarnąć ?
TeresaK 22:51, 08 lis 2016


Dołączył: 09 paź 2016
Posty: 496
Asiu- robię plan działki i przygotuję oczywiście pismo obrazkowe.
A co do siatki przy brzozowej, to też mnie denerwuje. Myślę o jakiś pnączach na niej np. powojnikach.
____________________
Jak to wszystko ogarnąć ?
Nett 23:14, 08 lis 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
TeresaK napisał(a)
Asiu- robię plan działki i przygotuję oczywiście pismo obrazkowe.
A co do siatki przy brzozowej, to też mnie denerwuje. Myślę o jakiś pnączach na niej np. powojnikach.


A nie lepiej coś zimozielonego? Nawet nie musiałby być od razu cały żywopłot, ale żeby zimą coś zielonego tam cieszyło.

Edit- obejrzałam jeszze raz zdjęcie i mój pomysł głupi. Chyba nie ma tam za dużo miejsca na zimozielone.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Iwk4 23:30, 08 lis 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
makadamia napisał(a)


Brzozową zrobiłaś świetnie - te kamienie są super.
Tylko ta siatka robi krecią robotę

Z drugiej strony jest tam krajobraz zapożyczony, jak to mawia Danusia. Po co zasłaniać?
Można dać jakieś akcenty, ale całości bym nie zasłaniała. Nawet tam chyba nie ma tyle miejsca
Wróciłam do fotki - zimozielony nasuwa mi się bluszcz na płocie - ale możeprzemarzać bez osłony muru ...
Fajnie by grały derenie Ivory - zimą czerwone gałązki, a latem biało-zielone listki i nie rosną duże. Tylko czy tam jest miejsce?
A może Miskant Variegatus?
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1257-deren-bialy-cornus-alba?page=22#post_3

Z drugiej strony Moundry się jeszcze rozrośnie
Ja bym zostawiła i obserwowała w następnym sezonie

Tereniu, to co napisałaś o mojej u Ciebie wizycie mocno mnie zaskoczyło.
Poczułam się strasznie ważna. Hi, hi
Dziękuję

____________________
Ogródek Iwony II
makadamia 07:59, 09 lis 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Iwonko,
W tym właśnie jest problem: jak zasłonić siatkę nie zasłaniając jednocześnie krajobrazu
Ja toleruję jedynie ogrodzenia z drewna np.: takie lub z kamienia. Wszystkie inne zasłaniałabym roślinami.
A najbardziej mnie zdumiewa, jak na amerykańskich czy angielskich inspiracjach ogrodzenia nie ma w ogóle, np.: tu. Nie odważyłabym się
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
TeresaK 11:18, 09 lis 2016


Dołączył: 09 paź 2016
Posty: 496
Anetko i Iwonko - faktycznie ponieważ działka ma szerokość 30m, na wysokości domu mam mało miejsca na rabaty. Spróbuję to w najbliższym czasie narysować i pokazać na zdjęciach. Tam gdzie będzie to możliwe na pewno przysłonie te panele zimozielonymi roślinami/żywopłotem.
Asiu mnie też się nie podoba takie ogrodzenie (podejrzewam, że mało komu), ale 200 m płotu to niemały koszt. Trzeba było dokonywać wyborów. Powiem jednak, że w innej części działki mam ogrodzenie, które na pewno Ci się spodoba
____________________
Jak to wszystko ogarnąć ?
makadamia 11:21, 09 lis 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Oooo! Bardzo, ale to bardzo mi się podoba!
Teraz nie odpuszczę - dawaj więcej zdjęć i plan!

Na siatkę bluszcz - rośnie powoli, ale jest zimozielony
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
TeresaK 13:26, 09 lis 2016


Dołączył: 09 paź 2016
Posty: 496
Iwk4 napisał(a)

Tereniu, to co napisałaś o mojej u Ciebie wizycie mocno mnie zaskoczyło.
Poczułam się strasznie ważna. Hi, hi
Dziękuję

Iwonko, napisałam co czułam Na Ogrodowisku można spotkać wiele autorytetów. Uważam, że jesteś jednym z nich, bo czytam jak wiele osób z Tobą się liczy. Więc powinnaś się czuć Ważna. Pozdrawiam , ,
____________________
Jak to wszystko ogarnąć ?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies